Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem podczas zacierania

nie podniosę temperatury do 78 stopni bo nie mam tyle miejsca w fermentatorze.

wpierw muszę odfiltrować część

czy odfiltrowaną brzeczkę podgrzać do danej temperatury i zwrócić ją do zacieru?

czy zostawić ją w spokoju i podnieść do 78stopni wodą do wysładzania?

 

Nie wydaje mi sie, by przy naszych piwach mialo to wieksze znaczenie. Ja czasami w ogole nie wygrzewam zacieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, w czwartek uwarzyłem swoją pierwszą warkę. Po niej zostało mi ok 13 litrów cienkusza ~6 blg. Miałem na nich zrobić piwko imbirowe ale niestety musiałęm wyjechać i od czwartku ten cienkusz leży sobie w zamkniętym fermentatorze. Można coś jeszcze z nim zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc. zacieram w kociołku lidla zaizolowanym kocem w temp 72st i gdy nie mieszam (termometr nonstop w kociolku) temp skacze mi do 75 czasem 80 st. ale gdy zamieszam spada do 67 st. termostat wylaczony.

 

jaki zakres tolerancji jest dla zacierania w 72 st. musze nonstop mieszac zeby nie przekroczyc tych 72 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest spora bezwładność od grzałki na dnie gara, musisz mieszać przy załączonej grzałce i kilka minut po jej wyłączeniu, jak masz dobrze izolowany gar to jest szansa na chwile oddechu, zanim znów się załączy ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 min i dalej bez zmian ilość skrobi. czy to znaczy ze przegrzane i sobie trzeba odpuscic i wywalic?

Niczego nie wywalaj. Poszukaj dobrze na forum, gdzieś zamieściłem zdjęcia pokazujące jak wygląda brzeczka bez i ze skrobią. Trochę zawsze się zabarwi.

Znalazłem:

http://www.piwo.org/...140#entry199603

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.