Skocz do zawartości

Termoregulator


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy . Planuje kupić termoregulator do lodówki. Zastanawiam się nad wyborem z pośród dwóch modeli  . Co o nich sądzicie i czy ewentualnie moglibyście polecić coś innego? 

Screenshot_2024-05-14-11-49-58-256_com.android.chrome.jpg

s-l400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie regulatory jak podłączysz lodówkę, to musisz ominąć termostat chyba że lodówka schodzi do takiej temperatury jaką chcesz. 

 

I jak kiedyś będziesz chciał grzać w lodówce to lepszy by był stc-1000

Tam masz jeszcze grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy zmienił(a) tytuł na Termoregulator

Ja mam 2 inkbirdy, jeden z wifi, drugi bez.  Z wifi nie korzystam w ogóle do sterowania temperatury.  Mają też ten plus,  że są z 2 gniazdkami, do chłodzenia i grzania, więc przydają się też do kveików i saisonów. Oczywiście można ustawić opóźnienia,  żeby nie zajechać lodówki. Kupowałem chyba z Amazona, taniej pewnie z ali.

Edytowane przez Łachim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2024 o 20:45, Koora napisał(a):

Takie regulatory jak podłączysz lodówkę, to musisz ominąć termostat chyba że lodówka schodzi do takiej temperatury jaką chcesz

 

Możesz to wyjaśnić? Bo sam się zastanawiałem nad takim regulatorem i właśnie zwątpiłem. Jak to zatem działa? Ja zrozumiałem, że termoregulator wyłącza lodówkę po osiągnięciu temperatury w ustalonych parametrach, a jak pójdzie wyżej, to ją znowu włączy. To nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rheged napisał(a):

 

Możesz to wyjaśnić? Bo sam się zastanawiałem nad takim regulatorem i właśnie zwątpiłem. Jak to zatem działa? Ja zrozumiałem, że termoregulator wyłącza lodówkę po osiągnięciu temperatury w ustalonych parametrach, a jak pójdzie wyżej, to ją znowu włączy. To nie tak?

 

Dokładnie tak. Lecz czasem termostaty w lodówce są ustawione na najniższym ustawieniu na +6° a Ty gdybyś chciał zejśc do +3 na CC, to będzie Cię blokował termostat lodówki więc wtedy trzeba go zmodyfikować, zmostkowac lub rozłączyć, tak by lodówka ciągnęła tak długo aż jej nie rozłączy STC1000 przy zadanej temperaturze.

 

Dlatego zamiast grzebać przy termostacie lodówki, trzeba ustawić na najmocniejsze chłodzenie, i potem zobaczyć czy ta najniższa temp do jakiej schodzi lodówka nam odpowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.