Skocz do zawartości

Totalnie zielona prosi o pomoc w wyborze zestawu startowego


jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Konus - bałam się linczu na forum, dlatego tego nie dodałam ;)

 

amorph - nie sądzę, żeby próbował typowo domowego piwa, może o czymś nie wiem :) WIem natomiast, że bardzo lubi piwa z małych browarów, no i oczywiście pub u fotografa jest jego ulubionym ;)

 

Też uważam, że większą radochę miałby z gotowego zestawu, ale bezpieczniejsza opcja to niestety książka. Z drugiej strony im więcej o tym czytam tym bardziej sama się wciągam, nie wiem tylko, czy byłabym w stanie zrobić piwo odpowiadające mojemu gustowi, czyli leciutkie, słodziutkie i smaczne ;)

 

Ani wielkiego gara ani starych firan nie posiadam. To mi uświadomiło, że w zasadzie nie mam żadnych firanek. A tak w ogóle, jak dużo miejsca to wszystko zajmuje? No i co z zapachem? Bo tak w sumie, to nie wiem, na co sama się piszę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej miejsca zajmuje gotowe piwo. Sam sprzet powkładany jeden w drugi umnie mieści się w kartonie 40cmx40cm i wchodzi do szafy (gar 40l, 2 fermentory plus wszelkie węże, kapslownica i inne niezbędnosci).

 

PS.

mnie do rozpoczęcia warzenia zmobilizował właśnie prezent od mojej Lepszej Połowy (zestaw z brewkitami plus dodatkowe brewkity, butelkowałem w PETy), też otrzymany na święta, tyle, że ja zabierałem się za warzenie i zabierałem, czytałem sporona ten temat, więc wiedziała że bankowo trafi. W chwili obecnej cały czas uzupełniam sprzęt i więdzę.

A i jako uzupełnienie prezentu - książki możesz wykupić prenumeratę Piwowara, którą też dostałem z jakiejś okazji :D

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konus - bałam się linczu na forum, dlatego tego nie dodałam ;)

nie ma się co bać, nie każdemu smakuje każde piwo a stawiam, że 80% użytkowników na początku nie była w stanie wypić jakichś IPA bo były za gorzkie, do wszystkiego trzeba dojrzeć :D

 

piwo odpowiadające mojemu gustowi, czyli leciutkie, słodziutkie i smaczne ;)

rodzajów piwa jest masa, a piwowarstwo domowe ma to do siebie, że jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia i trochę zdrowego rozsądku więc myślę, że jakbyś się przeszła z mężem do sklepu z regionalnymi to spokojnie znalazłabyś coś dla siebie, a potem to już tylko kupienie zestawy, podpatrzenie receptury kogoś z forum czy nawet użycie receptury z wiki.

 

A tak w ogóle, jak dużo miejsca to wszystko zajmuje? No i co z zapachem?

W moim odczuciu jest to głównie zapach owsianki :D co do miejsca i czasu, to zwykła kuchnia na początku na jakieś 6-7godzin wyłączona z użytku. Edytowane przez Konus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproście 'Totalnie zieloną' na pokaz warzenia piwa czyli ok 1h przy garze. Mowa oczywiście o piwowarach domowych z bliska... Kiedyś znajoma przyjechała do mnie na wędzenie kiełbaski, wypiliśmy po piwku (ok 1h była). Na drugi dzień zawiozłem Jej kawałek wędzonego pysznego wyrobu. Czasami jak ktoś do mnie przyjedzie i akurat jest warzenie to traktuje to jako coś nowego ale niegłupiego. Zielona, powodzenia, kup książkę, którą Ci zalinkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, jak dużo miejsca to wszystko zajmuje?

Fermentor 30L ma około 40 cm wysokości i 40 cm średnicy. Oprócz taboretu gazowego i gara, całą reszta mieści się w szafie na dole, razem z chłodnicą. Zapach nie jest jakiś intensywny. Plus kuchnia zajęta na 5-6 godzin.

