Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

A propos' date=' wg mnie przy pakowaniu szczególnie ciężkich lub dużych paczek, kluczową sprawą jest obwiązanie ich sznurkiem, albo zrobienie rączki, tak, żeby dostarczyciel miał za co wygodnie taką paczkę złapać.

W innym przypadku nie ma co mieć pretensji, że kurier nie obchodzi się delikatnie i rzuca zamiast postawić.[/quote']

To chyba zależy od kuriera. Jak wysyłałam paczki do Dori na SHS, to uplotłam piękne rączki ze sznurka, a kurier UPS kazał mi ściągnąć, ponieważ twierdził, że paczki są przepuszczane przez jakąś maszynę i wszelkie sznurki nie mają racji bytu.

A na Poczcie nie ma takich problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja rejestrowałem się na www i listem dostałem zaproszenie z kartą rejestracyjną.

Może jeszcze dojdzie pocztą. Jak się rejestrowałam na poprzedniej wersji strony' date=' to formularz uwzględniał adres. Ten formularz, który jest teraz wymaga tylko podania e-maila oraz telefonu, więc raczej nie ma możliwości aby zaproszenie przyszło pocztą.[/quote']

Agnieszka, jeśli rejestrowałaś się wczoraj, to zaproszenie powinno dojść do Ciebie pocztą, to było ostatni dzień wysylania zaproszeń tradycyjnych.

 

Natomiast osoby, które zarejestrują przyjazd na stronie www.festiwal-birofilia.pl od dziś, mają sie zgłosić do punktu informacyjnego na terenie Festiwalu i tam po podaniu nazwiska będa mogli odebrać zaproszenie. Potwierdzenia zarejestrowania nie są wysyłane, co mnie trochę dziwi ale nie wiem czy zdążę z jakąś interwencją.

 

Także dziś ruszyła nowa strona festiwalowa i jak widze nie wszystko tam jeszcze działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowałem się na www i listem dostałem zaproszenie z kartą rejestracyjną.

Może jeszcze dojdzie pocztą. Jak się rejestrowałam na poprzedniej wersji strony' date=' to formularz uwzględniał adres. Ten formularz, który jest teraz wymaga tylko podania e-maila oraz telefonu, więc raczej nie ma możliwości aby zaproszenie przyszło pocztą.[/quote']

Agnieszka, jeśli rejestrowałaś się wczoraj, to zaproszenie powinno dojść do Ciebie pocztą, to było ostatni dzień wysylania zaproszeń tradycyjnych.

 

Natomiast osoby, które zarejestrują przyjazd na stronie www.festiwal-birofilia.pl od dziś, mają sie zgłosić do punktu informacyjnego na terenie Festiwalu i tam po podaniu nazwiska będa mogli odebrać zaproszenie. Potwierdzenia zarejestrowania nie są wysyłane, co mnie trochę dziwi ale nie wiem czy zdążę z jakąś interwencją.

 

Także dziś ruszyła nowa strona festiwalowa i jak widze nie wszystko tam jeszcze działa poprawnie.

Z poprzednich lat wynika, że nie jest istotne potwierdzenie czy zaproszenie. Istotne jest żeby być w bazie. Podchodzisz do kompa z literką Twojego nazwiska, dajesz dokument tożsamości i tyle. Ja w zeszłym roku zapomniałem zaproszenia i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprzednich lat wynika, że nie jest istotne potwierdzenie czy zaproszenie. Istotne jest żeby być w bazie. Podchodzisz do kompa z literką Twojego nazwiska, dajesz dokument tożsamości i tyle. Ja w zeszłym roku zapomniałem zaproszenia i nie było problemu.

Potwierdzam, dokładnie tak miałem w zeszłym roku. Teraz dostałem zaproszenie pocztą bez wypełniania formularza na stronie w tym roku, wypisałem i na wszelki wypadek wezmę do Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na razie potwierdzenie od DHL, że przesyłkę dostarczono o 14:56 do odbiorcy. Załapałem się w ostatniej chwili...

Toś jednak się zdecydowałeś? Super. W jakiej kategorii startujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na razie potwierdzenie od DHL' date=' że przesyłkę dostarczono o 14:56 do odbiorcy. Załapałem się w ostatniej chwili...[/quote']

Toś jednak się zdecydowałeś? Super. W jakiej kategorii startujesz?

