Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Piwowarów Domowych


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki taka dygresja.

Kto z piwowarów amatorów, z których każdy gdzieś pracuje, nagle w środku zimy kopnie się do Cieszyna?

Pewnie tylko Koledzy ze Śląska.

To może zmieńcie nazwę na Śląskie Stowarzyszenie?

Może warto się wstrzymać i powiązać zjazd założycielski z którąś z imprez piwowarskich?

Po co robić coś na chybcika?

Piwowarstwo domowe kilka dobrych lat już się rozwija to te kilka miesięcy można poczekać. Wtedy byłaby szansa, że stworzy się organizacja masowa - reprezentatywna, a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki taka dygresja.

Kto z piwowarów amatorów, z których każdy gdzieś pracuje, nagle w środku zimy kopnie się do Cieszyna?

Pewnie tylko Koledzy ze Śląska.

To może zmieńcie nazwę na Śląskie Stowarzyszenie?

Może warto się wstrzymać i powiązać zjazd założycielski z którąś z imprez piwowarskich?

Po co robić coś na chybcika?

Piwowarstwo domowe kilka dobrych lat już się rozwija to te kilka miesięcy można poczekać. Wtedy byłaby szansa, że stworzy się organizacja masowa - reprezentatywna, a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.

Z jednej strony się zgadzam, z drugiej... przecież nie wszyscy członkowie muszą być zaraz członkami założycielami. Stowarzyszenie powstanie, zapisywać do istniejącego można się korespondencyjnie, w Żywcu można zrobić już walne, a nie walne założycielskie. Tak sobie myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że jak widać mamy problem z ustaleniem powszechnie dogodnego terminu (taki zresztą nie istnieje, ale są terminy lepsze i gorsze), to trapi mnie inny, chyba ważniejszy.

 

Przytaczam poniżej zapytanie do naszego prawnika i jego odpowiedź, oraz pytam co wy na to?

 

Pytanie:

na zebranie założycielskie potrzeba 15 osób. Powiedzmy, że będzie 25.

Spośród nich trzeba wyłonić Komitet Założycielski do przeprowadzenia rejestracji, ale także Zarząd i Komisję Rewizyjną!

Zarząd, Prezesa i KR na 3 lata wolałbym wyłaniać w szerszym gronie na I Walnym, po rejestracji.

Czy zatem te organa, wybrane na zebraniu założycielskim, mogą być tymczasowe - do I Walnego?

 

Odpowiedź:

Władze są wybierane na kadencję. Nie ma możliwości powołania na krócej, chyba że zmienimy projekt statutu. Założycielami są wszystkie osoby, które pojawią się na zebraniu założycielskim. Jeżeli to grono będzie faktycznie wąskie, to można odwołać władze na I walnym i powołać nowe. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami w KRS. Nie będzie to także zbyt zręczne. W praktyce założyciele powołują władze i tak zostaje. Oczywiście zmiany w toku kadencji są dopuszczalne w trybie opisanym w statucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 12

Do obowiązków członka zwyczajnego należy:

1. Przestrzeganie postanowień statutu, regulaminów oraz uchwał władz

Stowarzyszenia.

2. Czynny udział w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.

3. Regularne opłacanie składek członkowskich.

 

 

§ 13

1. Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna lub prawna,

zainteresowana merytoryczną działalnością Stowarzyszenia, która zadeklaruje

pomoc finansową lub rzeczową i zostanie przyjęta przez Zarząd na podstawie

pisemnej deklaracji.

2. Członek wspierający posiada prawa określone w § 12 pkt 3,4,5 oraz prawo

uczestnictwa w Walnym Zebraniu z głosem doradczym.

3. Członek wspierający ? osoba prawna ? działa w Stowarzyszeniu przez swojego

upoważnionego przedstawiciela.

Drobna nieścisłość w § 13 pkt 2, bo § 12 został zmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Dzięki!

 

Punkt ten powinien brzmieć:

2. Członek wspierający posiada prawa określone w § 11 pkt 3,4,5 i 6 oraz prawo

uczestnictwa w Walnym Zebraniu z głosem doradczym.

