Jump to content

ElGreco

Members
 • Posts

  119
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ElGreco

 1. Czy ktoś mógłby uaktualnić link https://play.google.com/store/apps/details?id=makimo.pl.refractometer, ponieważ wygasł?
 2. Zdrowa, rześka gęstwa drożdżowa US-05 po jednej szarży na lekkim i homeopatycznie chmielonym piwie - jutro będę zbierał. Wypieprzyć jest mi szkoda, bo chociażby do jakiegoś rozgrzewacza na przyszły sezon grzewczy jest jak złoto. Miałem co nieco czynić, ale niestety nie starczy mi doby. Mile widziany nowy słoik o pojemności 500 ml, taki jak z Tesco - ja tam swoje grzyby szanuję i nie pakuję ich do słoików po Pudliszkach przemytych Ludwikiem. Odbiór w Świebodzicach.
 3. Podziękowania dla organizatorów za organizację i rzetelne prowadzenie konkursu, a także dla wszystkich sponsorów za wspaniałe fanty. Jak co roku, tak i w tym sprawiliście, że nikt nie może się czuć zawiedziony! Gratuluję wszystkim laureatom konkursu! PS. Kiedy można spodziewać się przesyłek z nagrodami?
 4. No właśnie, dużo mi rozjaśniły linki które tutaj podrzuciłeś, dzięki. Btw, dlaczego to z pierwszej aukcji kosztuje 11$, a reszta 32 i więcej?
 5. Dokładnie tak, dzięki. Tylko zastanawiam się w jaki sposób to połączyć bez dodatkowych zakupów u Chińczyka.
 6. Witajcie, zastanawiam się w jaki sposób najprościej połączyć złączkę typu Pepsi bezpośrednio z kranem z gwintem zewnętrznym 5/8, takim jak ten http://www.grupaibc.pl/produkt/kran-celli-zloty/. Chodzi o to, żeby kran wystawał bezpośrednio poza keg. Żeby nie było zbyt łatwo, to przy moich złączkach Pepsi znajdują się nyple 3/8. I tak sobie pomyślałem, żeby przyłączyć je w ten sposób: Złączka Pepsi -> taka oto szybkozłączka http://www.grupaibc.pl/produkt/szybkozlacze-prosta-38-x-58-gwint-john-guest/ -> kran. A może ktoś zna bardziej estetyczny i solidniejszy sposob na połączenie tego zestawu? Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
 7. Otóż to. Słuszność używania kranika jest tylko przy filtracji i butelkowaniu. W innych przypadkach jest on bezużyteczny.
 8. Zdaje mi się, że jest to tylko potwierdzenie zgłoszenia, a niekoniecznie potwierdzenie tego, czy paczka dotarła bądź nie. Być może się mylę, nie wiem.
 9. Czy będzie ogłoszona lista uczestników, którzy przeszli eliminacje, tak jak miało to miejce w poprzednich latach? A tak poza tym, to dlaczego nigdy nie jest ogłaszana lista uczestników przed rozpoczęciem konkursu? Skąd pewność, że właśnie moje piwo dotarło na miejsce?
 10. Mam pytanie odnośnie wpłat: Przelewu dokonałem w poniedziałek, jednak mój status nadal widnieje jako nieopłacony. Kiedy jakieś uaktualnienie?
 11. Po wpisaniu numeru konta, wyświetla, że jest to BOS1 oddział w Warszawie, a nie w Rzeszowie. Czy aby na pewno ten numer jest właściwy?
 12. Cisza. Poczekam parę dni.
 13. Czy jest ktoś, komu nie wybiły jeszcze żadne pędy z zeszłorocznych karp? Cięcie karp wykonywałem jesienią i dobrze przykryłem ziemią, jednak na razie cisza.
 14. Oddam 400 ml gęstwy drożdżowej WLP 800 Pilsner Lager Yeast. Bardzo wdzięczne drożdże dolnej fermentacji do piw typu pilzneńskiego. Odbiór osobisty w Świebodzicach, ew. Wrocław/Świdnica w przyszły weekend. EDIT: lookasoo przygarnął całą porcję gęstwy. Dzięki za piwo, będzie kosztowane przy najbliższej okazji.
 15. Bzdura wierutna. Tyle warek w kamienicy i wciąż efekt zadowalający. Kwestia podejścia do tematu.
 16. Tak, też są pakowane w papierowe worki. Ja nie miałem z nimi problemu, nic mi się nie rwało. Słód bardzo dobry, wydajny, bez żadnych problemów z filtracją. Liga wyżej niż wajking molt. Bony na zakupy w słodowni wygrałem w jednym z konkursów i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Przepuściłem przez śrutownik prawie 30 kilogramów słodu z Optimy i wszystko w jak najlepszym porządku.
 17. Śmiem wątpić żeby coś takiego "podgrzało atmosferę" do takich wartości w tych warunkach. Nie sądzę też żeby światło żarówki mogło mieć bagatelny wpływ na końcowy efekt.
 18. Czy ktoś używał już tego szczepu, i mógłby podzielić się opinią?
 19. Czy ja powiedziałem że we wszystkich przypadkach tak jest? Na to, że nie miałeś gazu wpłynęło wiele różnych zmiennych, niekoniecznie złe rozmieszanie - zmęczone fermentacją drożdże, zbyt długie przetrzymywanie piwa na cichej, albo zbyt wczesne oczekiwanie nadejścia na ten gaz. Mi na jednych piwach 24° delikatna piana pojawia się dopiero po 9 miesiącach, na tych drugich, mocniejszych, już po trzech jest. I wszystkie nagazowane równo, jak w czteropaku Żubra.
 20. Jak pisze Kolega, nie warto trzymać piwa zbyt długo w plastiku. Zbyt duża przepuszczalność powietrza to nie mit. Żadnych dodatkowych drożdży do refermentacji, surowiec wyliczać jak dla nagazowania 2.0 CO2. Myślę że najczęstszym problemem jest zbyt niedokładne rozmieszanie dodawanego syropu cukrowego w tak bądź co bądź, gęstej cieczy jaką jest RIS po fermentacji, ale ja dozuję go w wyliczonej ilości strzykawką do każdej jednej butelki, i takiego problemu nie mam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.