Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Do piw 22-23°Blg nie dodaje i piwo normalnie się nagazowuje. Bardzo mocnych miałem na myśli >25°Blg. Jak bardzo się upierasz i chcesz dodać to wystarczy łyżeczka gęstwy, może być ejlowa, szczep w miarę neutralny nie dający jakiś fenoli czy mocnych specyficznych estrów (np drożdże pszeniczne). Do dolniaka dobrze jest jednak dać także drożdże dolnej fermentacji ale nie jest to mus.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piw 22-23°Blg nie dodaje i piwo normalnie się nagazowuje. Bardzo mocnych miałem na myśli >25°Blg. Jak bardzo się upierasz i chcesz dodać to wystarczy łyżeczka gęstwy, może być ejlowa, szczep w miarę neutralny nie dający jakiś fenoli czy mocnych specyficznych estrów (np drożdże pszeniczne). Do dolniaka dobrze jest jednak dać także drożdże dolnej fermentacji ale nie jest to mus.

W pierwszym zdaniu otrzymałem odpowiedź satysfakcjonującą mnie, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem juz po 2-ch warkach, pierwsza english bitter z puszki - wyszla idealna (juz prawie wypita) kolejna z ekstraktow niechmilonych lezy na cichej, teraz przygotowuje sie do kolejnej....

I chce ja uwarzyc rowniez z gotowca, z tym ze chcialem go lekko zmodyfikowac, zalezy mi tym razem na tresciwosci piwa bo chce zrobic piwo pod znajomego ktory popija mocniejsze stouty.

 

1.Pytanie czy ktos praktykowal dodawanie do brewkit'a 2x ekstrakt slodowy 1,7kg (Jasny + Ciemny)?

 

Takie male wyliczenie:

Jesli 3,6kg ekstraktow da okolo 12blg czyli 5,3kg da jakies 17,5 blg - poprawcie jesli sie myle..(przy warce 20-22L)

Ktos probowal tak eksperymentowac?

 

2.Zapewne drozdze z zestawu nie odfermentuja mi +/- 3/4blg dlatego jakie najlepiej zastosowac do takiego eksperymentu?

Czy Safbrew T-58 nie byly bo dobre? czy moze standard S-04?

 

Za krytyke tez podziekuje, ale chcialbym konstruktywna, bo warka juz w przygotowaniu (jesli chodzi o surowce)

Edytowane przez R_RUFUS_R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie typowe puszki ekstraktów to 3.4kg (nie 3.6, chyba że masz jakieś inne puszki), co daje jakieś 11Blg przy 22 litrach brzeczki.

Trzy puszki to 5.1kg, czyli jakieś 16.5Blg.

Także podsumowując, dobrze myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omyłkowo zamiast słodu pszenicznego kupiłem pszeniczny karmelowy. Jaki będzie wpływ takiego słodu, w porównaniu ze zwykłym pszenicznym, przy zasypie ok. 50%?

 

PS: Oczywisty wpływ na kolor pomijam.

Edytowane przez yoshko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post: Witam wszystkich bardzo serdecznie :D.

Po długim studiowaniu forum, postanowiłem wreszcie spróbować swoich sił w piwowarstwie :).

Zaczynam od pytań:

- http://www.homebrewing.pl/garnek-emaliowany-z-pokrywa-36-cm-30-litrow-p-643.html

- http://www.homebrewing.pl/zestaw-sprzetowy-hb-pro-p-657.html

- http://www.homebrewing.pl/aipa-american-india-pale-ale-16blg-premium-zestaw-surowcow-p-680.html

Taki oto zestaw na pierwsze warzenie chciałbym zakupić. Do tego zrobię sobie filtrator z oplotu.

 

Czy czegoś mi tu brakuje, a warto byłoby dokupić?

Miałem dobrać jeszcze wężyk silikonowy, ale niestety nie wiem jaki wybrać rozmiar. Może ktoś będzie wiedział jaki będzie pasował. :)

Edytowane przez Nemezisso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eterna jest spoko, gorzej jakby Greta była. Wężyk masz przecież w zestawie. Na pierwszy rzut oka wygląda ok, chociaż AIPA z 90g chmielu na aromat to dla mnie śmiech na sali, no ale tak te zestawy wszędzie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet to koło 400-500zł, nad kapslownicą myślałem, ale póki co pobawię się Eterna. Wężyk chciałem dobrać silikonowy bo podobno jest lepszy do wyższych temperatur :P. Co do chmielu to myślałem dokupić simcoe i użyć go tylko pod koniec gotowania, ponieważ z chmieleniem na zimno na pierwszy raz nie chcę się bawić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam dylemat na początku. Wziąłem dokładnie tę kapslownicę o której piszesz i trochę żałuję. Nie to, że jest zła bo jest świetna. Problem jest taki, że muszę i musiałem wyrzucać butelki tylko dlatego, że mają za krótką szyjkę. Dodatkowo, przy pierwszej warce (z ekstraktów) nie miałem chłodnicy. Na kolejne dwie już chłodnicę zakupiłem bo bez niej było naprawdę ciężko. Powodzenia i mam nadzieję, że Cię wciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał na forum, że wysłał zapytanie do sklepu, czy mogą zamienić kapslownice z zestawu na stołową i zgodzili się za dopłatą, możesz spróbować.