(przy okazji dodany, a zapomniany, pkt 6)

 

Jeżeli nie dojdzie do założenia Stowarzyszenia, to przynajmniej pozostanie po nas wycyzelowany projekt statutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze drobną korektę:

§ 26 pkt 3 powinno być zobowiązany (ą)

§ 7 pkt 1 powinno być spuściźnie (ź)

§ 10, 15 powinno być członkostwo (bez w)

§ 15 pkt 1g powinno być zdolności (ś)

§ 34 powinno być zobowiązań (ą)

§ 35a powinno być pozostają w związku (ą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki taka dygresja.

Kto z piwowarów amatorów, z których każdy gdzieś pracuje, nagle w środku zimy kopnie się do Cieszyna?

Pewnie tylko Koledzy ze Śląska.

To może zmieńcie nazwę na Śląskie Stowarzyszenie?

Może warto się wstrzymać i powiązać zjazd założycielski z którąś z imprez piwowarskich?

Po co robić coś na chybcika?

Piwowarstwo domowe kilka dobrych lat już się rozwija to te kilka miesięcy można poczekać. Wtedy byłaby szansa, że stworzy się organizacja masowa - reprezentatywna, a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.

Czy ty aby nie przesadzasz?

Gdyby spotkanie zalożycielskie miało być w Warszawie to nazywałoby się WARSZAWSKIE STOWARZYSZENIE PIWOWARÓW DOMOWYCH.

No tak zapomniałem dopisać, że będę obecny.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z piwowarów amatorów, z których każdy gdzieś pracuje, nagle w środku zimy kopnie się do Cieszyna?

Pewnie tylko Koledzy ze Śląska.

To może zmieńcie nazwę na Śląskie Stowarzyszenie?

Zaczęłam się rozglądać czy za oknem nie widzę białych niedźwiedzi :):/

 

Odzew faktycznie jak na razie mizerny:

1.Czes

2.Szop007

3.Zdrój

4.Coder

5.Pieron

6.Wena

7.Dori

 

(Jak widać przynajmniej na razie Śląsk przegrywa z resztą Polski) :/

 

Bez przynajmniej 20 chętnych nie ma co myśleć o zjeździe założycielskim, bo wiadomo, że komuś zawsze może coś wypaść w ostatniej chwili.

Może lepiej byłoby zjazd przenieść na sobotę? Myślę, że dla osób przyjezdnych byłoby to dogodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mi się plany ułożą, ale chętnie zabiorę parę osób z okolicy.

Pieronie, jeśli Ty na poważnie, to ja też: proszę, reprezentuj siebie. Przerabialiśmy Twoich "znajomych z okolicy" w Zywcu (KEPD). Nie potrzebujemy frekwencji na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej byłoby zjazd przenieść na sobotę? Myślę, że dla osób przyjezdnych byłoby to dogodniejsze.

Myślę, że zdecydowanie tak.

 

Ze swojej strony dodam jednak, że grudzień, to dla mnie najgorętszy okres w roku - to ze spraw czysto zawodowych, ale też prywatnych, bo prawie każdy weekend to są albo generalne porządki w domu, albo zakupy prezentów. Podejrzewam, że nie tylko ja tak mam.

 

Może warto byłoby też pomyśleć nad lokalizacją, gdzie jest w miarę łatwy dojazd z różnych części kraju, no nie wiem - Katowice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie (już pisałem, ale co tam :) ) weekend mikołajkowy odpada, ale każdy przedświąteczny może być. Z kolei styczeń jest już zupełnie bezproblemowy i jeśli się zdarzy, że postanowicie się zebrać po nowym roku to dojadę w każde miejsce Polski choćby autostopem, ratrakiem albo rowerem :/

Edytowane przez wassyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wygląda na to, że rozsądnie będzie przełożyć termin zebrania założycielskiego PSPD na rok 2010.

Wszystkich, którzy uczynili jakieś wyrzeczenia rezerwując sobie termin mikołajkowy na zebranie, przepraszam!

 

A 6 grudnia 2009 i tak zapisze się "złotymi zgłoskami" w historii polskiego piwowarstwa domowego premierą Krysiakowego Koźlaka Dubeltowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto by było wystawić informacje na głównej piwo.org i na BA? Wydaje mi się, że jest kilku miłośników warzenia którzy chętnie poprali by taki projekt a którzy nie przeglądają forum.

Jeśli chodzi o mnie chętnie bym przystąpił ale na Śląsk w najbliższym czasie nie będę miał się jak dostać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.