Skocz do zawartości

Browar Artezan


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, straż to swoją drogą, ale oni sprawdzają głównie czy gaśnica ma atest i czy jest instrukcja p-poż. przyklejona w w widocznym miejscu

 

Sanepid potrzebuje takie papiery:

 

- projekt budowlany i oryginał decyzji do wglądu

- badanie wody

- kominiarz i pomiar wydajności wentylacji

- oświadczenie kierownika budowy

- odbiory branżowe sieci

- umowy na odpady

 

i parę innych drobiazgów:

http://www.grodzisk.psse.waw.pl/UserFiles/grodzisk/File/zns/zawiadomienie%20o%20zakonczeniu%20budowy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jest konieczne do dokonania odbioru i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

 

OK, zatem chyba nie będziemy musieli tego robić, bo budynek już ma pozwolenie na użytkowanie.

My tylko robiliśmy zmianę przeznaczenia z handlowego na produkcyjny i z tego co wiem, nie musimy występować o nowe pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmiana sposobu użytkowania. Prawie to samo. :) Protokoły pomiarów robi się zawsze, po każdej ingerencji w instalację po rozbudowie itd. To jest obowiązek elektryka dać takie pomiary. Pomiary o których wspomniałem musicie mieć i tak, bo trzeba je wykonywać co 5 lat a i PIP pyta o nie po przekroczeniu progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś konkretne ,czy zwykłe komunalne.?

 

Zwykły kosz na śmieci.

 

Ale tez będziemy coś musieli pokombinować z młótem: może ktoś z was zna rolnika z okolic Grodziska, który chciałby odbierać młóto raz w tygodniu - za darmo, ale własnym transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jako zajęcie dodatkowe weźmiecie się za hodowlę zwierzaków... Pasza już jest za darmo ;). Ja od zawsze szwagrowi doradzam zamiast kupna kosiarki na działkę wiosną kupić kozę a jesienią zrobić dużego grilla z kozą w roli głównej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale tez będziemy coś musieli pokombinować z młótem: może ktoś z was zna rolnika z okolic Grodziska, który chciałby odbierać młóto raz w tygodniu - za darmo, ale własnym transportem.

 

 

W zamian wziąć od rolnika mięso.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O młóto zawsze walczą hodowcy bydła. Kto się dopcha do browaru jest w siódmym niebie, bo to dobra pasza. Poszukajcie jakiegoś krowiarza, a będzie Was całował po rękach.

I co jakiś czas kankę mleka może przywiezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było bliżej, to ja bym chętnie młóto odbierał ;)

 

Młóto to bardzo dobra pasza dla bydła. Poważnie możecie popytać rolników z okolicy, nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle co z 1000L warki. 50 razy więcej niż z warki domowej, na mokro to pareset kilo

podpytałem się i na pewno znajdą się chętni w okolicach Skierniewic :-) będą brać na paszę dla krów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.