Skocz do zawartości

Kveik - fermentacja


Kastuog

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no luzik - wystarczy ok 20 °C żeby normalnie pracowały - robią wtedy trochę mniej estrów i tyle ;)

W przypadku omega hot head nawet w 16 °C różnica w efektach w porównaniu z 35°C jest znikoma - ot tyle że wolniej pracują.

A gdzie zakupiłeś te omegi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no luzik - wystarczy ok 20 °C żeby normalnie pracowały - robią wtedy trochę mniej estrów i tyle ;)

W przypadku omega hot head nawet w 16 °C różnica w efektach w porównaniu z 35°C jest znikoma - ot tyle że wolniej pracują.

A gdzie zakupiłeś te omegi ?

 

Cóż - ich się w polszy nie kupuje tylko pożycza tudzież załatwia ;) Jeśli będziesz moich okolicach przejeżdżał to Ci mogę dać. Jak coś wal na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkopuję temat.

 

Kupiłem zestaw Norwegian Farmhouse Ale z twojbrowar.pl

 

Obecnie jest na burzliwej drugi dzień i tutaj rodzi się pewien problem... Mimo wspaniałej pracy drożdży, W pokoju na stoliku utrzymuje się lekki, nieprzyjemny aromat skisłych jaj. Piwo fermentuje na drożdżach FM53 Kveik. Sama brzeczka została warzona z jagodami jałowca. Dużą uwagę przykładałem do tego aby brzeczka nie została zainfekowana jakimś brudem/syfem.

 

Co radzicie?

 

Co w takim przypadku mogę zrobić? Czy mogę już skreślić zawartość fermentora na straty, czy tez jest to naturalny aromat (w co osobiście wątpię)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Będzie dobre.

Masz może gdzieś instrukcje do jeszcze?

Dzięki za słowa otuchy. Już zdążyłem przeczytać ze to może być normalna reakcja pracy drożdży.

 

Odnośnie instrukcji, niestety nie była dostarczona. Znalazłem w sieci przepisy innych piwowarów którzy mierzyli się z tym stylem. Konkretnie użyłem tego: https://brewness.com/pl/recipe/norwegian-farmhouse-ale/view.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona mi się nie otwiera.

Ja robiłem 100% pilzneński plus suszone owoce jałowca na 15min. Teraz bym dodał jeszcze na cichej 60g macerowane w wódeczce na zapach ;)

A nie lepiej macerowac w ginie? Skoro chodzi o jalowcowy zapach?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.