Jump to content

Ankieta o piwie.

Recommended Posts

Siema!

Piszę aktualnie pracę dyplomową i muszę strzelić małą ankietę o piwie. Chodzi o piwa rzemieślnicze, dlatego każdego kto miał z nimi jakąkolwiek styczność (a kto tu nie miał?) proszę o poświęcenie chwili i wypełnienie :) 

https://goo.gl/forms/AwMjQqh4HKb0K5ll1

Pozdrawiam i dzięki! 

Trochę tendencyjna ankieta ;P Przy pytaniu numer 2 powinien być wybór własny, z wymienionych przez Ciebie piwa nie sięgam po żadne z nich "najczęściej", powiedziałbym, że to jedne z najrzadziej kupowanych przeze mnie browarów, bo nie są dostępne wszędzie. Z tymi etykietami też pytanie bez sensu i za mały wybór. Plus nacisk na trzy Wrocławskie browary widać od razu skąd kolega jest i gdzie studiuje ;) Za 3 tygodnie będę gadał z Krzyśkiem to mu zwrócę uwagę, żeby was poinstruował na tych studiach, żebyście te ankiety robili bardziej otwarte i nie tendencyjne, bo wyniki wyjdą bardzo zakłamane. Nie jesteś pierwszy, który robi podobną ankietę ;)

Edited by Undeath

Coś sypnęło ostatnio tych ankiet :)

A jaki temat pracy?

Studia na Akademii Rolniczej (UP) otworzyli to się posypały tematy prac, szkoda tylko, że po deklaracjach, w których zarzekali się ludzie publikacji wyników ankiet nic nie wyszło ;) Niech robią to jest moim zdaniem dobry trend, ale jak to ma być praca naukowa i ma być przyznany stopień naukowy to niech się opiera na prawdziwych wynikach, a nie na "tendencjach". Już słyszałem, że niektórzy sobie dla jaj te ankiety wypełniają. Ja wcześniej je wypełniałem te ankiety i nic na ten temat się nie odzywałem, ale widzę pewien niepokojący trend w nich stąd moje słowa.

Edited by Undeath

Jak jest publiczne zbieranie ankiet, to powinno być też publiczne przedstawienie wyników badania razem z dyskusją, inaczej to trochę wykorzystywanie ankietowanych.

Edited by kantor

Prawdziwy zalew ankiet w ostatnim czasie - w sumie taki okres, też jestem w trakcie pisania pracy :D

Szkoda, że już zamknięta, chętnie bym wypełnił - mam nadzieję, ze jednak jest na wyższym poziomie niż poprzednie.

na niektórych wcześniejszych wstyd by było pracę napisać/obronić :D

Edited by xanovich

Prawdziwy zalew ankiet w ostatnim czasie - w sumie taki okres, też jestem w trakcie pisania pracy :D

Szkoda, że już zamknięta, chętnie bym wypełnił - mam nadzieję, ze jednak jest na wyższym poziomie niż poprzednie.

na niektórych wcześniejszych wstyd by było pracę napisać/obronić :D

Była trochę rozbudowana, ale nic szczególnego. W każdym bądź razie nie masz czego załować ;)

Zresztą fajna by była ankieta z piwowarstwa domowego (jakie style najczęściej warzysz, co sądzisz o piwach dzikich, nowofalowych chmielach itp.) to byłoby dobre na forum piwowarów domowych, jakaś ankieta z preferencji odnośnie piwowarstwa domowego, a nie komercyjnego, jak ktoś nie ma pomysłu na pracę opartą na preferencjach/ankietach to temat ciekawy :)

Edited by kantor

Zresztą fajna by była ankieta z piwowarstwa domowego (jakie style najczęściej warzysz, co sądzisz o piwach dzikich, nowofalowych chmielach itp.) to byłoby dobre na forum piwowarów domowych, jakaś ankieta z preferencji odnośnie piwowarstwa domowego, a nie komercyjnego, jak ktoś nie ma pomysłu na pracę opartą na preferencjach/ankietach to temat ciekawy :)

no i to by było coś  :) aż mnie kusi, żeby samemu taką ankietę zrobić, ale niestety czasu mało, i nawet nie wiem kiedy bym mógł sięza to zabrać, ale to by było naprawdę ciekawe :D

a mnie korci taka analiza 'big data' ale opierając się na danych sprzedaży ze sklepów internetowych 

z podziałem geograficznym, miesięczym itp :P

a mnie korci taka analiza 'big data' ale opierając się na danych sprzedaży ze sklepów internetowych 

z podziałem geograficznym, miesięczym itp :P

w sumie to dobrze by było zestawić jedno i drugie :) kurna, aż żałuje że nie studiuje jakieś technologii żywności, można takie fajne tematy powymyślać - sama przyjemność w opracowywaniu :D

Poznałem kiedyś człowieka, który studiował na kierunku "jazz i muzyka estradowa", wybrał sobie arcyciekawy temat na magisterium - wpływ upojenia alkoholowego na improwizację jazzową, niestety nigdy pracy nie dokończył - utknął na etapie badań :D