Jump to content

andy1856

Members
 • Posts

  164
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by andy1856

 1. https://piwo.org/forums/topic/32623-saccharomyces-cerevisiae-var-diastaticus/
 2. Też czytałem. Na stronie https://jakwarzyc.piwo.org/ispindel-uklad-zmontowany-podstawowa-kalibracja-p-6.html w akapicie "A co to?" jest napisane : "oraz w jakiej temperaturze. iSpidel posiada czujnik temperatury oparty o układ Dallas DS18b20 który jednocześnie wskaże Ci w jakich temperaturach przebiega Twoja fermentacja." Ale po wybraniu, z tej samej strony, opcji "Specyfikacja PDF" wspomniany fragment jest zamazany na czarno. No to mierzy, czy nie mierzy?
 3. @Bolt@krzychoo ze zdziwieniem stwierdzam, że zgadzam się z Wami oboma.
 4. W nomenklaturze piwowarskiej posługujemy się raczej wyrażeniem "aromat" chmielu, a nie "zapach". Jest chmiel aromatyczny, ale nie ma chmielu zapachowego. Zamiast "po zapachu i smaku chmielu" przetłumaczyłbym to jako "po aromacie i smaku chmielu" albo bardziej "po aromatach i smakach chmielu". Takie moje 3 gr.
 5. Kto pyta nie błądzi. Wyświechtane. Ja nie kupuję jednej siateczki. A może ta siateczka ma coś czego nie mają inne siateczki. Może jest inkrustowana złotą nicią, albo jest tkana bardziej ściśle? 10% rabatu vs 100% narzutu? Być może.
 6. Nie domyślasz się? Do gotowania chmielu. W moim systemie sie sprawdza. Stosuję od lat i chwalę sobie. Skonfundowanym kolegom przypomnę, że proszę sklep o uzasadnienie, skąd ta cena? Jak widać: https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/warzelnia/siateczka-do-gotowania-chmielu https://www.alepiwo.pl/?produkty/sprzet/warzelnia/siateczka-do-gotowania-chmielu.html https://homebrewing.pl/siateczka-do-gotowania-chmielu-p-651.html ceny na tak samo wyglądającą siateczkę mogą być diametralnie różne. A że cena siateczki w Marxam'ie (którego jestem klientem) jest najwyższa, chę się dowiedzieć z czego ona wynika Być może to jest jakaś inna siatka? Nie wiem i dlatego pytam.
 7. Proszę mnie przekonać do zakupu https://marxam.pl/akcesoria-woreczek-muslinowy-do-gotowania-chmielu,c436,p2397,pl.html za trochę ponad 1EUR/1 szt.
 8. Nie są sezonowe i są gdzieniegdzie dostępne.
 9. Na pewno zmieniłbym drożdże: https://fermentis.com/en/product/safbrew-la-01/ lub https://fermentum-mobile.pl/portfolio-item/fm56-wozem-jestem/ Ich stopień odfermentowania pewnie będzie miał wpływ na schemat zacierania. Ale nie mam żadnych doświadczeń z tymi drożdżami.
 10. W przypadku sterowników temperatury histerezę ustawia się w stopniach, a nie w minutach. Histereza określa przy jakiej temperaturze sterownik uruchomi chłodzenie, a przy jakiej temperaturze grzanie. Jeśli ustawiłeś temperaturę na sterowniku na 10 stopni, a histerezę masz ustawioną na 0,5 stopnia, to sterownik uruchomi chłodzenie gdy temperatura wzrośnie do 10,5. Jeśli masz skonfigurowane grzanie, to włączy się ono przy 9,5 st. To o czym piszesz nazywa się różnie. Np. Opóźnienie sprężarki lub Minimalny czas postoju wyjścia głównego. Ustawia się je w minutach i określa ono po jakim czasie sprężarka będzie mogła się włączyć ponownie po zakończonym cyklu pracy.
 11. Korzuch na ekstrakcie pszenicznym Tytuł tego wątku wygląda dużo gorzej niż to co widać na zdjęciach. Litości.
 12. Zrobiłem to (przeliczenie) za niego. Wyszło mi (minus) -4,2 Plato. Rada dobra, ale troche nieadekwatna do okoliczności. Jeszcze nie widziałem, żeby refraktometr pokazał 2 Brix (bez przeliczenia).
 13. Dla chętnych app MrMalty na aplowskie urządzenia mobline dostepny w AppStorze za jedyne 13,99 PLN.
 14. Wielu kolegów przy różnych okazjach podaje ten link. Powiem tak: albo jestem ślepy, albo już czas przestać używać komputera, ale pod tym linkiem znajduję jedynie informację o możliwości zakupienia aplikacji na iOS'a lub Androida ( zresztą na Androida raczej nie bardzo). Kalkulatora na desktopie tam nie ma (? ). Nie załamujcie mnie. Tak na prawdę tam nie ma tego kalkulatora. Prawda? ?
 15. Spróbuj dotrzeć do Kwartalnika Piwowar Nr 2 (Wiosna 2011). Jest w nim bardzo interesujący artykuł Andrzeja Sadownika o warzeniu Koelscha. Natomiast w numerze 9 Piwowara znajdziesz artykuł na temat warzenia Alt'a.
 16. https://byo.com/article/first-wort-hopping-techniques/
 17. andy1856

  Wyszynk

  Troche się miotam. Nie wiem czy zainwestować w Lindra, czy w kegerator. Twoje informacje bardzo mi pomogły. Dzięki.
 18. andy1856

  Wyszynk

  Dzięki za odpowiedź. To jeszcze jedno pytanko. W jakiej temperaturze trzymasz kegi podczas wyszynku przez Lindra?
 19. andy1856

  Wyszynk

  We wszystkich metodach podanych przez autora tego blogu, kegi są chłodzone do ok. 7 stopni C. Ty używasz Lindra, więc do wyszynku nie musisz schładzać kega. W jakiej temperaturze nagazowujesz piwa? Czy ew. korygujesz jakoś ciśnienie, w porównaniu do tego podanego w blogu?
 20. Chyba nie rozumiem Twoich zarzutów. Jaka, wg Ciebie, powinna być temperatura, żeby pomysł wysyłki okazał się mocny/silny? Może nie zamawiaj chmielu latem?
 21. OT Całe swoje piwowarskie życie używałem chłodnicy, a okazuje się, że używałem agregatu chłodniczego. Czuję się lepiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.