Skocz do zawartości

Gęstwa po porterze, czy się nadaje?


Postrzelony

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Krótko i na temat:

Najpierw był pils (dolne suchary) i apa (górne suchary) potem:

warzyłem dwa portery (po 22 blg, górna i dolna fermentacja), gęstwa z górnej (3 tyg w lodówce) poszła na IPA (14,5blg) nie ruszyła i się brzeczka skwasiła.

 

Pytanie:

 

Czy gęstwa z dolnej też może być trupem? Warto ryzykować dodaniem jej do brzeczki np. pilsa?

 

Coś mi się zdaje, że po takim blg chyba nie ruszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeciw! :P

Ale warunkowy...
Jeżeli gęstwa nie wali fekaliami (siarą) to można ją rozrobić z wodą, zasypać mąką i zobaczyć po ~12 h czy zaczyn ruszy. Jeżeli tak to można zrobić na tym całkiem dobry chlebek.

Naprawdę, nie wiem po co wyrzucać dobrego drożdża, nawet jeżeli nie nadaje się do zrobienia piwa. Co w istocie ma miejsce.

Sam zrobiłem chleb po gęstwie S-04 ekstrakt 30 BLG (gęstwa użyta 4 razy, a co :D). Chleb wyszedł bardzo dobry, z tym, że ciemny, co dodaje jeszcze uroku.
Do ciemnego pieczywa polecam dodać ziarna słonecznika lub pokrojoną, suszoną śliwkę.

Swoją drogą, muszę zrobić w końcu temat o robieniu chleba z niekochanej gęstwy, bo jak czytam o tym waszym wylewaniu jeszcze w sumie dobrych do chleba drożdży to mnie serce boli ?

Pozdrawiam

Edytowane przez Ununul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 19:23, zasada napisał:

Imo gęstwa do wyłania.

Pierwsze jest zmarnowana po mocnym piwie, drugie siedziała w lodówce ponad 3 tygodnie.

Dzięki! Zrobię jak podał Pingwinho czy starter. Jak nie wypali to oddam za darmo Ununul na chleb, bo coraz droższy jest;)

 

Dzięki za odpowiedzi!

 

P.S. Gęstwa nie wystartowała...

Edytowane przez Postrzelony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.