Jump to content

Surowce - ceny


PanJaqb

Recommended Posts

Ostatnio porównałem sobie cenę gotowego zestawu z kosztem gdybym kupował pojedyncze surowce. Różnica wyszła mi malutka więc pytanie:

 

Zoszczędzić można jak kupię w hurcie podobne surowce na 10 warek (20L x 10)?

Wtedy wyjdzie oszczędność , czy po prostu kupujecie słody nie ze sklepów piwowarskich, proszę o sugestię, porady jak sobie to organizujecie. Ja do tej pory kupowałem gotowe zestawy na słodach

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zaczynasz przygodę z zacieraniem to na początek polecam kupować gotowe zestawy. Naucz się na nich.

Zestawy w większości sklepów są sprawdzone i nieprzekombinowane - klasyczne style. Później możesz kombinować i układać własne receptury. W takiej kolejności będziesz miał doświadczenie i dobre podstawy.

Edited by skybert
Link to comment
Share on other sites

No tak zapomniałem o tym. Śrutowanie też daje kolejne oszczędności po zakupie śrutownika, a świeżo zmielony chyba lepsze to tak jak z kawą? :)

No tak póki co planuje nadal kupować zestawy dopóki nie opracuje rzemiosła, ale w międzyczasie już rozgryzam kolejne etapyWysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Możesz kupić bezpośrednio od słodowni, ale śrutowanie we własnym zakresie. Browamator.pl ma dobre ceny jak na sklep.

Tylko wysyłka wychodzi trochę drogo. Nawet jak przekroczyć się sumę zamówienia 350zl to wysyłka darmowa tylko do 30kg..

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, PanJaqb napisał:

Więc jak wy organizujecie sobie zakup surowców? :) pod względem ekonomicznym :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Inwestuj w śrutownik, u mnie sprawdza się stołowy. Szukaj worków po 25kg słodów bazowych i zawsze wyjdzie taniej. Słody specjalne kupuje po 1-2kg i można sobie stworzyć fajny magazyn surowców ? Najlepiej robić raz większe zamówienie i ma się spokój na kilka warek. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 18.02.2021 o 19:46, PanJaqb napisał:

Więc jak wy organizujecie sobie zakup surowców? :) pod względem ekonomicznym :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Na początku też kupowałem gotowe zestawy. Potem już śrutownik i worki słodów podstawowych po 25kg nieśrutowane, a specjalne oczywiście w mniejszych ilościach dostosowane do planowanych warek. Po kilku zestawach, wprawieniu się robiłem tak, że czytałem skład danego zestawu na stronie np na kilka- kilkanaście warek naprzód, sumowałem to i zamawiałem "hurtem" surowce jakby z tych zestawów. Wtedy to nawet liczyłem i wychodziło mi, że niektóre zestawy wychodzą drożej o raptem kilka złotych, ale na innych przebitka wynosiła ponad 10 zł. Więc oczywiście ekonomiczniej jest zamawiać worki po 25kg. Osobiście ostatnio zamawiam w Marxam, dodatkowo korzystam ze zniżki PSPD. 

Ciekawostka. Liczyłem ostatnio z ciekawości ile zarobił na siebie mój śrutownik z biowinu za 88zł. Zgrubnie licząc porównanie między nieśrutowanymi workami 25kg, a śrutowanymi workami po 5kg z których korzystałem przed śrutownikiem to wyszło, że śrutownik zarobił ok 1000zł. Różnica wynika z samej usługi śrutowania przez sklep oraz z zakupu słodu w większej ilości po prostu 25kg>5kg. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.