Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co odbył się test na daltonizm smakowy' date=' wg Polskiej Normy.[/quote']

Zdradź szczegóły testu. Znasz numer tej normy?

To do Wiktora pytanie.

 

Było 10 próbek roztworów wodnych. Nie wiedzieliśmy czego i ile jest. Do wyboru miałeś smaki: słodki, słony, gorzki, kwaśny oraz czysta woda i smak niezidentyfikowany. Dla mnie nie było problemów ze słonym i kwaśnym, ale słodki i gorzki - o tu już było ciężko. A najgorzej z tym felernym gorzkim. W ogóle przez cały kurs miałem z nim problem. A już wyczuć go w roztworze piwnym to była abstrakcja.

 

Koniec końców było 3 słodkie, 2 kwaśne, 2 słone, 2 gorzkie i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czat miał by sens... np w stopce strony lub wysuwany z prawej lub lewej strony (możliwość wyłączenia w ustawieniach użytkownika). Raz na dobę (może częściej) czat archiwizowany do postu w jakimś temacie i czyszczony. Ot, taki mnie pomysł natchnął ... :beer:

O właśnie coś takiego.... "Nocny Czat Piwowarski" czynne 22oo - 06oo.

 

 

W nocy się śpi. Kto jest zalogowany widać na dole strony.

Czasem ktoś w nocy po necie buszuje a to, że "widać na dole strony" to się skapowałem już w 2009 roku.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądając dziś w forumowe galerie Anteks mnie uświadomił i natchnął.

Jakoś w listopadzie będę świętował pięciolecie warzenia. Trzeba będzie chyba wymyślić jakieś piwo rocznicowe. Logika wskazywałaby na coś ze słodem pszenicznym (bo z takowym chyba zrobiłem najwięcej warek). Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że cierpię ostatnio na kosmiczny brak czasu, to gdy udało mi się trochę go wygospodarować okazało się, że nie dam rady zabutelkować całej warki. Zdekantowałem jeden fermentor i okazało się, że strzeliła uszczelka kranu. Więc lejąc w butelki kapało sobie w najlepsze. Drugi poczeka najpewniej do poniedziałku albo i wtorku (trudno, będą dwa tygodnie burzliwej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jakoś wielka cisza dziś na forum. Ale co tu się dziwić skoro wszyscy (prawie) bawią się w Wrocławiu (zazdroszczę Wam).

Ja tym razem pragnę uzdrowienia i raczę się grzańcami. Teraz otwarłem co zostało z IceBocka i normalnie granat. Jak podobnie jest z Icebockiem to wyniki nie będą za szybko. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę przy kompie i piję European Lager Coopersa... chmiel Pride of Ringwood działa na mnie dziś wybitnie usypiająco...

EDIT: postuluję ponownie w ramach "nocnych rozmów" czat piwny czynny 22oo - 6oo

Dobranoc....

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie świętuję powrót z obozu pracy pijąc Paulanera Dunkel Weizena, dobijam się oglądając przegrany przez Górnika mecz w Poznaniu przy pustych trybunach oraz filmik załączony przez Jacera w kąciku patriotycznym o Generale Sosabowskim.

Pogoda też jakby się zaczęła zmieniać na jeszcze bardziej wietrzną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po. Szczęśliwie druga uszczelka, założona wewnątrz, okazała się być bardziej trwała (w sumie gdyby się uprzeć dałoby się pewnie uszczelnić kran prezerwatywą :P ).

Wena! Twój GCH miał fatalne butelki. Miałem jedną i uciąłem szyjkę. Z butelkami też miałem historię. Zabrakło mi :) Aż musiałem sięgnąć po żytnie uwarzone przez Midriela, chwycić niechcianą flaszkę po koźlaku z ambera i na koniec wziąć butlę po mineralnym żywcu gazowanym. Ha! Wybrałem się nawet do pobliskiego dzwonu na szkło, ale nic nie było w zasięgu ręki.

Tak się kończy zabawa w warki 0,5 hl.

Nic. Trza iść spać. Rano do pracy.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena! Twój GCH miał fatalne butelki. Miałem jedną i uciąłem szyjkę.

Może to były te po Mastnym ?

GRIFO...tylko GRIFO...

http://nokautimg2.pl/p/a5/6e/a56e3e11f34a71d25e14b561fa71fed290x90.jpg

:P;)

Koźlakowe butelki były małe (0,33l) ale mi się im nic nie stało. Oczywiście nie używam Grety a Grifo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a gretą nie docisnąłem za pierwszym razem i przy poprawce ucięła. Fakt, że szkiełko w nich cieniutkie, maksimum 2 mm.

 

Coelian. Wiem. Zastanawiam się nad stołową. Jeśli kiedyś uzbieram zafunduję sobie, może nawet heavy duty, ale to odległa przyszłość.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie jest piękne :okey: Siedzę sobie w pracy już 17 godzin, a posiedzę jeszcze niecałe dwie godz. Show business jego mać, ale wytrzymam.

A mogłeś z nami piwo degustować :( Pozdrowienia od Bieloka i Marka33 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie w domu :okey:

A mogłeś z nami piwo degustować :( Pozdrowienia od Bieloka i Marka33 :)

Właśnie o to chodzi że nie mogłem z Wami być, czego do bólu żałuję. W uCiesznym browarku na pewno się DZIAŁO :( , a mnie o zgrozo tam nie było. Serdeczne dzięki za pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śpię z belgijska blondynką / Zibi mi załatwił/ :) co prawda 40-stka i trochę się pieni ale zwala z nóg :D

i jak się przyssałem to już oderwać się nie mogę.

 

 

P.S.

Równie dobrze mogłoby to trafić do działu degustacja/ocena piw domowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz filmik załączony przez Jacera w kąciku patriotycznym o Generale Sosabowskim.

I jak ci się podobał?

Kurczę, dopiero teraz zobaczyłem Twojego posta - ogólnie filmik mnie rozbroił. W Polsce na palcach możnaby policzyć ludzi, którzy tak się interesują historią, nie mówiąc już o jakiejkolwiek wiedzy o naszych BOHATERACH, a tu taka siła ze strony tej Holenderki, taka motywacja i mobilizacja, żeby uhonorować tych skrzywdzonych ludzi honoru z kraju, o którym nic pewnie nie wiedziała. Film mnie zarazem zdołował jak i sprawił, że poczułem się jeszcze bardziej dumny z tego, że "Polakiem jestem, po przodkach wolną wziąłem duszę; myślę, mówię, robię co chcę - nie co muszę!"

 

Boli tylko to, że w naszej ojczyźnie jakby głosy tych co walczyli o wolność zagłuszane są przez tych co tylko chcą "prowadzić dialog" i "wybaczać/zapominać" czyli sprzedawać się. Wstyd ...

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.