Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem właśnie zacząłem zacierać pszeniczne z zestawu BA i źle przeczytałem instrukcję, mianowicie myślałem że słód należy 10 minut przetrzymać w 47 stopniach więc podgrzałem wodę do 50 i wsypałem. Jak się okazało 47 stopni to była temperatura do której należało wsypać słód a potem w 45 trzymać 10 minut. Czy lepiej poczekać aż temp spadnie i wtedy 10 minut czy 10 minut w takiej jaka była a potem do kolejnej przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przerwę w 53 ominąć jak w instrukcji? Przez 10 minut temperatura utrzymywała się w okolicy 50 ostatnie 5 minut było poniżej. Zauważyłem bardzo dużą bezwładność temperatury, znacznie większą niż w poprzednich warkach, pewnie ze względu na pogodę.

Myślałem żeby zimnej dolać ale miałbym chyba żadki zacier bo już 15 litrów jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie warzenia Barleywine Premium 26Blg zestaw z Piwodzieja. Jeden z chmieli w recepturze to Cascade. Niestety nie jest podane kiedy go wrzucić. Pomoże ktoś, bo właśnie mi się warka zaraz zacznie gotować. Ech...zapomniałem że dzisiaj niedziela i każdy śpi o tej porze :-).

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie warzenia Barleywine Premium 26Blg zestaw z Piwodzieja. Jeden z chmieli w recepturze to Cascade. Niestety nie jest podane kiedy go wrzucić. Pomoże ktoś, bo właśnie mi się warka zaraz zacznie gotować. Ech...zapomniałem że dzisiaj niedziela i każdy śpi o tej porze :-).

 

7-10 minut przed końcem gotowania, ok. 30 gramów. Można też użyć Cascade do chmielenia na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niekoniecznie,robiłem parę razy bez i nic strasznego nie wynikło,teraz kleikuje(możne jest większa wydajność,a może dal świetego spokoju),to znaczy wsypuje do wrzątku i pewnie z 10 minut,warto to mieszać na początku bo zamieni się w grudę.

 

Mam pytanie, czy brak skleikowania 1,8 kg pszenicy mógł wpłynąć na obniżenie wydajności? Z zasypu 2 kg pilzneńskiego + 0,4 kg płatków owsianych + wspomniana wcześniej pszenica wyszło 17,5l - 11,5 blg. Zacieranie w 15l, 30' w 62 i 40' w 72, próba jodowa po 70' negatywna. Pszenica wyglądała na dość grubo ześrutowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.