Skocz do zawartości

Irish Stout Coopers


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm a to nie mogę dolać do reszty ?

 

EDIT: Poszła glukoza do baniaka, Blg wyszło ~13 jak skończy się pienić to doleję troszkę wody boję się żeby mi ten stout nie wyszedł górą.

 

IMG_20120228_235809.jpg

Edytowane przez pendzacy_jelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem patent wetknąłem w korek w miejsce rurki mokrą watę robi się lekkie ciśnienie wewnątrz jednocześnie wata przepuszcza część gazu na zewnątrz. Wystawiłem też balon na balkon co zbiło nieco temperaturę i ostudziło zapały drożdżaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co trzymasz miernik termometra bezposrednio w fermentujacej brzeczce? lepiej juz nakleic samoprzylepny na zewnatrz - efekt ten sam, a bez ryzyka zakazenia piwa.

 

sam niedawno robilem stouta coopersa + slod jasny wes 1,7 i przy 20 litrach wyszlo bardzo dobrze.

 

dodawanie jakichkolwiek cukrow (w tym glukozy) oraz dolewanie czegokolwiek do piwa juz po dodaniu drozdzy tylko popsuje jego smak. zostaw tak jak jest, a ewentualne poprawki wprowadzaj przy robieniu nastepnej warki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr taki miałem i jest dokładny dlatego użyłem. Zrobię jak radzisz nic już dam nie dotykam. Przeniosłem balonik na balkon temp. spadła w ciągu nocy do 15C już się tak nie burzy Blg jest 9 więc jeszcze trochę mają do zjedzenia. Przyniosłem do domu zobaczę czy nie zburzy się znowu. Co za zabawa Pilsner warzony na górniaka Stout na dolniaka :P Ale już wiem że bez wiaderka to nie ma co się bawić balony do wina i cukrówek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo przelałem dzisiaj na cichą, zrobiłem FFT i zeszło do 4Blg, to przelewane dzisiaj też ma 4Blg czy to nie za dużo ? Początkowe było ~13Blg

Nie jesteśmy magikami. FFT bada maksymalne oderfementowania z punktu widzenia brzeczki. Wyniki wyniki super zgodnie gdyby próbka fft stałaby obok fermentora (temperatura) i byłaby zadana tym samym typem szczepu. Prościej będzie zbadać BLG brzeczki i przelewać jeśli wynik BLG brzeczki i FFT będzie równy lub dążył do równego (zmiana w czasie). Ja przy zastosowaniu FFT zrobiłem wykres w excelu, zadałem medianę i wiedziałem

( na podstawie wyników badań cząstkowych) czego mogę oczekiwać w czasie.

 

edit: błędy orto spowodowane piwem.

Edytowane przez pieddro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, dzięki pieddro. FTT robiłem poprostu przelewając do słoika część fermentującej brzeczki i trzymałem w wyższej temperaturze, mogłem ją zaszczepić mocniejszymi drożdżami np. gorzelniczymi teraz to i tak już chyba nic nie zrobię z tym faktem. Pytanie jest cały czas to samo, czy 4Blg to nie za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy magikami. FFT bada maksymalne oderfementowania z punktu widzenia brzeczki. Wyniki wyniki super zgodnie gdyby próbka fft stałaby obok fermentora (temperatura) i byłaby zadana tym samym typem szczepu. Prościej będzie zbadać BLG brzeczki i przelewać jeśli wynik BLG brzeczki i FFT będzie równy lub dążył do równego (zmiana w czasie). Ja przy zastosowaniu FFT zrobiłem wykres w excelu, zadałem medianę i wiedziałem

( na podstawie wyników badań cząstkowych) czego mogę oczekiwać w czasie.

 

edit: błędy orto spowodowane piwem.

Mało z tego zrozumiałem, ale próbkę FFT zaszczepia się tymi samymi drżdżami co piwo. Drożdży daje się dużo (jak na tą ilość brzeczki), trzyma w ciepłym i dobrze zamieszać od czasu do czasu - dzięki temu wynik mamy już po trzech dniach. Teoretycznie nasze piwo powinno zejść do takiego samego poziomu jak FFT, w praktyce jednak zazwyczaj zatrzymuje się na trochę wyższym poziomie (u mnie zazwyczaj około 0,5°Blg wyżej). Mediany nie wyliczam :smilies:.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, dzięki pieddro. FTT robiłem poprostu przelewając do słoika część fermentującej brzeczki i trzymałem w wyższej temperaturze, mogłem ją zaszczepić mocniejszymi drożdżami np. gorzelniczymi teraz to i tak już chyba nic nie zrobię z tym faktem. Pytanie jest cały czas to samo, czy 4Blg to nie za dużo ?

Mogłeś ją zaszczepić większą ilością drożdży, ale tych samych co reszta piwa. Co dałaby Ci taka informacja, że na jakiś gorzelniczych drożdżach zeszło niżej? Pomimo tego, że nie zrobiłeś tego testu tak jak powinno się go robić, podejrzewam, że odfermentował do końca i wynik 4°Blg tu i tu to nie przypadek. Brewkit z dodatkiem samego ekstrakty nie odfermentuje tak nisko, jak z dodatkiem cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.