Skocz do zawartości

CLO2


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Będę niedługo przygotowywał skosy, niestety szybkowar uległ uszkodzeniu. Czy mogę użyć CLO2(jakie stężenie) do sterylizacji czy jednak zaopatrzyć się szybko w szybkowar?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jkocurek na browar.biz pisał o proporcjach, cytuję: "Na 1 litr roztworu aktywnego należy dodać 10g kwasku cytrynowego. Ten aktywator, o którym mowa na opakowaniu to znacznie silniejszy kwas fosforowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

po ostatnim zaciągnieciu oparów pirosiarczynu również zakupilem clo2( 1l+malutka buteleczka aktywatora) przygotowałem sobie roztwór tak: do 1litrowego słoika wlałem 40 ml clo2 + woda do pełna + 5 ml aktywatora(chyba trocę za dużo)i w zasadzie nic się nie stało no to dołożyłem trochę kwasku cytrynowego. Potem zapach był lekko chlorowy a kolor żółtawy. Mam pytanie po czym poznać czy nic nie zchrzaniłem? Jaki zapach powinien mieć roztwór, i czy dodanie większej ilości aktywatora może zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Proszę, podpowiedzcie mi gdzie teraz można szybko i tanio kupić CLO2. Pozmieniały się nazwy, firmy itd. Ratunku.

Odświeżę lekko - rzuciłem się na przezroczyste fermentatory w alepiwo a tu w ofercie armex5 - a już miałem z alledrogo brać osobno przesyłkę opłacając :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopiszę parę rzeczy:

Armex 5 jest łatwiej przygotować - ponieważ nieaktywny ClO2 miesza się z aktywatorem w stosunku 1:1. Ten z laufa aktywator ma w butelce o mniejszej pojemności, przez co mniej dokładnie się odmierza - może zdarzyć się przez to sytuacja, że zabraknie aktywatora, a sam ClO2 w butelce jeszcze będzie.

Armex 5 ma nieszczelne butelki. Do mnie przyszły grubo owinięte w czarną folię, a mimo to trochę wydostało się na zewnątrz - paczka było przez to cała mokra. Nie przeszkadza to za bardzo w domu, bo tam butelki stoją już tylko pionowo, ale rozpakowując trzeba bardzo uważać, żeby nie zniszczyć sobie ubrania - którychś z płynów odbarwił mi kurtkę :(.

Poza tym bardzo przyjemnie się go używa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie zamówiłem Armex 5, w sobotę chciałbym przetestować to cudo przy butelkowaniu. Przeglądając forum trafiłem na posta - http://www.piwo.org/...id/#entry176017

 

Witam

Uwierzcie mi rodzaj aktywatora ma wpływ i kwas cytrynowy jest najdelikatniejszy. Co do zapachu to mogę polecić nieformalną aktywację, czli Zmieszać potrzebną ilość Armexu 5 (1ml ma 50 ppm) z taką samą ilością mexacidu i odczekać jakieś 5 min, potem dolać do odpowiedniej ilości wody, w zależności jakie stężenie potrzebujemy. Otrzymujemy gotowy do użytku roztwór w 5 min. Np. na 1 litr roztworu o stężeniu 200ppm potrzebujemy 4 ml Armexu i 4 ml mexacidu. W razie wątpliwości proszę pytać sklep@ajkwiatkowscy.pl

Pozdrawiam i zapraszam na zakupy.

 

Stosował ktoś może wyżej przedstawioną metodę aktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, przy tym sposobie, ClO2 aktywuje się bardzo szybko 5-10min (normalnie 16-24h) ale też szybciej się rozkłada, także polecam tylko w razie szybkiej potrzeby.

Jakich użyć proporcji przy aktywacji kwasem cytrynowym? Szybciej, tzn. ile konkretnie czasu się rozkłada?

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Jeśli chodzi o kwas cytrynowy to dokopałem się do dwóch postów:

http://www.piwo.org/topic/440-dezynfekcja-butelek-i-nie-tylko/#entry26213

http://www.piwo.org/topic/218-metody-sterylizacji/page__st__60#entry68366

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.