Jump to content

Leaderboard

 1. Jancewicz

  Jancewicz

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   1569


 2. Malinowy

  Malinowy

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   816


 3. advisorylyrics

  advisorylyrics

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   458


 4. Kaniutek

  Kaniutek

  Members


  • Points

   2

  • Posts

   656


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/05/20 in all areas

 1. Kolegom zapewne nie chodziło o samodzielne składanie przepisów a o zamówienie składników samodzielnie, na bazie istniejących już, sprawdzonych receptur
  2 points
 2. Pyrsk Ludkowie! Wracają sterowniki. Zamówiłem nowe płytki u majfrendów bo z polskimi miałem już 3 razy wpadki i stwierdziłem, że zaryzykuję. Płytki okazały się bardzo dobrej jakości i przy okazji sterownik troszkę zmalał z 70x50mm na 60x45mm. Dodatkowo coś co było już parę razy poruszane: zasilanie będzie z portu microUSB! Po 4 latach w końcu dorosłem do tego Na płytkach pojawiły się opisy więc te moje bazgroły znikną ze sterowników. Funkcjonalność pozostaje taka sama. Wieczorem wrzucę zdjęcia.
  2 points
 3. punix

  Brewkit german hell bock

  Rusza się, czyli rurka bulka? Po podniesieniu temperatury zawsze trochę CO2 się uwolni. Po podniesieniu temperatury odczekałbym ze 3 dni (nie liczyłem dokładnie, ale już coś koło 20 dni fermentuje?), sprawdził blg (tym samym przyrządem, co poprzednio ) i jeśli nie spada - spokojnie w butelki.
  1 point
 4. Zacieraj z pieśnią na ustach i muzyką w sercu. Spróbowałem dziś po dwóch tygodniach American Wheat i smak młóta/szmaty zniknął. Za to pojawiła się cukierkwość i delikatny bimberek? Trochę dziwne, bo fermentowało w temp. otoczenia 16c. Nie chmieliłem na zimno, może aromat by przykrył
  1 point
 5. I pił z godnością
  1 point
 6. Wszystkie! Pokuszę sie o brawurowe twierdzenie, że dobroć piwa tylko podrzędnie wynika z samego zasypu. Znacznie wiecej dobroci jest w zacieraniu i fermentacji. Jakikolwiek przepis użyjesz, piwo będzie dobre, jesli je dobrze zrobisz. Jesli skonocisz, najlepszy przepis nie pomoże.
  1 point
 7. Nie chce jakoś zachwalac Homebeer, ale jeśli chodzi o gotowe zestawy czy dobieranie składników samemu to wychodzi identyczna cena, sprawdzałem. Ewentualnie warto dokupić trochę chmielu.
  1 point
 8. Sur0wy

  Pierwsze piwo z brewkitu

  Co zamierzasz dodać tego brew-kitu? Jeżeli byłby to niechmielony ekstrakt (tak jak widziałem robiłeś za pierwszym razem) to do podbicia goryczki możesz użyć metody, którą kiedyś zastosowałem z całkiem niezłym powodzeniem, czyli nachmielić czysty ektrakt W telegraficznym skrócie: rozpuścić niechmielony ekstrakt w min. 5-6 litrach wody (tylko użyj większego garnka, bo po dodaniu chmielu lubi piana uciec górą!), chmiel normalnie 60 minut (zarówno na goryczkę jak i aromat), a po gotowaniu dodaj brewkit, zgaś płomień, odczekaj 10 minut, żeby się uspokoiło i całość przelej do czystego wiadra/balonu i dolej zimną wodą do planowanej ilości. W ten sposób będziesz miał kolejną porcję ekstraktu już nachmieloną tak jak chcesz (aromat + goryczka) plus brewkit z któego nie odparowałeś wszystkich aromatów. Polecam też gotową brzeczkę z garnka do wiadra ściągać za pomocą wężyka sylikonowego, bo na dnie zbiorą się chmieliny, których zdecydowanie nie potrzebujesz przy fermentacji. Jak to opanujesz, to świat piwowarstwa na ekstraktach stoi przed Tobą otworem.
  1 point
 9. Jeżeli tak się stanie, możesz użyć kalkulatora, bo gęstwa będzie miała porównywalną gęstość, ale może nie zdążyć się ułożyć i wtedy dość trudno jest oszacować ile jest drożdży, a ile piwa. W tym drugim przypadku lepiej dać wszystko, niż za mało. Stąd może rozbieżności. W przypadku przelewania do fermentora zdania są również podzielone, argument przeciwko to, poza nieobliczoną ilością gęstwy, czystość. A uniknięcie posmaków drożdżowych to bardziej kwestia szczepu i odfiltrowania przed rozlewem niż ogólnej ilości drożdży.
  1 point
 10. zasada

  Browar Domowy DonBeer

  Nieortodoksyjny trapist enkel!
  0 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.