Jump to content

Słody - ilości sklepowe


Beier

Recommended Posts

Tak się zastanawiam - być może to teoria spiskowa trochę... Jak kupujemy 25kg worek słodu to wiemy co mamy. Nie każdy jednak decyduje się na jednorazowy zakup takiej ilości słodu, w miejsce tego kupuje po np. 5kg. Jaką można mieć w takim wypadku gwarancję, że sklep w którym kupujemy słód w 5kg worku nie wsypał Strzegomia a pisze, że to Castle Malting albo Weyermann? Zysk z takiego typu przekrętu jest oczywisty a wykrycie stosunkowo trudne...

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że pomyłki lub celowa zamiana "po cichu" w przypadku braków przy pojedynczych zamówieniach mogą się zdarzyć. Na pewno w przypadku zamówienia na słód zagranicznej firmy przyślą słód zagranicznej firmy. Są minimalne różnice jakościowe pomiędzy słodami.

Raczej wątpiłbym, żeby sklep handlujący tonami próbował celowo oszukiwać klientów i dorabiać na boku przy ilościach 1-5 kg. Nikt o zdrowych zmysłach nie próbowałby ryzykować reputacji próbując dorobić 5zł na zamówieniu

Edited by Grzegorz Żukowski
Link to comment
Share on other sites

jeżeli poznasz różnice pomiędzy słodami i udowodnisz ze dostałeś zły słód to na pewno sklep dośle Ci towar który zamówiłeś ;) i bedziesz miał słód ze Strzegomia i Castel Malting ;)

Link to comment
Share on other sites

Mi zdarzyło się już kilkukrotnie, że sklep kontaktował się ze mną z informacją, że danego słodu nie mają na magazynie i czy mogą zamienić na inny, czy chcę czekać albo anulować zlecenie. Teorie spiskowe można knuć. W takim wypadku nikt nie broni kupować worków 25kg ... ale podrobić etykietę też każdy może ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, dziedzicpruski napisał:

Trzeba kupować najtańsze, wtedy Cie nikt nie oszuka ;)

Skad wiesz? 

A jak zabraknie Strzegomia i wsypia Weyermanna?

 

Link to comment
Share on other sites

Zamawiaj z Niemiec,  skąd by mieli mieć Strzegom :)

Średnio mi się wydaje takie coś prawdopodobne,  bo faktury na zagraniczny towar muszą mieć i sprzedać.  To co,  zamiast Strzegom dadzą komuś Słód z rajchu? Sami zuzyją?  Sklepy typowo Piwowarskie by się nie bawiły,  a jakieś sklepy,  gdzie jest to temat poboczny i tak lepiej omijać. Kij wie,  ile i w jakich warunkach Słód tam leżał. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.