Skocz do zawartości

Kącik patriotyczny


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Co jednak w niczym nie zmienia odpowiedzialności za Polskie (Państwowe) pacyfikacje, niszczenie szkolnictwa i wszelkich działań kulturalnych, etnicznych i narodowościowych na pd-wschodnich obszarach II RP w latach 30. Rzezie na Wołyniu nie wzięły się znikąd :(

 

Przyznam, że trafiłeś na lukę w mojej wiedzy historycznej - jak mogły wyglądać te "pacyfikacje", że uznajesz je za usprawiedliwienie rzezi tysięcy bezbronnych ludzi, z kilkuletnimi dzieciakami włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jednak w niczym nie zmienia odpowiedzialności za Polskie (Państwowe) pacyfikacje, niszczenie szkolnictwa i wszelkich działań kulturalnych, etnicznych i narodowościowych na pd-wschodnich obszarach II RP w latach 30. Rzezie na Wołyniu nie wzięły się znikąd :(

 

Mimazy, mnie osobiście polityka II RP na Kresach zwyczajnie oburza i brzydze się tym absurdem, który miał tam miejsce. Jednak palenie cerkwi i najazdy wojska ( z reguły w odwecie za akcje terrorystyczne Ukraińców ) nie usprawiedliwiają i nie zmywają winy z sumień ukraińskich za rzeź na Wołyniu. Owszem, byliśmy w pewnym sensie agresywni w tamtym rejonie, wynaradawialiśmy, stworzyliśmy, w pewnych aspektach, z Ukraińców obywateli drugiej kategorii - o tym trzeba mówić głośno. Jednak to samo robili z nami przez ponad sto lat Rosjanie, Prusacy i Austriacy. Nikt by nie wybielał ludobójstwa na taką skalę na przedstawicielach tych narodów, gdybyśmy w odwecie dopuścili się do tak masowej i zorganizowanej zbrodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimazy a co to ma wspólnego z "polskimi obozami śmierci"

Czy ktoś z nas lub historyków wypiera się działań na kresach w latach 30-tych?Publikuje nieprawdę itg?

Niszczenie szkollnictwa a wyciąganie noworotków z brzucha żyjących kobiet to całkiem co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że trafiłeś na lukę w mojej wiedzy historycznej - jak mogły wyglądać te "pacyfikacje", że uznajesz je za usprawiedliwienie rzezi tysięcy bezbronnych ludzi, z kilkuletnimi dzieciakami włącznie.

 

Coder wiele się działo na Kresach. Ukraińcy byli ograniczani w kwestiach kulturalnych - czyli zwyczajnie polonizowani. Najgorszą polityke stosowała endecja ( To co Ziemkiewicz w Uwarzam Rze nazwał "konsekwentną polityką" ) jednak przewrót majowy tym opresyjnym działaniom nadał koloryt absurdu. Ukraińcy z nadzieją przyjęli zmiane władzy, bo Piłsudski obiecywał , że w zamian za lojalność pozwoli na rozkwit kultury ukraińskiej. Tak więc gdy zaczeli budowac szkoły uznał to za brak lojalności - kwadratura koła. Za przejawy oporu polskie wojsko pacyfikowało wioski ukraińskie ( pytanie czy za np. zabicie polskiego ministra dało się zrobic inaczej? ) jednak doprowadziło to do schematu w którym Polska kojarzona była mieszkańcom Kresów z absurdalną biurokracją, podatkami i wojskiem od czasu do czasu wesoło palącym wioski.

Inną kwestią było mascowe palenie, burzenie i zamykanie cerkwi... No powiedz coder, czy pałałbys miłością do władzy która niszczy największą świętość w twoim otoczeniu. Kolejne burzenie cerkwi miało odbyc się w 1939 ale ze względu na zbliżającą się wojnę z Niemcami zaniechano tch planów.

