Skocz do zawartości

Trzyletnie składniki


buk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, miałem bardzo długą przerwę w piwowarstwie. Będzie ze trzy lata. Miałem/mam dużo słodów, chmieli i drożdży. Wszystko szczelnie zamknięte w suchym i ciemnym miejscu. Drożdże suche, były ważne do zeszłego roku. Te trzymałem w lodówce. Dwa dni temu uwarzyłem sobie Red IPĘ, wczoraj Malinowe. Przy śrutowaniu słodów wszystko było ok, suche, kruche i takie jak pamiętam wcześniej ale po wysładzaniu malinowego zauważyłem takie białe jakby kiełki :) Możliwe że słód zaczął rosnąć?? Mam w domu jeszcze z 15kg PA i z 10 pszenicznego, do tego jeszcze jakieś kolorowe słody. Też zamknięte, prosto ze sklepu, trzymane w tym samym pudle w suchym miejscu. Chmiele w próżni.

IPA już bąbluje w dwóch fermentorach, czyli drożdże przetrwały.

Uważacie, że będzie z tego piwo?

Robić coś z pozostałych składników?

Dzięki z góry

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Trochę za mało wyjaśniłem w pierwszym poście. Nie spodziewam się po tych piwach żadnych fajerwerków, czy nawet jakiejś poprawności. Chodziło mi tylko o to czy nie wyjdzie z tego trucizna. Będę działał dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chmieli to faktycznie mogą zwietrzeć z czasem i nadawać się tylko do piwo dzikich. Ale jeśli trzymasz hermetycznie zamknięty w zamrażarce, to aromat powinien być nadal znośny, choć mniej intensywny niż w świeżym chmielu.

Kiełki - gdyby słód zaczął kiełkować, to po 3 latach zobaczyłbyś coś więcej niż białe kiełki. Prawdopodobnie był niezbyt dokładnie oczyszczony w słodowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.