Skocz do zawartości

Browar Czarny Ryś


Rekomendowane odpowiedzi

Oj, na razie nie pomogę bo dopiero raczkuje w tym temacie. Pewnie gdzieś za pół roku będę coś więcej wiedział.

 

nie wiem czy efekt zamierzony ale facebook \ CzarnyRys na etykietach trochę przypomina c:\>

w nomenklaturze URL używa się slashy nie backslashy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując pewną blondynkę z reklamy - "aaaaaa............ fajnie"

 

A tak poważnie to nie jestem fanem upubliczniania swojego wizerunku ani na fejscie ani nk, ani innych wynalazkach. Mam pozakładane konta, bo LP se chciała popatrzeć co u kogo i czy przypadkiem nie mają lepiej ;), ale wszystkie one są w zasadzie martwe. Właściwie jedynym miejscem, które regularnie odwiedzam w społeczności internetowej, to oba portale piwowarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu odwiedzić gminę w celu skserowania analizy wody. No i kupa .... nic co piwowarstwu potrzebne na nim nie ma, nawet twardości ogólnej nie badają :/ Idąc dalszym tropem zadzwoniłem do Sanepidu i zapytałem o ceny badań (Ca, Mg, Na, SO4, Cl, HCO3) - spodziewałem się, że będzie drogo ale nie ~300 zł brutto. W sumie kwotę robi sód (100 zł brutto) - 1/3 ceny z całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne badania muszą robić. Przynajmniej dwie firmy, z którymi mam kontakt. Raz na kwartał. Choć może to być związane z klientem końcowym w sumie gdyż obie firmy posiadają jakieś tam ISO i certyfikaty wymagane przez kontrachentów zagranicznych. Mi to pasi w kazdym razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moja gmina to zagłębie stolarskie. Ale z tego co wiem spożywka robi badania głównie pod kątem obecności bakterii coli ? Chyba że teraz są inne wymogi.

A na polibudzie jakiś zaprzyjaźniony student w ramach ćwiczeń na wydziale chemicznym by nie zrobił analizy (za kilka browców) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#28 Pacific Pale Ale 11,8°Blg

22.09.2013 - przelanie do kega

 

W zapiskach masz, że całą warkę rozlałeś do kega, a ze zdjęcia "do depozytu" widać, że jest w butelkach z małą pianką :).

Używasz nalewarki przeciwciśnieniowej ?? Też się nad tym zastanawiam i chciałbym poznać opinię.

Edytowane przez Stolarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewarkę rozważałem ale po sprawdzeniu jak to działa i po opinii kolegi piwowara, odpuściłem. Piwo leje bezpośrednio z nalewaka, na zmniejszonym przepuście potrafię nalać bez wypienienia. Gaz trochę ucieknie ale to mi nie przeszkadza.

 

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.