Skocz do zawartości

II Konkurs o Puchar Piwo.org - czas start :)


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
ja mam takie pytanie: czy będzie kolejna edycja i jaka będzie kategoria?
Tak Wiktor, będzie kolejna edycja (na 100%), kategoria jeszcze nie określona.

A czy nie było już kiedyś pisane że piwo marcowe będzie stałą kategorią tego konkursu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie było już kiedyś pisane że piwo marcowe będzie stałą kategorią tego konkursu?

Tak, raczej tak będzie. Nie mniej jednak dużo było pytań dotyczących niemieckiego pilsa dlatego to rozważam. Na pewno kategoria będzie lagerowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze dwie kategorie, marcowe i cos jeszcze? swoja droga to ostatnio cienko z lagerowymi drozdzami w polskich sklepach, wiec rzeczywiscie dobrze by bylo wczesniej oglosic zeby byl czas na skombinowanie ewentualnych drozdzy,

ja specjalnie na okazje konkursu piwo.org zamawialem zagranica pod marcowe i wiedenskiego lagera,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to żeby wchodzić w kompetencje organizatora ale może mały sondaż dla sportu?

jak będzie 5 do 50 dla innej opcji wtedy możesz wziąć to pod uwagę

z drugiej strony za dużo demokracji to też nie dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, raczej tak będzie. Nie mniej jednak dużo było pytań dotyczących niemieckiego pilsa dlatego to rozważam. Na pewno kategoria będzie lagerowa :D

No to ja odpadam. Moje lagery dobre są dopiero w maju-czerwcu, do kwietnia "nie naciągną" wystarczająco. Pokibicuję.

 

A pils niemiecki jest już w Żywcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pils niemiecki jest już w Żywcu.

No tak wiem' date=' i... ? :P[/quote']

Oddawanie na zmarnowanie 6 butelek dobrego piwa to za dużo. Lepiej uwarzyć dwa dobre i z każdego oddać po 3. :P

 

Proponuję jakiś ciemny lager dla równowagi. Niekoniecznie z BJCP.

 

Ale żeby wziąć udział w konkursie, to dla mnie musiałoby być jakieś jasne "10,5" albo coś podobnego. W zeszłym roku jedna z wad mojego marcowego wynikała ze zbyt małej ilości drożdży, bo nie miałem jeszcze podhodowanej gęstwy. Z czymś lekkim pewnie dałyby sobie radę bez problemu. Ten sezon zacznę rozsądniej, od jakiegoś sikacza. Na kwiecień ewentualnie mogłoby być dobre tylko takie piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.