Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Z turbobenzyną to jest tak, że jak jeździsz jak emeryt, to jest super oszczędny, ale jak depniesz, to się włącza wir w baku, spali tyle, ile pompa paliwa da radę dostarczyć, bo powietrza to mu nigdy nie brakuje, w razie czego sprężarka ma bardzo duży zapas.

 

Rękawiczki sobie kup. Pasują do kapci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dziś reklamówkę (trailer) filmu o Odsieczy Wiedeńskiej...

[media]

[/media]

 

zwróćcie uwagę na 1:05

Toż to wzór który nawet w Bitwie Warszawskiej 1920 nie istniał :(

 

PS Producent filmu "Bitwa pod Wiedniem", Alessandro Leone, ustosunkował się do tych zarzutów. Jak twierdzi, nie ma mowy o żadnym błędzie historycznym:

"Moją decyzją na fladze niesionej przez husarię w filmie "Bitwa pod Wiedniem" widnieje współczesne godło Polski, którego wzór został wprowadzony 22 lutego 1990. Zabieg ten miał na celu pomóc zagranicznemu widzowi w skojarzeniu wojska Jana III Sobieskiego z Polską, do czego posłużył nam jej współczesny symbol. To samo dotyczy krzyża, który towarzyszy Markowi z Aviano przez cały film. Jest to krzyż Jana Pawła II, którego użycie w filmie ma znaczenie symboliczne dla mnie i dla reżysera filmu. Chcieliśmy w ten sposób złożyć hołd papieżowi, który dokonał beatyfikacji Marka z Aviano. Film obejrzeli przedstawiciele Kościoła i zwrócili uwagę na obecność tego krzyża jednak nie skrytykowali tego w żaden sposób"

 

Hmm to czemu w filmie nie użyto papamobilu? Byłoby to symbliczne, no i motyw samolotu uderzającego w WTC, w końcu to też 11.09...

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę odkryć oczywistej oczywistości ale uważam że ktoś się po prostu pomylił i teraz na szybko dorabia się ideologię. Z drugiej strony nie spodziewam się po tym filmie "dokumentu" raczej hmmm no czego nie wiem ale myślę że pójdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego że początkowo orzeł patrzył w lewo ideologii nie doprawiano... Poprawiono i przeproszono za błąd :)

Nie rozumiem skąd w filmowcach bierze się niechęć do realiów historycznych kosztem stereotypów, symboliczności, ekspresji artystycznej scenografów etc

Krzyż i flaga są pewnymi elementami, które nie są zgodne z prawdą historyczną jednak ich zastosowanie było celowe i miało na uwadze promocję Polski na świecie a nie zadowolenie historyków w kraju. Z tego samego powodu, nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że husaria ma się pojawić w bitwie ze skrzydłami, nawet jeśli mija się to z faktami.

http://film.wp.pl/idGallery,10628,idPhoto,327778,galeria.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa, przyjąłem właśnie pierwszą dawkę antybiotyku, nieżyt oskrzeli, wszelkie sposoby z czosnkiem, cebulą / na Małysza/ zawiodły. Jestem załamany z maratonu nici. Prawie trzy miesiące przygotowań do imprezy i nie pobiegnę. Z tej zgryzoty chyba pójdę sie najeść pączków, co mi zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ani mi nie mów tyle wyrzeczeń, tyle nie wypitego piwa :(. w przyszłym roku chyba będę chciał uderzyć na Wrocław albo Warszawę, a Poznań to w rezerwie na takie przygody będę trzymał /imprezy są w okresie miesiąca/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa, przyjąłem właśnie pierwszą dawkę antybiotyku, nieżyt oskrzeli, wszelkie sposoby z czosnkiem, cebulą / na Małysza/ zawiodły.

To już tylko Jadwiga może z ciebie wyciągnąć :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

 

Komuś kawy? bo właśnie parze w kawiarce :)

dziś się już nie zdążę położyć ....

 

Kawiarka? ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kawiarka

 

Ale podwójne espresso się napiję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pamiętam, że na początku mojej przygody z piwo,org ten temat był bardziej aktywny.

Do rzeczy. Zastanawiam się ile osób wchodzi na forum w stanie wskazującym :)

to zależy od godziny - po pewnej godzinie bardziej zasadne jest pytanie ile osób nie jest w stanie wskazującym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem na śledziu u kumpla który prowadzi bar wspólnie z żoną. Niestety musiałem wypić te popłuczyny zwane piwem sygnowane marką Perła:/ nie polecam ! Jakieś 10 lat temu Perła była na prawdę dobra, teraz to takie samo g.... jak reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.