Skocz do zawartości

Powrót do piwowarstwa. Pytanie o drożdże


Bolt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Komórka szwankuje. Rób te piwa chętnie 2 kupię od Ciebie na próbę. Zaraz sie okaże lutra kveik oficjalnie zastąpi dolną fermentacje i zniknie ten termin i praktyka w uzyciu. BTW dolna fermentacja to nie jest profil neutralny tak myślę - jest to profil słodowy, czasem kwiatowo ziołowy skręt tych piw. Bym powiedział że na us05 mozna uzyskać bardziej puste i neutralne piwo niz na lagerowym, ale to tylko moje zdanie. Poza tymi szczepami na WLP są szczepy wszechstronnego zastosowania jakis Charli czy San diego jest tego dużo zainteresuj się nimi poczytaj fora amerykańskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo piwowarstwo domowe daje możliwość zabawy w style które ciężko kupić...polecasz pinta etc. Znajdź mi na rynku w miarę łatwo dostępne wędzone bragoty...nie ma. A mam w planach taką 30 na miodzie spadziowym. Wrzucę kveiki i niech się dzieje :D
Dziś pierwsze warzenie Nudna 14 z mandarina bavaria i trawą żubrową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bolt napisał:

@fotohobbyKupiłem w cenie butli gazu i taboretu gazowego royala 30l ;)
Pierwsze zacieranie trwa, ale już widzę, że pszenica mocno za grubo ześrutowana i wydajność będzie kiepskawa chyba.


Gdzie sprzedają kociołki w takiej cenie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada powracającego amatora...po 2 latach albo i więcej...warto ponownie skalibrować refraktometr przed użyciem...byłem załamany swoją wydajnością, mówię draamat...patrzę na wodę...kreska sporo poniżej 0.  Kalibracja i +2,5blg nagle Xd  Czyli pierwsza warka to nie 11  a jakieś 13,5 spora różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/22/2022 at 10:03 PM, Piotr Ba said:

jest to profil słodowy, czasem kwiatowo ziołowy skrę

Czyli jest profil słodowy lub chmielowy, a nie odfermentacyjny. Dlatego mówi się, że to profil czysty. Tyle z teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
54 minuty temu, Piotr Ba napisał:

Już za tydzień opiszę wszystko o US05, jeszcze czekam na jedno piwo. Już wszystko o nich wiadomo.

Dla przypomnienia i porządku - wątek o tych drożdżach znajdziesz tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.