Co do wężyka to ten z zestawu będzie ok, gotować go nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post: Witam wszystkich bardzo serdecznie :D.

Po długim studiowaniu forum, postanowiłem wreszcie spróbować swoich sił w piwowarstwie :).

Zaczynam od pytań:

- http://www.homebrewing.pl/garnek-emaliowany-z-pokrywa-36-cm-30-litrow-p-643.html

- http://www.homebrewing.pl/zestaw-sprzetowy-hb-pro-p-657.html

- http://www.homebrewing.pl/aipa-american-india-pale-ale-16blg-premium-zestaw-surowcow-p-680.html

Taki oto zestaw na pierwsze warzenie chciałbym zakupić. Do tego zrobię sobie filtrator z oplotu.

 

Czy czegoś mi tu brakuje, a warto byłoby dokupić?

Miałem dobrać jeszcze wężyk silikonowy, ale niestety nie wiem jaki wybrać rozmiar. Może ktoś będzie wiedział jaki będzie pasował. :)

3 miesiące temu startowałem z podobnego miejsca co ty. 

Tylko kupiłem 40 litrowy garnek zamiast 30stki, uznałem że bardziej mi pasuje jeśli będę chciał robić jakieś RIS'y czy Barley Wine. 

Zestaw plus garnek wystarcza spokojnie do rozpoczęcia warzenia. Ja mam już za sobą 4 warki, dwie fermentują, dwie są już w butelkach. 

Jedna z tych zabutelkowanych to zestaw AIPA, który chcesz kupić. Piłem ją dziś i jestem zadowolony, parę znajomych osób też mówi że fajnie mi to wyszło(co do chmielu na aromat to prawda jest tak sobie, ale jakoś trzeba zacząć). 

Edytowane przez Lasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z zestawami na AIPA w sklepach piwowarskich generalnie jest tak, że są niedochmielone na aromat. Nie dziwi mnie to, ponieważ amerykański chmiel do najtańszych nie należy i zestawy droższe o 20 zł mogłyby się źle sprzedawać. Osobiście też zaczynałem od warzenia z zestawów, jednak zwykle dokupywałem ok. 100 g chmielu, co dawało efekt. Tobie też radzę dokupić te 100 g np. Citry i sypnięcie jej w części pod koniec gotowania, w części na zimno. Efekt musi być.

Co do kapslownicy to Eterna jest zajebista. Od czerwca, kiedy to zamówiłem to cudo, zabutelkowałem ok 40 warek bez żadnych komplikacji. Ciesz się, że w zestawie grety Tobie nie wepchnęli  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie pszenicznego, wyszło dość klarowne po przelaniu na cichą, zastanawia mnie czy refermentować z dodatkiem gęstwy żeby było mętne?  (uwarzone z 3kg pszenicznego i 2 kg pilzneńskiego drożdże MauriBrew weiss-1433).

Edytowane przez RudySkrzat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam dylemat na początku. Wziąłem dokładnie tę kapslownicę o której piszesz i trochę żałuję. Nie to, że jest zła bo jest świetna. Problem jest taki, że muszę i musiałem wyrzucać butelki tylko dlatego, że mają za krótką szyjkę.

Mówisz o Eternie? Wszystkie butelki normalnie ją kapsluje.

 

Nie wiem co wy chcecie od grety. Z moją nie mam żadnych problemów.

Bo z Gretami jest loteria. Jedna 100 warek potrafi chodzić bez zarzutu a druga po 3 zaczyna ucinać szyjki. Mi zaczęła ucinać gdzieś po 8 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mówisz o Eternie? Wszystkie butelki normalnie ją kapsluje.

 

Bo to w sumie dobra i solidna kapslownica. Chodzi o to, że często kupuję piwa, które mają krótką szyjkę (amerykańce tak mają czasmi) i Eterna po prostu nie dociska kapsla (no chyba, że można to jakoś tam ustawić - nie patrzyłem). Trochę szkoda butelek bo całkiem zgrabne :P. Mówię tylko, że gdybym kupował teraz od początku to bym wybrał stołową bo jest bardziej uniwersalna. To jest tylko z mojej perspektywy.

 

@Nemezisso Najlepiej to też spróbować. Uwarzysz jedną lub dwie warki z zacieraniem i od razu będziesz wiedział czego Ci brakuje i gdzie jest nomen omen bottleneck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.