Jump to content

guma44

Members
 • Posts

  312
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by guma44

 1. Ze świerzyzną nie mam doświadczenia i mój domysł nie wyjaśnia niczego. Nie mniej jednak jak plastik znika to rzeczywiście potraktowałbym to piwo jak wino i dał mu chwilkę odpocząć zanim go wypijesz.
 2. Może musi odpocząć jak czerwone wino :)? BTW. W jakiej formie miętę dawałeś? Ostatnio coś (nie piwo) robiłem z suszonym czosnkiem niedzwiedzim i dostałem zapach benzyny.
 3. Nie ma problemu. Na "burzliwej" możesz trzymać do miesiąca. Musisz tylko ująć w kalkulatorze odpowiedni wiek gęstwy tzn. teoretycznie powinno się liczyć od skończenia fermentacji burzliwej nawet jeżeli piwo siedziało dłużej.
 4. Skrystalizowany StarSan albo takie tam cholerstwo?
 5. werdykt: drożdż plus chmiel
 6. To w takim razie bym rzeczywiście rozważył wsypywanie cukru choć odważanie jest upierdliwe. Ponowne przelewanie wymaga wymycia "starego" fermentora bo raczej nie chcesz aby Ci się wszystkie syfy z dna podniosły. Można też dodawać roztwór cukru bezpośrednio do butelek za pomocą strzykawki.
 7. 1. Tak ludzie mówią, ja też tak robię i wydaje mi się że jest to wygodniejszy sposób. 2. Z tego co wiem brewness to liczy na końcu. A jak nie to 500ml powinno Ci starczyć. Generalnie trzeba zrobić roztwór o takim plato jakie miała brzeczka przed fermentacją. 3. Po prostu przelewasz piwo do innego fermentora (z kranikiem) z którego będziesz butelkował. Wcześniej wlewasz tam roztwór cukru który powinien się wymieszać. Osobiście jeszcze potem mieszam wysterylizowaną łychą dla pewności ale to już jest ryzyko utlenienia.
 8. Zostaw je w spokoju na conajmniej dwa tygodnie (łącznie). Nie stresuj drożdży.
 9. Drożdż, wogle to nie patrz będziesz zdrowszy.
 10. jak zrobiłeś wygrzew to chyba już po sprawie bo enzymy są ubite.
 11. Staram się takich nie pić . Ale jak się trafi gorsze, takie bardzo odfermentowane to jest raczej alko z wodą rozcieńczony - tam to czuć świetnie. Mam też taki odchył, że potrafię wyczuć alkohol w bardzo małych ilościach. Po prostu go nie lubię.
 12. Może nigdy nie piłeś gorzkiego piwa? Cukrem smaku nie poprawisz. Podniesiesz tylko alkohol i wytrawność. Moim zdaniem wszystko na minus. Tak jak wspominał mrmrooz daj temu piwu czas.
 13. Oglnie wogle nie pijam czystego . Ale z tego co wiem i co próbowałem to tak jest. Najlepiej (moim zdaniem) jest to wyczuwalne w białych winach jako długi gorzki posmak.
 14. P Piwa czy otoczenia? Nie chodzi o pomyłkę przy pomiarze. Cukier == więcej cukrów fermentowalnych == więcej alkoholu > alkohol jest gorzki. Poza tym większe odfermentowanie powoduje, że goryczka jest bardziej odczuwalna. Edit: udało mi się takie coś znaleźć: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0376871699001490
 15. Karmelizowany cukier mógł dać takie posmaki - mogłeś przedobrzyć. Dodatkowo, alkohol ma gorzki smak a przefermentowany w 100% cukier daju dużo alko - z tym, że to 11 tak że nie jestem pewny.
 16. A więc tak. Rzeczywiście pomogło po prostu pójście i pokazanie. Jakby ktoś szukał to gwint jest 1/4 cala. Dobrałem sobie złączkę. Niestety jak się okazało reduktora nie można ni jak rozkręcić bez pomocy imadła (przynajmniej nie wszystkie jego części). WD i te sprawy. Na razie przeżyję z podwójnym i go rozkręcę przy okazji jak będę w warsztacie . Dzięki za pomoc.
 17. No właśnie ODL to producent i w sumie dość popularny. Myślałem o rozkręceniu ale nawet nie mam suwmiarki. Jak nikt nie będzie wiedział to pewnie pomierzę linijką albo pójdę do sklepu i kupię suwmiarkę hehe.
 18. Ja ja tak fermentowałem RISa. Nic się nie stało i w smaku jest bardzo dobry choć pewnie w piwie lekkim coś by mogło wyjść. Tu masz link do eksperymentu: http://brulosophy.com/2014/06/02/the-great-trub-exbeeriment-results-are-in/.
 19. Cześć, Mam dwa reduktory ODL: jeden podwójny i jeden pojedynczy. Chcę zrobić z nich jeden potrójny ale nie mam pojcia jakie są rozmiary i gwint tego nypla łącznikowego mięczy dwoma segmentami. Może ktoś wie?
 20. Ja kleję mlekiem. Polecam.To mleko się nie psuje po czasie? Samo mleko? Suche już raczej nie . Edit: masz tu: http://www.piwo.org/topic/1134-klej-do-etykiet/​
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.