Ukraińcy byli tez dyskryminowani ekonomicznie np. nie mogli jechać na emigracje zarobkową, sezonową do Francji ( tam tylko wyjeżdżali Polacy ) pozostawała im dużo bardziej mniej atrakcyjna Łotwa. Nie mówiąc już o osadnictwie wojskowym, które poniosło całkowite fiasko i wprowadziło tylko ferment w społecznościach wschodnich ziem II RP.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiejmy się dobrze- nie chodzi mi o jakiś rewizjonizm czy rewolucyjną retorykę historyczną, tylko o kontynuację postu #267 Co my Obywatele Polski wiemy o realiach bliskich acz odmiennych geograficznie, albo odmiennych historycznie (choć bliskich geograficznie)

Nie chcę też usprawiedliwiać rzezi na Wołyniu, po prostu wojna w Jugosławi też nie wzięła się znikad, to procesy nienawiści narastające pokoleniami, jak w Irlandii Pln, Rwandzie, Palestynie etc...

 

PS zdarzyło mi się remontować cmentarze i cerkwie łemkowskie ni stąd ni z owad wysadzane przez Polskie (sowieckiego zarządu) Wojsko, rozmawiałem też z Tymi których "wichry wojny" mocno potargały tuż po wojnie przed, w trakcie i po akcji "Wisła". Zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.

Tylko z opisów i reportaży znam historie z obozów selekcyjnych i po zsyłce.

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem że polscy politycy udają głupków z powodu rozgrywek politycznych. Rozumiem że polska prasa udaje że nie rozumie angielskiego bo liczą na sensacje. Ale smuci mnie reakcja przeciętnego Polaka, który chyba w to autentycznie wierzy.

 

a propos braku wiedzy i dyletanctwa, polecam wszystkim wykład tego AMERYKAŃSKIEGO profesora polskiego pochodzenia. Pierwsza część jest o znajomości historii polski w USA. Wiele tłumaczy.

 

[media=]

[/media]

 

Uwaga!! W drugiej połowie jest troche politykowania, więc jeśli ktoś nie chce naciąc sie na polityke polecam wyłączyć :P

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10:20: "Proszę zabrać te dzieci, no proszę natychmiast!" :D

 

Co wyszło z tego całego incydenu z "polskimi obozami": Obama wyciągnął do Polaków rękę a oni w zamian dźgnęli go nożem w plecy. Przeciwnicy Obamy, Republikanie, jedynie za to Polaków wyśmiali. Ogólnie w tv/gazetach nie widziałem na ten temat nic, z wyjątkiem kilku minut w porannym Fox News, telewizji Republikanów, w którym 3 panie i jeden pan wyśmiali Polaków za to że nie znają języka angielskiego i że są tacy "PC".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Bawi mnie ta napinka przed 11 listopada marsz niepodległości czy blokada marszu jeden wielki festyn, a każdy z osobna będzie pokazywał, kto jest większym patriotą. Jedni będą krzyczeć "Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę" a drudzy "precz z faszyzmem" zawsze to samo co roku. Zaczyna to się robić smutne. wiadomości24 będą relacjonowały kto komu dał w pysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że ulica to ostatnie pole do debaty jakie nam pozostawiono.

Myślisz, że lubię się ganiać z zomowcami? Nie lubiłem nawet w latach 80, generalnie jestem pokojowo nastawiony do świata.

 

A histeryczna mobilizacja lewaków przeciwko marszowi tylko świadczy o jego ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A histeryczna mobilizacja lewaków przeciwko marszowi tylko świadczy o jego ważności.

 

To samo mozna powiedziec o histerycznej moblilizacji ONR oraz innych organizacjach na krawedzi prawicy i narodowego-socjalizmu.

Czy przez to, ze sa to ludzie zwiazani z prawica czyni ich lepszych niz tych po skrajnej stronie lewicy? Ja widze ich w ten sam sposob z tym, ze posluguja sie inna ideologia. Ale tak samo niszczacy wplyw maja na Polske i polskie spoleczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A histeryczna mobilizacja lewaków przeciwko marszowi tylko świadczy o jego ważności.

 

To samo mozna powiedziec o histerycznej moblilizacji ONR oraz innych organizacjach na krawedzi prawicy i narodowego-socjalizmu.

Czy przez to, ze sa to ludzie zwiazani z prawica czyni ich lepszych niz tych po skrajnej stronie lewicy? Ja widze ich w ten sam sposob z tym, ze posluguja sie inna ideologia. Ale tak samo niszczacy wplyw maja na Polske i polskie spoleczenstwo.

