Skocz do zawartości

Fermentis SafBrew™ BR-8: pierwsze suszone bretty!


zasada

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi Internet, Fermentis wypuścił na rynek pierwsze suszone bretty.

100 g i w USA ale odnotować trzeba

Ogłoszenie: https://fermentis.com/en/news/fermentation/beer-brewing/safbrew-br-8-launch/

Strona produktu: https://fermentis.com/en/product/safbrew-br-8/

 

Edit:

To było w maju, nie ma więc elementu nowości o którym myślałem.

Plus wideo reklamowe, dość khm, ciekawe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nowinka to samo suszenie, co jakoś mnie nie zachwyca po pierwsze to tylko 1 szczep a w dzikusach mnogość organizmów jest ważna. Póki co są tylko 100g opakowania w srogiej cenie około 140 dolców. Opinii póki co jak na lekarstwo, ale można założyć, że to klasyka tylko w wysuszona ;) Nie wiem czy kogoś skusi, jesli ktoś bawi się w brety to i starter zrobi. Lub pozyskuje brety inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No więc zakupiłem paczkę 5g bo już są takowe np. na Homebrewing i Twój Browar. HB wyraźnie jest zaznaczone, że drożdże do refermentacji albo fermentacji wtórnej, więc jeżeli ktoś chve 100% brett to chyba jednak starter. Mam trochę bardzo średnich piw co to spróbuję poratować je zlewając to w aromatyczną kupę i zadając drożdże owe. Wg etykiety, wydajność to 10g/hl, paczka ma 5g za te 40 złociszy, więc na trochę wystarczy. Najwyżej od teraz wszystkie następne piwa zakażą mi się wszędobylskimi brettami w powietrzu, a dom przerodzi się w stajnie. Dać znać, jak najbardziej dam, ale wiadomo, że nie prędko, zważając na czas pracy tych drożdży.

 

[EDYTA] dodatkowo nie fermentują dekstryn jak się dopiero teraz dowiaduję, więc kurde no... z czego one niby będą robić te aromaty i smaki "funky".

 

 

[EDYTA 2] Ledwie to zadałem bo 5 dni temu. Pół paczki  2,5g do nieudanej ipy i konia czuć ewidentnie co tym bardziej dziwi, że po takim czasie dzieje się cokolwiek, chyba że ten koń spocony to w wyniku czegoś innego. Aktywności w fermentorze nie widać żadnej kompletnie. Piwo wlałem do fermentora nagazowane prosto z butelek i jak nalewam sobie przez kranik to gaz nadal ewidentnie jest, nie wiem czy to praca brettów czy gaz jeszcze został z pierwotnego piwa.  Ciekawie się zaczyna.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 12.09.2023 o 09:44, Nad Zatoką napisał(a):

@lechu555 I jak idzie z BR-8?

 

Kurde, sam nie wiem czy to co czuje to efekt tych drożdży czy po prostu tak chmiel Galaxy się zaczął utleniać. Prawdę powiedziawszy piwo od mojego ostatniego komenta się praktycznie nie zmieniło, więc te 5 dni co tam wspomniałem to raczej nie efekt tych drożdży. Aczkolwiek taki biofilm na powierzchni pojawił kiedyś tam. Raczej to piwo nie uratuje się, a trzymam je tylko bo mi się nie chce wylewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.