Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wszystkiego zastanawiam się, czy lampa UV by nie poprawiła nieco sytuacji. Dziś przy okazji grillowania i wizyty gości nawłaziło tyle much, że szok. Jakieś kosmiczne ilości. W samym przedpokoju na ścianach siedziało ze 30.

A myślałem, by w tym tygodniu zatrzeć pszenicę przed domem.

Nie zapraszaj gości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem znad morza. Zapasy jakie zabrałem ze sobą skończyły się po 4 dniach. Nareszcie mogę napić się PIWA. Sączę moje AAA. Nieskromnie powiem: jest świetne. A może to skutek picia Naturalnego Ambera przez ostatnie 10 dni :rolleyes: Zresztą Amber nie był zły. Po 3 dniach się przyzwyczaiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem znad morza. Zapasy jakie zabrałem ze sobą skończyły się po 4 dniach. Nareszcie mogę napić się PIWA. Sączę moje AAA. Nieskromnie powiem: jest świetne. A może to skutek picia Naturalnego Ambera przez ostatnie 10 dni :rolleyes: Zresztą Amber nie był zły. Po 3 dniach się przyzwyczaiłem ;)

A gdzie to Jacek bywał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to Jacek bywał ?

Szukałem "zadupia" nad Bałtykiem. I znalazłem (bez obrazy dla mieszkańców). Miejscowość nazywa się Kopalino, powiat Choczewski. Nawet internetu nie miałem :rolleyes: Byłoby fajnie ale pogoda nie sprzyjała za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to Jacek bywał ?

Szukałem "zadupia" nad Bałtykiem. I znalazłem (bez obrazy dla mieszkańców). Miejscowość nazywa się Kopalino' date=' powiat Choczewski. Nawet internetu nie miałem :rolleyes: Byłoby fajnie ale pogoda nie sprzyjała za bardzo ;)[/quote']

Szukałeś zadupia , a dziwisz się że tylko Amber Naturalny ? Na jakim zadupiu ja mieszkam jak po to piwo muszę dymać 10km ?;)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś zadupia , a dziwisz się że tylko Amber Naturalny ? Na jakim zadupiu ja mieszkam jak po to piwo muszę dymać 10km ?;)

Nie no, oprócz Naturalnego były tez inne Ambry ;) jakiś Red, który czerwoną miał tylko etykietkę no i standardowo Żywe i Koźlak. Naturalne mnie zaskoczyło, bo wcześniej na nie nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś zadupia ' date=' a dziwisz się że tylko Amber Naturalny ? Na jakim zadupiu ja mieszkam jak po to piwo muszę dymać 10km ?;)[/quote']

Nie no, oprócz Naturalnego były tez inne Ambry ;) jakiś Red, który czerwoną miał tylko etykietkę no i standardowo Żywe i Koźlak. Naturalne mnie zaskoczyło, bo wcześniej na nie nie trafiłem.

Ja po wszystkie Amberki muszę dymać te 10 km ( PiP lub Netto )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wszystkie Amberki muszę dymać te 10 km ( PiP lub Netto )

No to ja mam faktycznie lepiej: jakieś 7km do najbliższego Auchana :D

Nie jest tak źle po n/p Leżajsk lub ulubione Sarmackie ma 100m :D

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś zadupia ' date=' a dziwisz się że tylko Amber Naturalny ? Na jakim zadupiu ja mieszkam jak po to piwo muszę dymać 10km ?:D[/quote']

Nie no, oprócz Naturalnego były tez inne Ambry :D jakiś Red, który czerwoną miał tylko etykietkę no i standardowo Żywe i Koźlak. Naturalne mnie zaskoczyło, bo wcześniej na nie nie trafiłem.

A to jeszcze Red'a robia? Hmmm swoja droga Red niefiltrowany to bylo piwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój plan na następne 3 dni: uwarzyć 120L piwa :/ Trzy warki po 40L. Dzisiaj Tmave, jutro Willamette Amber (chyba ostatnio warzę go najczęściej, to i Darth Vader), pojutrze pszenne.

 

Teraz gotuję Tmave. Pierwszy raz w życiu użyłem Marynki (akurat mój sklep ją miał, to ja myślę że warto spróbować). Zaskoczył mnie aromat, dużo sosny. Czy ktoś próbował uwarzyć IPA ze 100% Marynki?

 

BTW, Tmave zrobie z W34/70 w jednym fermentorze i z US-05 w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował uwarzyć IPA ze 100% Marynki?

Robiłem Koelscha ~30 IBU tylko na Marynce. Moje spostrzeżenia: Goryczka troszkę pozostająca, aromat bardzo przyjemny choć dość słaby jak na użytą ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Ja wszystko rozumiem!!

A powiem Ci Józku ciekawostkę. Od minionego czwartku mamy klimatyzowany apartament z widokiem na stadion bydgoskiej Polonii. Jutro mecz, więc sobie popatrzę. Co prawda będę w debilnym ubraniu, ale co zrobić.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.