Jump to content

eresjot

Members
 • Posts

  85
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

eresjot last won the day on June 10 2021

eresjot had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  BREWno
 • Rok założenia
  2019
 • Liczba warek
  63
 • Miasto
  Szewce

Kontakt

 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

1133 profile views

eresjot's Achievements

 1. Kupowałem ją już dawno, w grudniu, na ali express. Kosztowała 305 zł z przesyłką.
 2. Rzeczywiście. 140 st. Nie wiem skąd mi się wzięło 95. Nie ma tematu. Wątek do zamknięcia.
 3. Pompa z aliexpress. MP-15RM. Chcę transferować brzeczkę z gara warzelnego do fermentora. Jak to zrobić by nie zepsuć pompy (słyszałem, że maksymalna temperatura cieczy, którą może pompować to 95 st C) i jednocześnie ją zdezynfekować wraz z kranem i wężem silikonowym? Pomysł jest taki: 1. po wyłączeniu palnika schłodzić do 95 st C 2. odpalić pompę i przez jakieś 10 minut zawracać brzeczkę z powrotem do gara dezynfekując w ten sposób pompę, kran i wąż 3. po tym czasie chłodzić (chłodnica zanurzeniowa) Przy tym rozwiązaniu obawiam się DMSu. Ma ktoś lepszy pomysł? Jak robicie w swoich browarach?
 4. @Krzyżak Izolujesz jeszcze jakoś fermentor? Taki wąski pas wystarcza? Musisz zmieniać jego wysokość czy założony na jednej wysokości daje radę równomiernie ogrzać?
 5. @rob7320Jak długi kabel i o jakiej mocy zastosowałeś u siebie?
 6. Dodam coś od siebie do powyższej charakterystyki. Mierzyłem dziś ekstrakt i nie omieszkałem spróbować. 12 blg, głównie pale ale i pilzneński, trochę caramunich III i trochę płatków owsianych. Dziś mija 45 dni od zadania drożdży. Starter dwustopniowy. Fermentowalo w temp 22-25 stopni. Spodziewałem się sporego odfermentowania a mocno się zdziwiłem. Niecałe 3,5 blg, tak 3,2 bym powiedział, mierzone spławikiem. Dało to 73% odf. Chciałem w czwartek butelkować. Trzymać dłużej? Dojedza jeszcze trochę? W aromacie (w smaku też) przede wszystkim owoce, dzikość, nie wiem czy stajnia, chyba nie. Zamiast stajni jakiś inny smrodek, nie umiem określić. W smaku jakaś kwaśność jest ale raczej mała.
 7. Zawiesiłem się. Zakażenie i aldehyd, już czaję. Nie skumałem, że to te drożdże, myślałem że miałeś jeszcze jakąś inną traumę z london ale III, wcześniej. Ja w marcu i kwietniu tego roku, czyli w podobnym okresie co Twój ESB robiłem po jednym piwie na nich i aldehydu nie było. Ale to niekoniecznie musiała być ta sama partia, choć jakieś prawdopodobieństwo jest bo kupowałem je w marcu i wiem że były świeże, mogły być z podobną datą. Niestety nie mam też żadnego zdjęcia saszetki więc już nie do sprawdzenia. Pewnie już nie dojdziesz do tego co było przyczyną. Najważniejsze, że problem zniknął.
 8. Jakie przygody z London Ale III miałeś?
 9. Wrzuce jeszcze dwie fotki, przy innym świetle. Trochę mnie niepokoją te białe bable. Może wypowie się ktoś z doświadczeniem z dzikusami? @Oskaliber, @dziedzicpruski???
 10. Blend. Wyeast 3763 roeselare ale
 11. Flandrysjkie. Fermentacja mieszana, dzikie drożdże zadane do przefermentowanej brzeczki na początku marca. Co sądzicie?
 12. Ktoś może coś więcej o tych drożdżach powiedzieć? Nadają się do fermentacji mieszanej z brettami? Konkretnie o flandersa pytam.
 13. Mógłbyś to lepiej opisać? U mnie też dziwne nuty wyszły na tych drożdżach, podobnie jak na FM54.
 14. Po miesiącu fermentacji zeszły do 7,5 Blg. Pracowały (nadal pracują)w temp. do 17,5 st. Na tę chwilę daje to odfermentowanie na poziomie 68,75%. Mam nadzieję, że zejdą jeszcze jakieś 1,5 Blg. Zamierzam dać im kolejny miesiąc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.