Skocz do zawartości

browar radwanicki


amap

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Jak czegoś jest mniej to ma większą wartość, tylko dlatego, że jest mniej.

 

Warzycie w miesiącu po 200 l piwa, a potem się dziwicie, że nie ma efektu WOW przy otwieraniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to było pół żartem ;)

 

Oczywiście wyolbrzymiłem skalę.

 

Po prostu przynajmniej ja tak mam, że jak robiłem mało wyrobów domowych (wino, cydr, nalewki), to przy ostatniej butelce łapałem się na tym jakie to było wspaniałe i czemu tak mało. Co dawało bodziec do jak najszybszego powtórzenia trunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak jest więcej, to zwykle pozwala to na dobre wyleżakowanie piwa

Tu się zgadzam w 100% - wybicie 20 litrów jest za małe - zanim zdąży dojrzeć już się kończy :(. Warząc raz w miesiącu przyszedł chyba czas na warki 30 litrowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem. Póki co nie dojrzewam serów (ale jestem ich zagorzałym wielbicielem - wszystkich serów właściwie), ale może i na sery znajdę czas.

Ja od wielu lat do przechowywania serów używam tego patentu

ale te pudełeczka nadaja się do przechowywania całych serów czy pokrojonych w plasterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba muszę podpisać Malwinie pudełko że to Amapowy patent :D Widziałem te pudełka w sklepie kosztują powyżej 25 zł/szt. ale pojedyncze krążki sera powinny się w nie zmieścić.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka odmian poszczególnych segmentów różniących się wysokością (najwyższe ma 55mm wysokości na produkty), wiec miejsca może być wystarczająco. Materiał to pewnie jak każdy inny. Patentem jest pofalowane dno (podobnie jak w Twoim), natomiast jest jeszcze taka dodatkowa zółta tacka na nóżkach (wysokich na 3-5mm), która odsuwa całość "towaru", od dna powodujące pewnie także przewietrzenia spodu.

Producent Tupperware

 

PS a tu widzę opcja wysoka na sery w kawałku

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba muszę podpisać Malwinie pudełko że to Amapowy patent :D Widziałem te pudełka w sklepie kosztują powyżej 25 zł/szt. ale pojedyncze krążki sera powinny się w nie zmieścić.

troche dużo - ja za całość dałem 25PLN - mieści się tam z 8 krążków '20cm

Patentem jest pofalowane dno (podobnie jak w Twoim), natomiast jest jeszcze taka dodatkowa zółta tacka na nóżkach (wysokich na 3-5mm),

ja mam płaskie dno, ale zamiast tego dokupiłem matę bambusową (4PLN), która idealnie wypełnia dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche dużo - ja za całość dałem 25PLN - mieści się tam z 8 krążków '20cm

Moje pudełka są zdecydowanie mniejsze i zdecydowanie droższe, ale je dostałem, więc niech już zostaną :P

Zachęciliście mnie do spróbowania wyrobu własnych serów. Na "wsi" mieszkam, to pewnie i żywa krowa się znajdzie, a gdzie krowa tam i mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

23.06 - #34 - Fames est optimus coquus

 

Zasyp

Ilość Nazwa

1,58 kg Pszeniczny (3,0 EBC)

1,00 kg Pilzneński (3,2 EBC)

0,45 kg Pale Ale (5,5 EBC)

0,25 kg Monachijski typ I (12,0 EBC)

0,25 kg Płatki owsiane (2,0 EBC)

 

Zacieranie

90' - 65°C

5' - 73°C

 

Gotowanie 60'/chmielenie

20,00 g Magnum [4,00 %] - Gotowanie 60,0 min

30,00 g Skórki pomarańczy (Gotowanie 15,0 min)

100,00 g Skórki pomarańczy (Gotowanie 3,0 min)

10,00 g Kolendra (gotowanie (15,0 min)

10,00 g Kolendra (gotowanie (3,0 min)

 

Drożdże

1,0 pkg French Saison (Wyeast Labs #3711)

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.