Skocz do zawartości

Piwo z brewkitu - pytanie o blg po 5ciu dniach


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Milkandfish napisał(a):

Witam. Zgłaszam się z pytaniem, czy to normalne, że przy brewkicie Coopers EUROPEAN LAGER po 5 dniach burzliwej fermentacji mam blg na poziomie około 5,5? Dosypać drożdży czy spokojnie poczekać i nie siać zamętu? Niestety nie sprawdzałem startowego blg - pierwsze piwo, pierwsze błędy.

A ile byś chciał po 5 dniach?

ps ile ekstraktu i ile wody, może uda sie wyliczyć początkowy ekstrakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na puszke brewkitu dałem cały ekstrakt 1.7l i 22l wody. Dałem 0.5 opakowania drożdży z brewkitu i całą paczkę żółtych 33.

Ten brewkit ma niby przewidziany czas burzliwej fermentacji na 7 dni. Lezy aktualnie w temp. 20 stopni. Planuję dać jeszcze 7 dni na cichą.

Edytowane przez Milkandfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Milkandfish napisał(a):

Na puszke brewkitu dałem cały ekstrakt 1.7l i 22l wody. Dałem 0.5 opakowania drożdży z brewkitu i całą paczkę żółtych 33.

Ten brewkit ma niby przewidziany czas burzliwej fermentacji na 7 dni. Lezy aktualnie w temp. 20 stopni. Planuję dać jeszcze 7 dni na cichą.

Jak to mawia klasyk LUDZIE KOCHANI!!!!! Trochę poczytaj zanim zabierzesz sie za robienie piwa. Tylko 1,7kg na 23l? W jalim celu mieszałes drożdże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To wszędzie podawana standardowa wartość. Pamiętajmy, że to brewkit. Jedna puszka brewkitu 1.7kg, jedna puszka ekstraktu (1.7l) będąca odpowiednikiem 1kg cukru. 

Kilka osób (czyli pewnie jedna lub dwie) na jutubach rzuciło hasłem, że te drozdze które dodawane są do brewkitu to najczęściej niskiej jakości produkt i lubią nie wystartowac. Tym samym dałem safale s-33 i połowę torebki drożdży dołączonych do brewkitu.

Sumarycznie w beczce pływa 23l piwa. Oby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Milkandfish napisał(a):

standardowa wartość

Inna sprawa, ze siajowy to standard i tam gdzie można poczytać o pierwszych piwach z brewkitu znajdziesz sugestie zmniejszenia litrażu do 19 czy 20 l.

W każdym razie trzymaj plyn w wiadrze łącznie 2 tygodnie potem zmierz blg. Potrzymaj jeszcze tydzień i zmierz ponownie. Nie przelewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie przelewaj i czekaj. Warzę piwa tylko z brewkitu i już co nie co wiem o tym. Po 5 dniach i tak dobrze spadło jak koledzy piszą. Cierpliwość podstawa. Około 21 dni to zazwyczaj minimum do rozlewu. Ja trzymam dla świętego spokoju do miesiąca i rozlew. Podstawa. Zabutelkować piwo z zakończoną fermentacją. Inaczej granaty jak nic.

 

Dodatek 1.7 kg ekstraktu płynnego niechmielonego super. Do tego w przyszłości możesz dodawać zaparzane słody np. Carapils, chmielić różnorako w trakcie nastawiania brzeczki. Tuningowanie puch to już po woli moja specjalność😁

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.