Skocz do zawartości

Browar domowy "Wapiennki"


Rekomendowane odpowiedzi

Niedobrze, ale teraz zostawię tak jak jest. Zobaczymy po pierwszej warce. Mam nadzieje że długość grzałek a każda ma prawie 190 cm i mieszadło da dobry rezultat. Zamierzam też w miejscu starego zaworu wstawić czujnik temperatury od sterownika. Potem otwór w dnie kega z zaworem a filtrator to okrągły kawałek nierdzewnej blachy z ponacinanymi szczelinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uff. Sterownik okablowany. Udało się go nawet zmieścić do obudowy transformatora od silnika mieszadła:) Zajmuje mało miejsca wszystkie kabelki łatwo rozłączyć. Sprzęt bardzo mobilny :)Może zabiorę go na zlot?? :smilies: Jeszcze tylko jutro pospawać mieszadło i uchwyt do niego. Mam nadzieję że w niedziele uda m się zrobić "próbę wody":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I poszło. Na pierwszy ogień Pils

 

8 kg pilzneński

 

Zasyp:

45 C

 

Zacieranie:

52 C-15 min

62 C-30 min

72 C-60 min

 

Chmielenie:

33g Marynki 60 min

33g Marynki 30 min

40 Lubelski 10 min

 

Drożdże Brewferm Lager

 

Wyszło 42l 11 Blg

 

Wszystko poszło extra oprócz jednego. Mycie. To masakra. Do 3 w nocy myłem łazienkę. Muszę podpytać Kolegów na zlocie jak sobie z tym radzą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność 74% czyli bez szału, przy fałszywym dnie i tak długiej przerwie dekstrynowej powinno być teoretycznie wyższe, ale: jaki stosujesz stosunek wody i słodu i jak dokładnie wyglądało wysładzanie? (łącznie z czasem)

 

Tzn. nie jest to absolutnie żadem problem, po prostu osobiście interesuję się tym wycinkiem naszego hobby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poszło extra oprócz jednego. Mycie. To masakra. Do 3 w nocy myłem łazienkę. Muszę podpytać Kolegów na zlocie jak sobie z tym radzą :lol:

Ooooo, to jest prawdziwa kalwaria rozpisania na kroki:

 

Step 1 : idę z garem do kompostownika, wyrzucam młóto

Step 2: wracam, myje gar, płuczę, odwacam do góry nogami, myję z zewnątrz, zostawiam do suszenia. Wylewaną wodą płucze filtrator który już jest w zlewie (Mam pod ręka fermentor z gorącą wodą po chłodzeniu, z dodatkiem z NaOH)

Step 3: przepuszczam 3 litry tej wody przez filtrator (przez lejek), wrzucam filtrator do fermetora z czystą wodą, płuczę, zawieszam do suszenia

Step 4: wlewam resztę gorącej wody do zlewu, wkładam tam chłodnicę, szoruję szczotką, płuczę w fermentorze z czystą wodą, wylewam resztę wody ze środka chłodnicy, do suszenia

Stem 5: myję mopem podłogę, spuszczam wodę ze zlewu. Ufffff koniec

 

Całość niecałe 1/2h

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność 74% czyli bez szału, przy fałszywym dnie i tak długiej przerwie dekstrynowej powinno być teoretycznie wyższe, ale: jaki stosujesz stosunek wody i słodu i jak dokładnie wyglądało wysładzanie? (łącznie z czasem)

 

Tzn. nie jest to absolutnie żadem problem, po prostu osobiście interesuję się tym wycinkiem naszego hobby ;)

To piwo powinno się nazywać "Na żywioł" Nastawiłem późno, kończyłem w nocy na polu, coś mi wywala echart w trakcie szukałem rozwiązania (więc nie mam wykresu) "trochę" wykipiało. Ogólnie chaos. Ale nie ma tego złego. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poszło extra oprócz jednego. Mycie. To masakra. Do 3 w nocy myłem łazienkę. Muszę podpytać Kolegów na zlocie jak sobie z tym radzą :lol:

Ooooo' date=' to jest prawdziwa kalwaria rozpisania na kroki:

 

Step 1 : idę z garem do kompostownika, wyrzucam młóto

Step 2: wracam, myje gar, płuczę, odwacam do góry nogami, myję z zewnątrz, zostawiam do suszenia. Wylewaną wodą płucze filtrator który już jest w zlewie (Mam pod ręka fermentor z gorącą wodą po chłodzeniu, z dodatkiem z NaOH)

Step 3: przepuszczam 3 litry tej wody przez filtrator (przez lejek), wrzucam filtrator do fermetora z czystą wodą, płuczę, zawieszam do suszenia

Step 4: wlewam resztę gorącej wody do zlewu, wkładam tam chłodnicę, szoruję szczotką, płuczę w fermentorze z czystą wodą, wylewam resztę wody ze środka chłodnicy, do suszenia

Stem 5: myję mopem podłogę, spuszczam wodę ze zlewu. Ufffff koniec

 

Całość niecałe 1/2h[/quote']

To wszystko takie proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tak to zrobić by nie wnosić kadzi do domu. Większa średnica rury do spustu. Młóto do wora (sąsiad ma kury)wężem do podlewania "ogródka" wypłukam resztę do wiadra i do kanału. To samo po chmieleniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś pracowity dzień. W planach 2 a jak dzień będzie wystarczająco długi do może 3 warki.

 

Warka #6

Sweet stout zestaw HB

 

pilzneński 3,8 kg

karnelowy 0,25 kg

czekoladowy 0,4 kg

 

65 st 30 min

72 st 30 min

 

Perle 40g

laktoza 0.5 kg

 

Saflale S-04

Edytowane przez AndrzejKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #8

AIPA by Stasiek (z mała zmianą)

 

pilzneński 4,9kg

carapils 0,4kg

monachijski 0,5kg

pale ale 1,2kg

karmelowy 0,3kg

specjal B 0,2kg

 

52st 12'

62st 20'

68st 40'

74st 15'

 

MH 20g Amarilio

FWH 20g Cascade

60 min 15g Amarilio

60 min 25g Citra

15 min 40g Amarilio

5 min 20g Cascade

0 min 20g Cascade

 

Safale US-O5

 

160g glukozy

 

Zabutelkowane 2001-06-14 23.5l

Edytowane przez AndrzejKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lipa. Łączenie chłodnicy z przewodem się rozszczelniło i zanim zauważyłem parę litrów wody poszło w piwo. Czeka mnie znów gotowanie. Ciekawe jak to wpłynie na goryczkę??

mi się stało podobnie i to chyba koło 5 litrów albo nawet więcej. Normalnie zlałem do fermentorów, a potem nawet gęstwę odzyskałem, z tym że piwo miało 11,5 zamiast 12,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.