 

Ojojoj... histeryczna mobilizacja? A może patriotyczna manifestacja tego, że jesteśmy POLAKAMI - narodem dumnym i wspaniałym, świętując rocznicę odzyskania niepodległości mimo, iż nie żyjemy w NIEPODLEGŁYM kraju, okazanie niezadowolenia z "władzy", która doprowadza co raz bardziej do upadku tego wspaniałego narodu, który niestety niesie więcej i więcej kajdan ubranych w pięknie dobrane słowa... Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby patriotyzm i konserwatyzm/przywiązanie do tradycji i miłość do Ojczyzny komuś zaszkodziło... natomiast lewizna jakby nie patrzeć to źródło obecnego stanu rzeczy na całym świecie czyli D**A zbita i syf dookoła.

 

Do zobaczenia w Warszawie i nie dajcie się policyjnym i rządowym prowokacjom ! Omijajcie ZOMO w cywilu i dumnie maszerujcie!

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] oraz innych organizacjach na krawedzi prawicy i narodowego-socjalizmu.Czy przez to, ze sa to ludzie zwiazani z prawica czyni ich lepszych niz tych po skrajnej stronie lewicy? Ja widze ich w ten sam sposob z tym, ze posluguja sie inna ideologia. Ale tak samo niszczacy wplyw maja na Polske i polskie spoleczenstwo.

 

I tu się zgadzamy, poza tym szczegółem, że socjaliści czy to leninowscy, czy to narodowi,.z definicji nie mogą być związani z prawicą. To takie same lewaki jak bolszewicy, mają bliźniaczo podobną ideologię i metody, i należy ich tak samo tępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] oraz innych organizacjach na krawedzi prawicy i narodowego-socjalizmu.Czy przez to, ze sa to ludzie zwiazani z prawica czyni ich lepszych niz tych po skrajnej stronie lewicy? Ja widze ich w ten sam sposob z tym, ze posluguja sie inna ideologia. Ale tak samo niszczacy wplyw maja na Polske i polskie spoleczenstwo.

 

I tu się zgadzamy, poza tym szczegółem, że socjaliści czy to leninowscy, czy to narodowi,.z definicji nie mogą być związani z prawicą. To takie same lewaki jak bolszewicy, mają bliźniaczo podobną ideologię i metody, i należy ich tak samo tępić.

 

Plus ONR. ;)

Multikulturowosc i tolerancja Polski byla zawsze naszym wielkim atutem i sila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym onr, widział kto z was żywego oenerowca? W sensie, nie w tvn i nie na zdjęciu w gw.

 

Bo ja mam wrażenie od paru lat, że komuś się ciągle miesza patriotyzm z nacjonalizmem. To tak delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilku znajomych powiązanych z tą organizacją. Nie wyglądają na wykreowanych przez tefałen łysych oprychów z swastyką na klacie.

Przez jakieś śmieszne antify i inne śmieszne organizacje patriotyzm w każdej formie jest tępiony...

Tylu ludzi oddało życie dla wolnej ojczyzny i są spychani na margines przez bandę lewaków, homosiów. Nie po to dziadkowie przelewali krew dla takiej "wolności" w ojczyźnie.

Niósł pod swym mundurem żołnierz słowa ojca

Nigdy nie ustawaj, będzie jeszcze Polska

Horytnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilku znajomych powiązanych z tą organizacją. Nie wyglądają na wykreowanych przez tefałen łysych oprychów z swastyką na klacie.

Przez jakieś śmieszne antify i inne śmieszne organizacje patriotyzm w każdej formie jest tępiony...

Tylu ludzi oddało życie dla wolnej ojczyzny i są spychani na margines przez bandę lewaków, homosiów. Nie po to dziadkowie przelewali krew dla takiej "wolności" w ojczyźnie.

Niósł pod swym mundurem żołnierz słowa ojca

Nigdy nie ustawaj, będzie jeszcze Polska

Horytnica

 

No proszę, nie wiedziałem, że na tym forum znajdę kogoś kto Horytnicę zna :) Do tego jeszcze "Czy widzisz znowu Śląsk sprzedają i ziemię Twą zawłaszcza fryc..." odnośnie naszych separatystów w naszym regionie...

Obecnie po prostu patriotyzm kreowany w TV ma być kojarzony z nazizmem i tyle... Z nas robią zwierzęta, a z ZOMO i antify, która będzie w nas rzucać wszystkim co popadnie bohaterów obrony "tolerancji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.