Skocz do zawartości

Rurka bulkała 1 dzień i przestała


Mateoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Wstawiałem 6 dni temu piwko pszeniczne z brewkitu. Użyłem drożdży SafAle WB-06.

I sprawa wygląda tak, po dwóch dniach fermentacja ruszyła, rurka bulkała 1 dzień ale przestała.
I teraz zastanawiam sie czy ma może wpływ na to, że wody w rurce fermentacyjnej jest za dużo? Widzę, że ta woda jakby się przesuwa jakby chciało ją przepchać a nie mogło.
Druga sprawa to zastanawiam się też czy to przez to, że wstawiałem 15 litrów piwa a fermentor ma 30 litrów. 
Dodam jeszcze, że pokrywka widać że jest jakby "nabrzmiała" lekko wybrzuszona. Myślicie, że to piwko dalej fermentuje? Coś powinienem zrobić? Mogę wyjąć rurkę fermentacyjną i odlać z niej trochę wody? A może po prostu poczekać kilka dni i sprawdzić czy fermentacja się skończyła?


Temperatura brzeczki wynosi 20 stopni.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mateoo napisał(a):

Myślicie, że to piwko dalej fermentuje?

Tak. A CO2 ucieka nieszczelna pokrywą. Nic złego się nie dzieje

 

23 minuty temu, Mateoo napisał(a):

Coś powinienem zrobić?

Za kilka dni podnieść temperaturę. WB-06 lubią wolno dofermentowywać, więc lepiej aby zrobiły to w wiaderku a nie butelce

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szumidło napisał(a):

Bardziej pytanie czy napowietrzyłeś brzeczkę np

Jeżeli o to chodzi to zawsze przed fermentacja intensywnie wszystko mieszam w fermentorze żeby się dobrze napowietrzyło, czytałem, że przed fermentacją tak się powinno zrobić ale na dalszych etapach już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.