Jump to content

Przesadzanie chmielu


Drapichrust

Recommended Posts

Witam,

Jestem zmuszony przesadzić chmiel. Teraz. Szyszki już zebrane. I tu zachodzi pytanie, czy nie zaszkodzi mu to? 

Obecnie rośnie blisko ogrodzenia, sąsiedzi zaczęli budowę, chcemy sobie coś posadzić żeby trochę się odsłonić i zasłonić miejsce budowy z uwagi na to że nie zapowiada się aby szybko skończyli.  

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elroy napisał(a):

Nie będzie prosto, bo pewnie jest mocno ukorzeniony już. Chyba, jak się da, zostawiłbym do kwietnia, wziął sztobry i posadził tam gdzie chcesz.

Zgadzam się. Sztobry są lepszym rozwiązaniem.W pierwszym roku będzie niestety mniejszy plon. Trudno będzie również usunąć chmiel do zera z poprzedniego miejsca. 

Link to comment
Share on other sites

Marynkę dostałem od plantatora jako karpy czyli wykopane całkiem spore korzenie chmielu. Z rozmowy wynikało, że on w ten sposób nasadza miał je w jakimś kopcu przygotowane do sadzenia wczesną wiosną i tego samego roku były już szyszki. Radzę zatem przesadzić wczesną wiosną w nowe miejsce. Nie wiemy też co i kiedy zamierzasz posadzić w miejsce chmielu. Może na razie pomiędzy chmiel a wiosną wykopiesz same karpy.

Edited by WojtekGaaD
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.