Skocz do zawartości

06.12.2010 Cieszyn - Premiera Grand Championa 2010


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Porter i brackie, ale lane z właściwego tanku. To wiedzą tylko wtajemniczeni.

Po to są, jak by nie oni to pewnie piwo było by podobne do naszych sklepowych.

 

Ostatnio mam tydzień z Grand Championem - dziennie 1-2 butelki. Po pierwszym doszedłem do wniosku że można i 10 wypić tylko jaki jest sens. Jedno wiem na pewno, że piwo jest bardzo smaczne i pijalne, co potwierdza wielu moich znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi sie nabyć i zdegustować ;)

Moje wrażenia są takie że piwo nieco ociosane smakowo i zapachowo - moim zdaniem na skutek filtracji i pasteryzacji, metaliczność konkretna jak na browar zamkowy przystało :) ujęła mnie /jak to napisali na etykiecie użycie szlachetnych odmian chmielu/ szlachetna goryczka. Piwo jak najbardziej pijalne i wybijające się poza ramy naszego rynku. Dziękuję :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena mojej żony (żadko pije piwko) "takie możesz mi uważyć" i teraz klops bo gdzie mi tam do Dori

Biorąc po uwagę dylematy między wagą a warką, to może być jeszcze ciężej :)

 

No a ja niestety, mimo że piwo czeka w lodówce, jeszcze nie próbowałem. Tzn. starałem się, ale dorwało mnie kilka dni temu zapalenie gardła i nic co jest gazowane nie jestem w stanie przełknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje obserwacje związane z BPA Dori są takie:

Piwo warzone w Cieszynie nie może być piwem domowym, i to jest istota zagadnienia! Filtracja, pasteryzacja jak dla mnie ukradła troszkę smaczków które lubię. Porównałem piwo warzone na tych samych drożdżach, i na pewno z innym zasypem i z inną gęstością początkową, oraz przede wszystkim innym chmielem. Wiem że to nie to samo, ale drożdże to jak dla mnie 90% sukcesu w smaku piwa. Porównanie jest bardziej na zasadzie ile czasu muszę poświęcić na zrobienie piwa które zdobędzie uznanie (mogą to być lata) , niż że uwarzyłem piwo podobne do stylu w tej kategorii ;) Tym nie mniej prezentuję obserwację po degustacji BPA z Cieszyna.

Wspomagałem się zmysłem senorycznym mojej żony, która jako laik ma jakże świeże spojrzenie na temat. Według niej piwo z Cieszyna bardziej jej odpowiada. Lubi o dziwo piwa z małą ilością estrów czy fenoli (kiedyś było inaczej). Dla mnie na polskiej pustyni piwnej BPA to oczywiście rewelacja! Kolor prawie identyczny jak w moim, pomijając filtrację. Smak piwa z Cieszyna jest dość czysty jak na belga. Mało estrów, dość konkretna goryczka i aromat chmielowy podbijany o czym koledzy już wspominali wodą w browarze cieszyńskim bardzo mi odpowiadają, ale troszkę mało mi w nim estrów i chyba właśnie drożdży. Aromat mojego piwa chyba jest lepszy, po prostu bardziej złożony. Piana chyba troszkę lepsza w moim piwie, ale zapewne wynika to z nieco większego wysycenia, które bardzo lubię, a w strukturze prawie identyczne. Chciałbym, aby wszystkie kupowane w sklepie piwa pozostawiały obrączki na szkle w trakcie picia. Tyle wypocin laika-sensoryka w tym temacie :)

I jeszcze mała fotka.

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje obserwacje związane z BPA Dori są takie:

Piwo warzone w Cieszynie nie morze być piwem domowym, i to jest istota zagadnienia! Filtracja, pasteryzacja jak dla mnie ukradła troszkę smaczków które lubię. Porównałem piwo warzone na tych samych drożdżach, i na pewno z innym zasypem i z inną gęstością początkową, oraz przede wszystkim innym chmielem. Wiem że to nie to samo, ale drożdże to jak dla mnie 90% sukcesu w smaku piwa. Porównanie jest bardziej na zasadzie ile czasu muszę poświęcić na zrobienie piwa które zdobędzie uznanie (mogą to być lata) , niż że uwarzyłem piwo podobne do stylu w tej kategorii ;) Tym nie mniej prezentuję obserwację po degustacji BPA z Cieszyna.

Wspomagałem się zmysłem senorycznym mojej żony, która jako laik ma jakże świeże spojrzenie na temat. Według niej piwo z Cieszyna bardziej jej odpowiada. Lubi o dziwo piwa z małą ilością estrów czy fenoli (kiedyś było inaczej). Dla mnie na polskiej pustyni piwnej BPA to oczywiście rewelacja! Kolor prawie identyczny jak w moim, pomijając filtrację. Smak piwa z Cieszyna jest dość czysty jak na belga. Mało estrów, dość konkretna goryczka i aromat chmielowy podbijany o czym koledzy już wspominali wodą w browarze cieszyńskim bardzo mi odpowiadają, ale troszkę mało mi w nim estrów i chyba właśnie drożdży. Aromat mojego piwa chyba jest lepszy, po prostu bardziej złożony. Piana chyba troszkę lepsza w moim piwie, ale zapewne wynika to z nieco większego wysycenia, które bardzo lubię, a w strukturze prawie identyczne. Chciałbym, aby wszystkie kupowane w sklepie piwa pozostawiały obrączki na szkle w trakcie picia. Tyle wypocin laika-sensoryka w tym temacie :)

I jeszcze mała fotka.

No nie może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Muszę przyznać' date=' że wyniki mi się podobają :) Dla uczczenia sukcesu otwarłam sobie butelkę porteru z browaru Flying Dog :):):beer:[/quote']

Gratulejszyn. :cool:;) Jak porter?

Porter rewelacja :( Gdybym takie piwa mogła dostać na co dzień to chyba przestałabym warzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uczczenia sukcesu otwarłam sobie butelkę porteru z browaru Flying Dog :):):beer:

etykietę to mają odjechaną ;)podobne jak i pozostałe :)

 

 

A przewga piwa dori nad innymi piwami w plebiscycie Browar.biz jest rzeczywiście co najmniej wyraźna. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plebiscycie Browar.bizu BPAb zostało Piwem Roku 2010, Debiutem Roku i zwycięzcą kategorii Piwa jasne górnej fermentacji.

http://www.browar.biz/piworoku/2010

A mnie zaskoczyło bardzo dobre drugie miejsce Lwóweka Książęcego. Moim zdaniem to piwo jest przeciętne, dużo bardziej wolę Racibórz, Twierdzowe Niepasteryzowane

Edytowane przez apolloks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.