Skocz do zawartości

Pierwsza Warka - pierwsze problemy


Macias1994

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Maciej Przybył napisał:

nic się nie rozczelniło :( Pokrywa zamknięta, woda w rurce jest. Wczoraj wieczorem bulgotało już trochę rzadziej, obudziłem się rano i już nic.
No nie wiem zobaczymy, pozostaje czekać

Jaką masz temperaturę fermentacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech w sumie co najmniej 2 tygodnie sobie postoi. Potem butelkuj. A czy będzie dobre? Na konkurs się pewnie nadawać nie będzie ale może coś pijalnego z tego wyjdzie. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

przeglądam tego posta i ze swoim pierwszym piwem z brewkitu Coopersa mam identyczną sytuację - fermentacja stanęła po 3 dniach w temperaturze 23 stopni.w sobotę będzie tydzień od wstawienia.butelki przygotowane.nie nie otwierałem jeszcze fermentora ale widać przez ściankę, że piwo się klaruje.

mam zamiar butelkować w niedzielę jak zmierzę cukier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, udasie napisał:

Hej

przeglądam tego posta i ze swoim pierwszym piwem z brewkitu Coopersa mam identyczną sytuację - fermentacja stanęła po 3 dniach w temperaturze 23 stopni.w sobotę będzie tydzień od wstawienia.butelki przygotowane.nie nie otwierałem jeszcze fermentora ale widać przez ściankę, że piwo się klaruje.

mam zamiar butelkować w niedzielę jak zmierzę cukier.

W sobotę będzie tydzień fermentacji, a w niedzielę chcesz już butelkować? Rozważyłbym poczekać jeszcze przynajmniej z 4-5 dni, bo później może być zaskoczenie.

 

11 minut temu, technodrome napisał:

Mam podobnie. Mój Mexican Cerveza coopersa po kilku dniach (dokładnie 4) ucichł. Nie bulka ale wieko wypycha. Temperatura 21 stopni. Stoi już 13 dni więc jutro chyba butelkuje. Będzie ok? Czy czekać?

Zmierz dziś cukier, za dwa dni powtórz pomiar. Jeśli nie spada, to teoretycznie nadaje się do butelkowania. Jeśli spadnie, to czekaj kolejne 2-3 dni i powtórz pomiar.

Edytowane przez tortoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tortoise napisał:

W sobotę będzie tydzień fermentacji, a w niedzielę chcesz już butelkować? Rozważyłbym poczekać jeszcze przynajmniej z 4-5 dni, bo później może być zaskoczenie

Mierzyłem BLG - bliskie 0.

W smaku bardzo dobre .butelkować czy jeszcze czkać kilka dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , kilka dni temu zrobiłem pierwszą warkę American Bitter 12BLG z zacieraniem zestaw od TB. zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją (przynajmniej mam taką nadzieję)

po schłodzeniu brzeczki do koło 25st dodałem wcześniej uwodnione drożdże(Mauribrew ale514), postawiłem fermentor w kuchni ,koło niego stał termometr temp otocznia wynosiła 

25-26 rurka zaczęła bulkać po 3godzinach, przez całą noc intensywnie bulgało wiec schłodziłem otoczenie do koło 22st po 2dniach ruch w rurce był znikomy , piany w fermentorze brak zmierzyłem BLG spadło do 10BLG , w międzyczasie wywaliłem fermentor do piwnicy tam jest temp stała 19stopni ..... bardzo zaniepokoiło mnie brak tej piany w fermentorze wiec myśląc ,ze zabiłem drożdże wysoką temp początkowej fermentacji dowaliłem kolejną saszetkę drożdzy US05 , minęły 2dni i nic , praktycznie wgl nie bulka ,brak piany w fermentorze.

będzie coś z tego czy pójdzie w kanał?

 

dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi , pozdrawiam 

Edytowane przez Kordian Głodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam, moja pierwsza warka zakończona sukcesem po schłodzeniu butelki można otworzyć swobodnie i piwo nie ucieka :) Barwa i klarowność również dobra, a jeśli chodzi o smak to naprawdę jest dobre i dość głęboki. 

Fajne doświadczenie i napewno na tym nie poprzestanę. Teraz chcę zgłębić wiedzę i niedługo popełnić kolejną warkę :)

dziękuję za pomoc!

20200106_001906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 17:39, Maciej Przybył napisał:

 Witam, moja pierwsza warka zakończona sukcesem po schłodzeniu butelki można otworzyć swobodnie i piwo nie ucieka :) Barwa i klarowność również dobra, a jeśli chodzi o smak to naprawdę jest dobre i dość głęboki. 

Fajne doświadczenie i napewno na tym nie poprzestanę. Teraz chcę zgłębić wiedzę i niedługo popełnić kolejną warkę :)

dziękuję za pomoc!

 

Gratuluję sukcesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.