 

Można też obejrzeć videoporadnik o warzeniu w domu (

), żeby ogarnąć mniej więcej temat.

 

byłabym w stanie zrobić piwo odpowiadające mojemu gustowi, czyli leciutkie, słodziutkie i smaczne

można uwarzyć piwo z zestawu, a potem tworzyć własne receptury np. na piwa belgijskie albo pszeniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zapraszajcie ja do siebie... Mąż na pewno uwierzy, że byla u nieznajomego żeby nauczyć sie warzyć piwo...:-)

 

Na powaznie to kup na początek fermentor i brewkita. Majac mniejszy garnek zagotuje na raty i doda drożdże i gitara. Jak złapie bakcyla to napisz mu na kartce piwo.org i juz samo pójdzie z górki:-)

Powodzenia

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga a może dogadaj się z kimś z Lublina, kto zamierza i tak niedługo coś uwarzyć, i zabierz męża na pokaz warzenia, a później w domu niech go zastanie prosty zestaw do uwarzenia własnego piwa z ekstraktów;) Wtedy za jednym razem załatwiasz zdobycie wiedzy w sposób przyjemny, jak i niezły prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB, dzięki, książka już do nas idzie, dodatkowo kupiłam coś takiego:

 

http://allegro.pl/domowe-warzenie-piwa-domowy-wyrob-piwa-receptury-i4777140511.html

 

Także mąż będzie miał na razie za zadanie przeczytać i coś poszperać, a potem sam zadecyduje co i jak. A ja będę miała prezenty z głowy na dłuższy czas, bo pewnie zawsze można będzie coś nowego dokupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłączam się do tematu koleżanki, tyle że ja szukam dla chłopaka, a nie męża :P I wiem, że on nie zadowoli się książką, więc pozostaje mi działać i pić, co on przygotuje.

 

Tylko, że ja mam większe ograniczenia co do ceny... Do 200 zł najlepiej, a super jakby się wszystko zamknęło w 150 zł.

 

Czy coś takiego wystarczy, żeby mógł uwarzyć piwo?

http://www.jhm.pl/produkt/mikrobrowar-zestaw-do-produkcji-piwa-domowego-biowin-mb2,26697 czy za marny?

 

A może to?

http://www.jhm.pl/produkt/mikrobrowar-zestaw-do-produkcji-piwa-domowego-biowin-mb1,26696

 

Czy jakiś inny zestaw?

 

Jestem z Warszawy, więc teoretycznie powinny tu być jakieś sklepy oferujące zestawy do warzenia piwa, ale pewnie zniszczą mnie cenowo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://esencjesmaku.pl/pl/p/Zestaw-do-piwa-domowego-ES-Classic/247

Tu masz podobny zestaw, ale z lepszą kapslownicą, i należałoby do niego dokupić jeden fermentator. Esencje smaku mają super wiadra z bardzo dobrą podziałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://esencjesmaku....-ES-Classic/247

Tu masz podobny zestaw, ale z lepszą kapslownicą, i należałoby do niego dokupić jeden fermentator. Esencje smaku mają super wiadra z bardzo dobrą podziałką.

Z ręcznych to najlepsza kapslownica, plastikowa łycha z zestawu to dramat, a jak ma się butlę szklaną 15-20L to i na jednym fermentorze z kranem można się spokojnie opędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałam napisać "sprawdzałam, nie mają w osobnej sprzedaży, tylko w zestawach", kiedy się zorientowałam, że... zrobiłam literówkę, stąd mi nic nie znalazło w wyszukiwarce :) Taki zestawik + fermentor jeszcze jeden mu wystarczy na początek i nic więcej już mu nie będzie potrzebne, by zacząć swą dziewiczą produkcję, racja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o brew-kit albo warzenie z ekstraktów to tak, inna sprawa z zacieraniem :) Jednakowoż nie przejmuj się tym i bierz co kolega wyżej polecił. Facet będzie więcej niż zadowolony ;-)

 

W zestawie jest kranik, bierz bez.

Edytowane przez Aziz1926
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.