Skocz do zawartości

Rudzki Browar Domowy "PIERON" 2007


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziś znalazłem kolejne suche drożdże Drożdże Danstar Nottingham ( w przesyłce od Elroya).

Tak więc wnet prawdopodobnie będzie wysyp piw na drożdżach suchych co by się pozbyć starych i nowych zapasów.

Jak się pozbędę to będę zadowolony. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino co byś nie becoł synek że Ci nie startły, bo godajom

Zalecana temperatura fermentacji jest w przedziale od 14 do 21°C, drożdże te posiadają dobrą tolerancje na niskie temperatury (12°C), co pozwala na użyciue tego szczepu do piw w stylu lager.

a to na gorko wiosna abo lato.

EDYTA

Może mosz recht że to som lagery ino do dorobili do nich inno teorja :ble:

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po robocie sprawdziłem śrutownik, bo coś dziwnie się zachowywał. Okazało się że wał jest dwuczęściowy i odkręcił się. Ale dokręciłem i działa nadal. Mając nowe tarcze sprawdziłem jak się mają. Gdyby były starte to bym wymienił, ale wyglądają jak na nowe więc zostawiłem i pośrutowałem.

Śrutownik to super sprawa i działa mimo ześrutowania na 140 warek słodu działa nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrator

 

W końcu zabrałem się za robotę i zrobiłem (ręcznie) filtrator z miedzi.

Jutro dwie próby pracy z miedzią: pierwsza z 10kg słodu, druga z 16kg. Zapowiada się ciekawie.

1zdm452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieron

koniecznie odwróć nacięciami w dół - bo też będziesz przeklinał jak ci pszeniczniak zapcha

i na końcu zamiast tego zgniota daj zaślepkę /nie lutuj tylko nałóż/ wtedy ładnie będziesz mógł wypłukać po filtracji

 

edit

bielok był szybszy ale fotokomórka musiała być :lol:

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacięcia powinny być od dołu, przy nacięciach od góry filtrator będzie się zapychał mąką i młótem.

Ale widzę , że masz możliwość w zamiany stron w prosty sposób na kolanku.

 

Edit: już mnie ubiegli :lol:

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś uwarzyłem dwie wareczki.

Pierwsza zasyp 10kg (filtrator oczywiście obróciłem) i filtrowało się znakomicie. Wpierw fajnie leciało, później już na spokojnie - w sumie 1h i po robocie.

Druga to 16kg zasyp. Już myślałem że napęd z mieszadła padnie ale wytrzymał, choć był tak gęsty i nie mieszał, dlatego trochę temp. poszybowała. Tu filtracja przebiegała jeszcze wolniej i trwała 2h. Szczerze to rewelacja.:smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.