Skocz do zawartości

Warka w stałych warunkach +/- 14*


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, smola napisał(a):

Tak, łączny czas gotowania 70 min. Po schłodzeniu poniżej 80°C sypiesz saaz i zostawiasz na 20 min nie chłodząc. Chłodzisz dalej po upływie 20 min.

Potwierdzam dodawanie chmielu poniżej 80 stopni. Dodaję chmiel w temp około 75 stopni do naparu z parzonych słodów. Zostawiam na 30-40 min i odcedzam. Uzyskujemy więcej aromatu i smaku. Cytat z moich notatek z forum zagranicznego:

 

"Temperatura wody ma ogromny wpływ na smak. Większość źródeł podaje 179°F (79°C) jako temperaturę progową dla izomeryzacji chmielu, ale nawet jeśli dążycie do niższych temperatur, między 150-160°F (65-71°C), wyczujecie trochę goryczy. Możesz to sprawdzić po prostu degustując herbatę. Z drugiej strony, jeśli próbujesz naprawić niedostatecznie odfermentowane piwo poprzez zwiększenie goryczki, podnieś temperaturę wody do 180°F (82°C). Bądź ostrożny z tym podejściem, ponieważ zwykła woda izomeryzuje więcej kwasów alfa niż brzeczka o wyższej gęstości, powodując znacznie zwiększoną gorycz"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony ekstrakt bruntal 100% pilzneński, od razu dokupiłem 100g saaz, reszte mam default_smile.png

Będziemy działać z pierwszą warką tak jak kolega smola napisał, zobaczymy co z tego wyjdzie oraz czy będą konieczne jakieś zmiany, dziś muszę jeszcze przenieść lodówkę na dół do mojej browarni i w sumie wszystko gotowe:)

Takie jeszcze głupie pytanie ale zadać muszę, ekstrakt dodajemy po zagotowaniu wody do wrzątku ? Znowu zagotować brzeczkę i potem trzymać 100* przez 50 minut czy można ustawić mniejszą temperaturę ? Ostatnio miałem właśnie na 100* i później na dole szorowałem gar w miejscu gdzie są grzałki, chciałym tego uniknąć o ile sie da ( dodam iż mieszałem warkę co chwile) przez właśnie próbę zmniejszenia temperatury na kotle.



Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagotuj wodę, wyłącz grzanie, dodaj ekstrakty, dobrze wymieszaj i włącz grzanie. W sumie na ekstraktach nie musisz gotować 70 min.
Czyli w sumie ile gotować chmiele, i jak z temperaturą ? Trzymać 100* czy można gotować w niższej temperaturze ?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeczka musi wrzeć. Ja gotowałem 60 min na ekstraktach, ale też kiedyś czytałem, że ludzie gotują od pierwszej dawki chmielu, ponieważ ekstrakty są już pozbawione dms-u. W Twoim przypadku byłoby to 50 min.

 

Jeśli dobrze rozmieszasz ekstrakt przed włączeniem grzałek, to nic nie powinno się przypalić.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, smola napisał(a):

Ja oszczędny w chmielach nie jestem i sypałbym tak, zakładając, że na 20 litrów:

Marynka na 50 min 25 gramów

Lubelski 30 gramów na 20 minut

Saaz 70 gramów na 20 min poniżej 80°C

 

Da Ci to 40 IBU, ale to nie będzie taka ostra gorycz, a lekko wyczuwalna  i bardzo przyjemna

Łącznie gotujesz 50 min. W pierwszej minucie gotowania wrzucasz Marynkę, po trzydziestu minutach wrzucasz Lubelski i gotujesz jeszcze 20 min. Wyłączasz grzanie i studzisz, po osiągnięciu 79°C dodajesz Saaz i zostawiasz na 20 min.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po staremu, myślałem ze ogólny czas gotowania skrócić z 70 minut do 50 minut ;)

Podkradłem od ciebie z postów ze 170g ekstraktu bruntala na 1l wody daje 12blg, można sie tego trzymać ?
Chcę zrobic 24l warke wiec z wyliczeń wynika ze potrzebuję 4.1kg ekstraktu

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maniek929 napisał(a):

Czyli po staremu, myślałem ze ogólny czas gotowania skrócić z 70 minut do 50 minut ;)

No tak skracaj. Zagotuj wodę dodaj ekstrakty i wymieszaj, sypnij pierwszy chmiel i odliczaj 50 min

2 minuty temu, maniek929 napisał(a):

Podkradłem od ciebie z postów ze 170g ekstraktu bruntala na 1l wody daje 12blg, można sie tego trzymać ?

Tak mi wychodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maniek929 napisał(a):

po 10 minutach lubelski na 20 minut,

nie, po 30 minutach sypnąć lubelski. Do końca gotowania zostanie wtedy 20 minut. Czas chmielenia podawany jest od końca gotowania.

24 minuty temu, maniek929 napisał(a):

schłodzić brzeczkę poniżej 80 stopni i na 20 minut saaz?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólny czas gotowania to 70 minut
50 minut w temp 100*, oraz schłodzenie poniżej 80 i gotowanie 20 minut czy ja jakiś nie ten teges i tego pojąć nie mogę
50min marynka
20min lubelski
20min poniżej 80
Daje łączny czas gotowania 70minut


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maniek929 napisał(a):

Czyli ogólny czas gotowania to 70 minut

Gotowanie to wrzenie brzeczki i tak przez 50 min, 20 min poniżej 80°C to nie jest gotowanie, a chmielenie whirpoolowe lub Hop stand

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maniek929 napisał(a):

Czyli ogólny czas gotowania to 70 minut

Czas chmielenia to 70 minut, w tym czas gotowania (100st) to 50 min i tzw  hopstand (80st) 20 min [+ czas schłodzenia ze 100st do 80 st, który powinien być w miarę szybki (chłodnica)].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowanie to wrzenie brzeczki i tak przez 50 min, 20 min poniżej 80°C to nie jest gotowanie
No czyli wszystko jasne, tylko trochę zamieszałem, ale to właśnie miałem na myśli

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Czas chmielenia to 70 minut, w tym czas gotowania (100st) to 50 min i tzw  hopstand (80st) 20 min [+ czas schłodzenia ze 100st do 80 st, który powinien być w miarę szybki (chłodnica)].
Chłodzenie zajmuje mi około 6 minut ze 100* do 25*

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.