Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Piwowarów Domowych


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Być może się nie zrozumieliśmy. Uważam, że taka prędkość na "Gierkówce" (a jeździłem nią nawet dwa razy w tygodniu) a szczególnie na drodze Warszawa-Białystok (jeździłem co kilka tygodni) to zdecydowanie za dużo. Jak widzę na "ósemce" samochody wyprzedzające na trzeciego i mrugające długimi, a jest to norma niestety, to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Koniec off-topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że na początku jak się zastanawiałem nad stowarzyszeniem, to byłem za, nawet zanim pojawiły się informacje o rozmowach z ZPPP. Byłem za, ale nie potrafiłem sobie sensownie odpowiedzieć co z tego stowarzyszenia będzie i po co nam ono jest potrzebne. Z racji, że wdałem się w polemikę, zmusiło mnie to do wysiłku intelektualnego :tort: i sprecyzowania czym stowarzyszenie ma się zajmować i dlaczego w ogóle potrzebna jest formalizacja naszej działalności. Także zupełnie bezsensowne zarzuty lepiej puszczać mimo uszu, ale do konkretnych merytorycznych zarzutów warto się odnieść.

Bardzo słuszna uwaga :) Mimo wielu bezsensownych przepychanek w temacie na b.biz pojawiło się - dzięki dyskusji właśnie - kilka konkretnych pomysłów. Kontrolowana kłótnia to tylko bardziej emocjonalna dyskusja, a te są zawsze twórcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie ciągnie, a myśląc o Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie było by super (tu nieliczni wiedzą dlaczego, ale podpowiem jestem birofilem). A dlaczego bo jest to jedyny w Polsce gdzie warzyło się metodą tradycyjną w otwartych kadziach. I to jest fajne. I dlatego Wena uwarzył tam pewnie swoje zwycięskie piwo a nie w np. Warszawie gdzie nie ma nawet gdzie warzyć. I nie dlatego, że tam jest silna grupa śląska a tylko z powodu browaru, który jest i którego pokochałem.

Jeśli trza będzie to podskoczę i do Warszawy tylko gdzie?

 

 

Coś kolego pieron pierniczycie. :P

I tu się zgadzam :P

A z Katowic do Cieszyna autem 1h.

Jest jeszcze np. Browar Czarnków w Wielkopolsce, w którym prowadzi sie fermentacje otwarta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmmm...

 

z strony głównej wynika, że mamy termin i miejsce ustalone :D

 

mam pytanie do autorów - czy jak przyjadę z rodziną (żoną i córą) to znajdzie się dla nich miejsce na czas zebrana - żeby mogły posiedzieć w cieple na terenie browaru - czy też mają złożyć własne deklaracje członkowskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy jak przyjadę z rodziną (żoną i córą) to znajdzie się dla nich miejsce na czas zebrana - żeby mogły posiedzieć w cieple na terenie browaru - czy też mają złożyć własne deklaracje członkowskie?

Spytam, czy takie miejsce znajdzie się na terenie browaru. Jeśli nie, to na Zamku czyli nieopodal browaru jest przytulna, "przyjazna dzieciom" klubokawiarnia Presso, tam spokojnie można posiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metafora z okrągłym stołem jest mocna. :D Obawiam się, że poziom emocji jest bardzo zbliżony. Mam nadzieję, że korzyści będą porównywalne, a straty uda się zminimalizować. Cóż nic o nas bez nas, więc postaram się stawić.

Jak myślicie, ile cała impreza może potrwać i czy przyjezdni przewidywaliby opcję z noclegiem? Może miejscowi nadadzą jakąś bazę noclegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ile cała impreza może potrwać i czy przyjezdni przewidywaliby opcję z noclegiem? Może miejscowi nadadzą jakąś bazę noclegową.

Nocleg z soboty na niedzielę wydaje się dobrym pomysłem (Hotel Gambit to wypróbowane w październiku miejsce). Sobotni wieczór możnaby z pożytkiem wykorzystać na dyskusje już "poplenarne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie napisałem o tym. Z Krakowa jedziemy razem z Makaronem, więc 2 miejsca mamy wolne.

Reprezentacja Szkocji się pojawi nad Wisłą? Bardzo chcę poznać osobiście, taka okazja może się szybko nie powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Od kilku dni staram się zapoznać się z wiedzą na temat piwka domowego.

Zainteresowałem się dzięki Wenie i jego Koźlakowi w który zaopatrzyłem się w Almie.

 

Przez przypadek trafiłem na informacje dotyczące założenia Stowarzyszenia.

 

Pozwolę sobie skromnie zaproponować swoją pomoc.

 

Mogę przygotować wszystkie dokumenty konieczne do zarejestrowania Stowarzyszenia w sądzie.

Statut, regulaminy zarządu, komisji rewizyjnej, regulaminn walnego zebrania, druki sądowe.itd.

 

Z ukłonami

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Mogę przygotować wszystkie dokumenty konieczne do zarejestrowania Stowarzyszenia w sądzie.

Statut, regulaminy zarządu, komisji rewizyjnej, regulaminn walnego zebrania, druki sądowe.itd.

Dzięki za gotowość!

Statut zdążylismy już wstępnie uzgodnić: rzuć okiem proszę na post #246 w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena

spóźniłbym się gdyby statut był już uchwalony i przez członków założycieli Stowarzysznia i zarejestrowany w sądzie.

 

Cześ

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie.

zapoznałem się z proponowaną wersją statutu, domyslam się, że jest to wersja przygotowana przez urzędnika z kancelari prawnej.

 

Teoria często rozmija się z praktyką. Statut dla stowarzyszenia jest jak konstytucja.

koniec moich wywodów,

 

Życzę owocnych obrad i szybkiej rejestracji STOWARZYSZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.