Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Piwowarów Domowych


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Wkleję fragnent z mojego postu na browar.biz, aby zaspokoić waszą ciekawość.

Co do dnia wczorajszego, to rzeczywiście świętowanie trwało długo ;-).

 

Rzucę garść konkretów. Jak łatwo było przewidzieć prezesem PSPD został inicjator całego przedwsięzięcia, czyli Andrzej Sadownik. Oprócz prezesa do zarządu weszły następujące osoby:

Dorota Chrapek - sekretarz.

Jacek Michna - skarbnik.

Ziemowit Fałat - wiceprezes.

Tomasz Kopyra - wiceprezes.

Jan Krysiak - członek zarządu.

Członków założycieli PSPD jest 24.

 

 

 

PS: za ewentualne błędy przepraszam, ale piszę na komórce w pociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Brackie prosto z kolby. Wyśmienite. Niestety ze względu na to ze przyjechałem samochodem mogłem tylko usta zwilzyć tym cudownym płynem. I tak się zastanawiam czy członkowie PSPD będą mieli jeszcze okazję na degustację tego wspaniałego piwa. Ja jestem chetny.

 

Gratuluję założenia stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się!! Serdeczne gratulacje!! Jak i kiedy można się zapisywać?? Pewnie dopiero po rejestracji??

http://browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=7&przedm=8287481&=Powsta%B3o_Polskie_Stowarzyszenie_Piwowar%F3w_Domowych&sess_id=8416117590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyliśmy w sądzie wniosek oraz wszystkie niezbędne dokumenty konieczne do zarejestrowania Stowarzyszenia. Sąd ma 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku, jednak jak się dowiedzieliśmy decyzji możemy się spodziewać za około 4 tygodnie.

Dopiero po zarejestrowaniu Stowarzyszenia będziemy mogli podjąć dalsze działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyliśmy w sądzie wniosek oraz wszystkie niezbędne dokumenty konieczne do zarejestrowania Stowarzyszenia. Sąd ma 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku, jednak jak się dowiedzieliśmy decyzji możemy się spodziewać za około 4 tygodnie.

Dopiero po zarejestrowaniu Stowarzyszenia będziemy mogli podjąć dalsze działania.

Dori,jesteś szybka jak błyskawica :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyliśmy w sądzie wniosek oraz wszystkie niezbędne dokumenty konieczne do zarejestrowania Stowarzyszenia. Sąd ma 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku' date=' jednak jak się dowiedzieliśmy decyzji możemy się spodziewać za około 4 tygodnie.

Dopiero po zarejestrowaniu Stowarzyszenia będziemy mogli podjąć dalsze działania.[/quote']

Dori,jesteś szybka jak błyskawica :)

Oby sąd był równie szybki :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Żeby nie otwierać nowego tematu piszę tutaj

Mam nadzieję,że wszyscy członkowie PSPD otrzymali maile z ankietą i programem II WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW PSPD. Zebranie odbędzie się 18-02-2012 roku w BBZ w Cieszynie.

Jeżeli ktoś nie otrzymał proszę o kontakt jan.krysiak@pspd.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pozwalam sobie odświeżyć temat, bo minęło trochę czasu, a często spotykam się z pytaniami, dlaczego nie jestem członkiem do PSPD. W dodatku część osób ma mylne pojęcie na temat przyczyn tej sytuacji. Jakkolwiek wiele działań PSPD bardzo mi się podoba i będę je wspierać, dalej uważam, że współpraca z GŻ bardziej szkodzi wizerunkowi stowarzyszenia, niż pomaga (dla GŻ sytuacja jest wręcz odwrotna). To co zrobiliście - za co wielka chwała - mogło powstać bez uzależniania się od koncernu.

Nie sądzę aby Chris Barrow oczekiwał jakichkolwiek koncesji z naszej strony. Chodzi o promocje piwa w najlepszym tych słów znaczeniu i pewno też o zmniejszenie liczby "ujadających" w stronę koncernów piwowarskich ( ich liczba w porównaniu z liczbą klientów jest znikoma, ale zawsze to nie jest dla nich przyjemne).

Nie musi oczekiwać. Dla mnie już głupio wygląda Stowarzyszenie Piwowarów Domowych pod patronatem koncernu, a za kilka lat będzie się mówiło, że to koncerny stworzyły piwowarstwo domowe. Jakoś nieetycznie mi wygląda pomysł, że kasa będzie, to już lecimy na to. Może lepiej się pomęczyć na początku, wystąpić o środki do Unii, a nie sprzedawać się molochowi (bo jednak co koncern, to koncern, nie oszukujmy się). Rozumiem sporadyczne imprezy pod egidą koncernową, wszak też z ekipą promowałam piwowarstwo domowe w Chorzowie na Festiwalu, ale ścisła współpraca to uzależnianie się od jednostki, która w pewnym momencie może mieć koncepcje rozbieżne od naszych. (...)

 

- tak, jestem za podjęciem rozmów, nie wykluczam przyjęcia pomocy koncernu

- nie, dziękuję i uważam, że można to zrobić samodzielnie

Już podliczyłem, a obraz wygląda wystarczająco klarownie by tego plebiscytu nie przedłużać:

 

- tak 226

- nie 21

- tak/nie 47

 

Dziwicie się skąd takie liczby?

Ano wykorzystałem tutaj przydatny parametr forum piwo.org o nazwie reputacja!

Póki co to jeszcze nie jest Walne Zebranie, gdzie każdy głos jest wart tyle samo.

Tu ważna dla nas jest przede wszystkim opinia tych, którzy pracą na rzecz piwowarstwa domowego zdobyli w środowisku reputację.

 

Wobec takiego wyniku czujemy się upoważnieni do podjęcia rozmów z Prezesem Grupy Żywiec Christoferem Barrow'em.

 

Nim to nastąpi konsultujmy się dalej!

 

Proszę jednak osoby, które odpowiedziały w plebiscycie "nie", by powstrzymały się od udziału w dalszych dyskusjach.

 

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobiliście - za co wielka chwała - mogło powstać bez uzależniania się od koncernu.

 

KPD i KPR w Żywcu w obecnej formie i formule oraz Piwowar nie powstałyby bez -jak to napisałaś- uzależnienia się od koncernu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoje zdanie. Ogólnie podbiłam po prostu swoje wypowiedzi dla ludzi, którzy nie wiedzą, lub nie pamiętają moich powodów nie wstąpienia do PSPD, a nie w celu wywoływania dyskusji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.