Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Nauka na przyszłość: jeżeli naprawdę nie jesteś w stanie zakończyć procesu jednym ciągiem to przed pozostawieniem brzeczki na następny dzień KONIECZNIE JĄ ZAGOTUJ. A najlepiej nie zaczynaj zacierania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamówiłem zestaw surowców na Belgian Dubbel 17 BLG ze sklepu twojbrowar.pl (będę składał reklamację). Zestaw przyszedł na początku tygodnia i w niedzielę miałem uwarzyć piwo. Nie sprawdziłem kompletności zestawu (zamówiłem 3 różne zestawy surowców) i po zacieraniu, i wysładzaniu piwa w dniu dzisiejszym stwierdziłem, że w zestawie jest brak drożdży (safbrew t-58).

 

Warzenie zaprzestałem na etapie chmielenia - jest jeszcze przede mną. Moje pytnie jest następujące - jakich innych drożdży mogę użyć jako zamienniki. W Olsztynie w sklepie widziałem safale-04 i safale us-05 --> czy któreś z nich się nadają? A może te drożdże, które widuje się w Praktikerze lub Obi?

 

Zależy mi na smaku belgijskiego piwa, bo jeszcze nigdy go nie piłem i chciałem spróbowac nowego stylu. Czy piwo - na tym etapie - może się zepsuć - mam obawiać się jakichś wad? Wiadomo, że będę je jeszcze chmielił i gotował, więc chyba ewentualne infekcje zabiję?

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak chcesz tą brzeczkę zostawić na czas jakiś, to musisz ją zagotować, inaczej coś się złego przypałęta :-/ Może jakiś lokalny piwowar ma coś na zbyciu, czy na pożyczkę coś belgijskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamówiłem zestaw surowców na Belgian Dubbel 17 BLG ze sklepu twojbrowar.pl (będę składał reklamację). Zestaw przyszedł na początku tygodnia i w niedzielę miałem uwarzyć piwo. Nie sprawdziłem kompletności zestawu (zamówiłem 3 różne zestawy surowców) i po zacieraniu, i wysładzaniu piwa w dniu dzisiejszym stwierdziłem, że w zestawie jest brak drożdży (safbrew t-58).

 

Warzenie zaprzestałem na etapie chmielenia - jest jeszcze przede mną. Moje pytnie jest następujące - jakich innych drożdży mogę użyć jako zamienniki. W Olsztynie w sklepie widziałem safale-04 i safale us-05 --> czy któreś z nich się nadają? A może te drożdże, które widuje się w Praktikerze lub Obi?

 

Zależy mi na smaku belgijskiego piwa, bo jeszcze nigdy go nie piłem i chciałem spróbowac nowego stylu. Czy piwo - na tym etapie - może się zepsuć - mam obawiać się jakichś wad? Wiadomo, że będę je jeszcze chmielił i gotował, więc chyba ewentualne infekcje zabiję?

Ani z S-04 ani z US-05 nie wyjdzie Ci belgijskie piwo, ale szczerze mówiąc z T-58 też nie :D Belgia to niestety raczej tylko na płynnych, przynajmniej jeśli chodzi o te style klasztorne.

 

Kup te S-04 albo US-05, innego wyjścia nie masz. Dubbel to nie będzie ale wciąż może być to dobre piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamówiłem zestaw surowców na Belgian Dubbel 17 BLG ze sklepu twojbrowar.pl (będę składał reklamację). Zestaw przyszedł na początku tygodnia i w niedzielę miałem uwarzyć piwo. Nie sprawdziłem kompletności zestawu (zamówiłem 3 różne zestawy surowców) i po zacieraniu, i wysładzaniu piwa w dniu dzisiejszym stwierdziłem, że w zestawie jest brak drożdży (safbrew t-58).

 

Warzenie zaprzestałem na etapie chmielenia - jest jeszcze przede mną. Moje pytnie jest następujące - jakich innych drożdży mogę użyć jako zamienniki. W Olsztynie w sklepie widziałem safale-04 i safale us-05 --> czy któreś z nich się nadają? A może te drożdże, które widuje się w Praktikerze lub Obi?

