Skocz do zawartości

Połączenie słodów, czy warto spróbować


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Reters napisał(a):

Sądzę że spoko. Jak przytrzymasz taką temperaturę bez większych wahań będzie git. Nie ma tragedii:)

 

A ja uważam, że nie spoko - jedna paczka tych drożdży dla piwa o takim ekstrakcie i w takiej temperaturze to może być za mało.

Dobrze rozruszana gęstwa po lżejszym piwie dałaby radę, jedna saszetka nie bardzo

https://www.brewersfriend.com/yeast-pitch-rate-and-starter-calculator/

 

Ze strony Fermentisa:
Dosage / Temperature

50 to 80 g/hl at ideally 18-26°C (64.4-78.8°F).

 

 

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Raf78 napisał(a):

Może inaczej zadam pytanie, czy waszym zdaniem w temperaturze otoczenia 14 - 16 stopni drożdże US 05 będą należycie pracowały. 

Nie jedną warkę zrobiłem na nich w 12°C. Odpowiednia ilość drożdży, porządnie natleniona brzeczka i pożywka dadzą Ci czysta i zdrową fermentację. Po ustaniu burzliwej podnoś temperaturę o 1-2° na dobę aż do górnej granicy dla tych drożdży. Tak przetrzymaj jeszcze 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wizi napisał(a):

Nie jedną warkę zrobiłem na nich w 12°C. Odpowiednia ilość drożdży, porządnie natleniona brzeczka i pożywka dadzą Ci czysta i zdrową fermentację. Po ustaniu burzliwej podnoś temperaturę o 1-2° na dobę aż do górnej granicy dla tych drożdży. Tak przetrzymaj jeszcze 2 tygodnie.

A jak określałeś prawidłową ilość drożdży w tych warunkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Daje 1 paczkę na 10l brzeczki, zarówno do 12 jak i 16 Blg. Na pewno nie mam ich za mało 🙂 Mocniejsze piwa robię już na gęstwie.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Zadałem drożdże do brzeczki schłodzonej do 17 stopni. Fermentor trafił do temperatury otoczenia około 15°. Temperatura brzęczki na drugi dzień spadła do okolicy temperatury otoczenia. Po ruszeniu fermentacji temperatura brzeczki wzrosła o dwa stopnie obecnie jest 17° myślę, że będzie dobrze 

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Staraj się też, jak będzie ewidentnie zwalniać fermentacja podnosić delikatnie temperaturę o ile dasz radę. Teraz już po sugestiach pewnych osób jak Wizi zaczynam w dolnych granicach kończę burzliwą w górnych. Wtedy eliminujesz możliwość zawieszenia się drożdży podczas głównej fermentacji i Ci wszystko ładnie dojadają drożdżaki🙂 Tylko ja akurat mam ekstra kontrolę temperatury. Bez tego nie ogarnął bym takiej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.