Wysłałem Ultravoxa, czyli wiedeński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę informacji ze strony PSPD. Szkockie Ale70/- słabiutko :smilies:

 

Liczba zgłoszonych piw 200

Liczba browarów 82

Liczba piwowarów 88

Piw w kategorii RIS 34

Piw w kategorii Złote Mocne Belgijskie Ale 28

Piw w kategorii Lager Wiedeński 43

Piw w kategorii Bohemskie Ciemne 39

Piw w kategorii Kolońskie 34

Piw w kategorii Szkockie Ale 70/- 22

Browary wystawiające 6 piw 3

Browary wystawiające 5 piw 10

Browary wystawiające 4 piwa 9

Browary wystawiające 3 piwa 11

Browary wystawiające 2 piwa 14

Browary wystawiające 1 piwo 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z bbiz (Grzegorz Zwierzyna). Mają tam nieźle roboty.

Pracy było rzeczywiście co niemiara. Na szczęście było nas 10 osób. W piątek rozpakowywaliśmy piwa i przekładali do skrzynek. Następnie odbyło się kodowanie piw. W sobotę zaczęliśmy eliminacje. Pracowały jednocześnie dwie komisje 3-osobowe z jednym sekretarzem. Składy się zmieniały, by uniknąć sytuacji, że dany sędzia mógłby oceniać swoje własne piwo. W komisji były osoby z certyfikatem sędziowskim PSPD wsparte Głównym Piwowarem Browaru Żywiec. Wyniki eliminacji owiane są tajemnicą... :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z bbiz (Grzegorz Zwierzyna). Mają tam nieźle roboty.

Pracy było rzeczywiście co niemiara. Na szczęście było nas 10 osób. W piątek rozpakowywaliśmy piwa i przekładali do skrzynek. Następnie odbyło się kodowanie piw. W sobotę zaczęliśmy eliminacje. Pracowały jednocześnie dwie komisje 3-osobowe z jednym sekretarzem. Składy się zmieniały' date=' by uniknąć sytuacji, że dany sędzia mógłby oceniać swoje własne piwo. W komisji były osoby z certyfikatem sędziowskim PSPD wsparte Głównym Piwowarem Browaru Żywiec. Wyniki eliminacji owiane są tajemnicą... :smilies:[/quote']

Można wiedzieć kto sędziował ? Choćby na PW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć kto sędziował ? Choćby na PW ?

Nie ma tu tajemnic.

Piotr Wypych - coder (RIS)

Jacek Materski - hasintus (koelsch, tmave, Duvel)

Rafał Kowalczyk - Browarzyciel (koelsch, tmave, Duvel)

Przemysław Szczepańczyk (koelsch, Vienna)

Damian Gacioch (scotisch, Vienna)

Krzysztof Lechowski - skitof (scotisch, RIS)

Tomasz Kopyra - kopyr (scotisch, Vienna, Duvel)

Jakub Kumorek - piwowar z Żywca (tmave, RIS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć kto sędziował ? Choćby na PW ?

Nie ma tu tajemnic.

Piotr Wypych - coder (RIS)

Jacek Materski - hasintus (koelsch' date=' tmave, Duvel)

Rafał Kowalczyk - Browarzyciel (koelsch, tmave, Duvel)

Przemysław Szczepańczyk (koelsch, Vienna)

Damian Gacioch (scotisch, Vienna)

Krzysztof Lechowski - skitof (scotisch, RIS)

Tomasz Kopyra - kopyr (scotisch, Vienna, Duvel)

Jakub Kumorek - piwowar z Żywca (tmave, RIS)[/quote']

hehe i od razu człowiek zaczyna się zastanawiać w ilu kategoriach przepadłem :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki eliminacji owiane są tajemnicą...

Właściwie to nie wiem dlaczego? Przecież we wszystkich konkursach wyniki eliminacji się podaje. To chyba nie problem podać listę uczestników w poszczególnych kategoriach jeszcze przed konkursem głównym, skoro żadne z odrzuconych piw już nie wróci do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że piwa nie będą przekodowywane przed konkursem głównym, sędzia mógłby zapamiętać numerek, sprawdzić czyje to piwo i wynik już nie byłby tak obiektywny.

Ja myślę, że chodzi bardziej o to, żeby pod sceną przy ogłaszaniu wyników było 70 piwowarów, a nie 20. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.