Jump to content

Podłączenie chłodnicy do prysznica

Frudo

Recommended Posts

Posiadam w łazience od dawna nieużywaną baterie prysznicową którą chciałbym wykorzystać do chłodzenia piwa.  Niestety jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o hydraulikę. Przeszukałem już to forum i niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Myślałem żeby odłączyć samą słuchawkę prysznicową i do węża podłączyć jakoś rurkę o średnicy 8mm którą już posiadam. Jakiego sprzętu będę potrzebował? Na słuchawce jest napisane 1/3 (?) a gwint (chyba tak się to nazywa) od węża prysznicowego ma 22mm.

image_2023-10-17_152530447.png

3 minutes ago, Szumidło said:

Raczej tak, wziąłem inną słuchawkę którą mam gdzieś tam w domu i też pasuje więc standard, w takim razie co dalej?

15 minutes ago, INTseed said:

Do węża co masz dokup cybanty aby uszczelnić wąż z drugiej strony to z linku 1/2 i też cybant. Do tego nypel 1/2 i pakuły.

https://mrowkaonline.pl/bilgoraj/zlaczki-mosiezne-i-chromowane/39551-koncowka-do-weza-1-2x10-gwint-zew-5901095515125.html

Rozumiem że tak ma wyglądać cała instalacja?

graph.png

Edited by Frudo

Ja tam pozbylbym się węża z prysznica i przykręcił szybkozłączkę do węża ogrodowego. Do chłodnicy na scisk jak wyżej.
Po skończonej robocie szybko odpinam całości od baterii i git.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

6 minutes ago, Drapichrust said:

Ja tam pozbylbym się węża z prysznica i przykręcił szybkozłączkę do węża ogrodowego. Do chłodnicy na scisk jak wyżej.
Po skończonej robocie szybko odpinam całości od baterii i git.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Gdzie konkretnie ją przykręcić? I czy to nie będzie wymagać dodatkowej przejściówki?

25 minutes ago, smola said:

Poszukaj króciec na wąż 1/2" GZ, który wkręcisz w wąż od słuchawki.

Czy takie rozwiązanie wymaga uszczelniania pakułami? Chciałbym żeby w przyszłości dało się uzywać też słuchawki prysznicowej.

1 hour ago, dzejkej said:

W przypadku tej baterii się to nie sprawdzi, ale tak przy okazji - polecam rozwiązanie jak na załączonym foto do zastosowania na wylewce baterii przy zlewie lub umywalce i innych. Jestem mega zadowolony!

Screenshot_2023-08-23-20-27-28-547_pl.allegro.thumb.jpg.69de09e1effe3edfa62b1f248cf235b8.jpg

Takie coś chyba tylko do wkręcenia? U mnie niestety każda bateria ma gwint na który można tylko coś nakręcić.

27 minut temu, Frudo napisał(a):

Takie coś chyba tylko do wkręcenia

To się nie wkręca, tylko zaciska na wylewce, bez ściągania perlatora. Widoczny gwint służy do dopasowania do grubości wylewki

Screenshot_2023-10-17-22-06-00-346_pl.allegro-1.thumb.jpg.4a5c6359ad8c410d22fce4be6cb09877.jpg

Edited by dzejkej

22 minutes ago, dzejkej said:

To się nie wkręca, tylko zaciska na wylewce, bez ściągania perlatora. Widoczny gwint służy do dopasowania do grubości wylewki

Ok już widzę jak to działa, chyba zdecyduję się na takie rozwiązanie, tylko mam jeden problem, rurka 8mm którą posiadam jest za mała na standardową szybkozłączkę do węża ogrodowego. Jak to zredukować?

Ten wąż od chłodnicy ma 8 mm? Jeżeli tak to bez kombinacji alpejskich dałbym: 
https://allegro.pl/oferta/gwint-1-2-cala-do-8-mm-zlacze-zlacza-3cm-3cm-13630208359 
zamiast całego tego węża od słuchawki i po temacie...

Jak jakaś inna grubość to wpisz na Allegro w wyszukiwarce "gwint X mm do 1/2 cala" - sporo tego jest...
Zamiast pakuł można też taśmą uszczelniającą owinąć...

przejsciowka.jpg

Edited by Szumidło

12 godzin temu, dzejkej napisał(a):

W przypadku tej baterii się to nie sprawdzi, ale tak przy okazji - polecam rozwiązanie jak na załączonym foto do zastosowania na wylewce baterii przy zlewie lub umywalce i innych. Jestem mega zadowolony!

Screenshot_2023-08-23-20-27-28-547_pl.allegro.thumb.jpg.69de09e1effe3edfa62b1f248cf235b8.jpg

@Frudo u mnie się sprawdziło rozwiązanie jakie proponuje @dzejkej, spokojnie podpinam pod baterie pod prysznicem lub baterie pod kran przy umywalce. 

Trzeba było kupić kruciec 1/2" na wąż 8mm i nie było by tego pytania. Spróbuj włożyć wąż do gorącej wody, może po rozgrzaniu się podda i go naciągniesz na złączkę.