 

Zależy mi na smaku belgijskiego piwa, bo jeszcze nigdy go nie piłem i chciałem spróbowac nowego stylu. Czy piwo - na tym etapie - może się zepsuć - mam obawiać się jakichś wad? Wiadomo, że będę je jeszcze chmielił i gotował, więc chyba ewentualne infekcje zabiję?

Ani z S-04 ani z US-05 nie wyjdzie Ci belgijskie piwo, ale szczerze mówiąc z T-58 też nie :D Belgia to niestety raczej tylko na płynnych, przynajmniej jeśli chodzi o te style klasztorne.

 

T-58 były jako polecane przy zestawie. Dlatego wlaśnie zamierzam zacząć kupować surowce pojedynczo pod swój przepis, a nie polegać na zestawach ze sklepów. Ehhh trzeba zapłacić "frycowe".

 

A może ma ktoś jakieś plynne belgijskie lub gęstwę w okolicach Olsztyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lużną paczkę T-58, mogę odstąpić jak jeszcze potrzebujesz

 

Wielkie podziękowania dla kolegi dabeer, który podratował mnie swoją paczką drożdży :beer: :beer: :beer:

 

Jak zrobię piwko na tych drożdżach, to z pewnością przekażę buteleczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego typu prośby nie tutaj proszę o usunięcie:

 

Potrzebowałbym pilnie drożdzy górnej fermentacji US-05 lub S-04 lub coś podobnego. Niestety ale nie ruszyły mi drożdze zadane wczoraj do fermentacji. Miałby ktoś odsprzedać? Z góy dziękuję za pomoc!

 

Lokalizacja Poznań

Jak nie znajdziesz to kup Brew-Go2 z biowinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego typu prośby nie tutaj proszę o usunięcie:

 

Potrzebowałbym pilnie drożdzy górnej fermentacji US-05 lub S-04 lub coś podobnego. Niestety ale nie ruszyły mi drożdze zadane wczoraj do fermentacji. Miałby ktoś odsprzedać? Z góy dziękuję za pomoc!

 

 

 

Lokalizacja Poznań

Jak nie znajdziesz to kup Brew-Go2 z biowinu.

 

Ja mam jakieś w domu ale nie pamiętam które. Jak co mogę poratować :)

Edytowane przez aniolhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego typu prośby nie tutaj proszę o usunięcie:

 

Potrzebowałbym pilnie drożdzy górnej fermentacji US-05 lub S-04 lub coś podobnego. Niestety ale nie ruszyły mi drożdze zadane wczoraj do fermentacji. Miałby ktoś odsprzedać? Z góy dziękuję za pomoc!

 

Lokalizacja Poznań

 

Nie panikuj, jeszcze mogą ruszyć, 24h to jeszcze nie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzę właśnie pilsa i mam problem bo przelałem już do filtracji ale zapomniałem zrobić mash out. Z wiki wiem że nie jest koniczny ale nie wiem co dokładnie tracę na tym że go nie zrobiłem. Filtrować czy wlać z powrotem do gara i zrobić mash out???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy robię na szybko starter, zacierałem w 68°C, teraz gotuję i wytrąca się spora ilość osadów. Moje pytanie. Czy jeśli do wystudzonej brzeczki ze sporą ilością osadów dodam drożdże i nastawię na mieszadle magnetycznym to będą te osady miały jakiś znaczący wpływ na pracę drożdży i ich efektywność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie warzenia mam pytanko

 

Czy takie chmielenie będzie dobre do piwa polskie ale? : -> wg kalkulatora wychodzi średnio ok 40 IBU

 

0' Marynka 13g → własny

0' Magnum 10g → własny

10' Magnum 10g → szyszki

50' Lomik 20g → granulat

65' Lubelski 4g → gralulat

65' Perle 10g → granulat

70' Lubelski 2g → własny

 

 

Zasyp to 5 kg pilzneńskiego + 70 g karmelowego 300 EBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.