Jump to content

Oplot

dziedzicpruski

Recommended Posts

W dniu 29.11.2023 o 14:35, dziedzicpruski napisał(a):

Czy każdy oplot  jest ze stali nierdzewnej ? mój stary poległ zupełnie, znalazłem stary sraczwężyk i zastanawiam się z czego jest, to taki z kolorowym plastikiem wplecionym.

Nie każdy, szczególnie tańsze bywają wątpliwej jakości. Tych z wplecionymi paskami tworzywa unikałbym waśnie ze względu na ten pastik.

44 minuty temu, waldi1 napisał(a):

tego się juz nie używa do filtracji

Dlaczego?

2 godziny temu, waldi1 napisał(a):

bo są filtratory trochę droższe ale skuteczniejsze np. sprężynowy, ten Browina a choćby nawet bzooka , należy tylko zmienić siatkę na drobniejszą np, 0.5mm

Zrobiłem sporo warek na oplocie i nie miałem problemów. Ostatnio przesiadłem się na sprężynowy. Też jest w porządku, ale jak na razie nie widzę, żeby był zauważalnie lepszy.

5 minut temu, paulox81 napisał(a):

Jeszcze myślę, że warto wspomnieć ze nie każdy gatunek stali nierdzewnej jest przeznaczony do kontaktu z żywnoscią. Najbardziej powszechne są AISI 304 i 316, ciekawe z czego jest oplot z "sraczwężyka" 😉

Tego używa się tez do podłączenia baterii umywalkowych to chyba nie trujące?

21 minut temu, paulox81 napisał(a):

nie każdy gatunek stali nierdzewnej jest przeznaczony do kontaktu z żywnoscią

Jakby już tak szukać źródeł szkodliwości, to na pierwszym miejscu postawiłbym sam produkt 🍺🍺🍺

A tak poważnie, to co z fermentorami, chińskimi woreczkami do chmielenia? Niby mają jakieś tam atest, ale czy to odnosi się też do wysokich temperatur podczas wysładzania i gotowania?

Edited by dzejkej