Skocz do zawartości

Agro-Browar "ZEBRZYDOWSKIE"


Porter

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie rozwalać Porterowi jego wątku

 

Niczym się nie przejmujcie :okey: Bardzo mnie to samego ciekawi.

 

Słyszałem o tym zakwaszaniu, więc próbowałem je zastąpić dodatkiem słodu zakwaszającego. Nie wiem, na ile może to pomóc i co więcej - nie bardzo wiem, jakie proporcje zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z okazji świętego Patryka zabutelkowałem RISa. Wreszcie. 25 litrów "Oka Moskwy" powędrowało do butelek z dodatkiem 125g cukru. Mam nadzieję, że drożdże podejmą prace i nagazują tę bestię. Łyżka świeżej gęstwy, którą zadałem przy rozlewie niestety osiadła na dnie wiaderka :lol:

 

Zrezygnowałem z dodatku lukrecji (jak wcześniej planowałem). Słodycz jest wyczuwalna i wystarczająca.

 

Miłym akcentem jest również wyczuwalny posmak słodu wędzonego.

 

Ostateczna gęstość wyniosła 5°Blg, co daje piwu 11,5% alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W browarze nerwowa cisza podyktowana czekaniem, ale śpieszę donieść, że właśnie dobiegło ono końca:

 

Dwie godzinki temu urodził się nam drugi synek: Ignacy Jan - radujcie się, Koledzy Piwowarzy naszym szczęściem!

 

Przy okazji życzymy wszystkim Zdrowych, Spokojnych i Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania - niech Moc będzie z nami! ;)

 

 

 

 

PS Warzelnia wznawia solidną pracę po niedzieli :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ustawajcie w staraniach by posiadać dzieci a nie "tylko" synów ;)

Znajomy wspominał, że mieli syna. Postanowili z żoną, że przyda się córka. Urodził się drugi syn. No to postanowili spróbować jeszcze raz. Urodziły się bliźnięta. Płci męskiej oczywiście. Czwarty raz nie próbowali :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne podziękowania dla WAS wszystkich za wszelką życzliwość i dobre słowa :okey: Mama i Malec (choć wcale nie taki malec przy blisko 4kg i 61cm) czują się dobrze. Zalatani trochę z pierworodnym jesteśmy, ale każdemu takiego "zalatania" życzymy ;) Jeszcze raz - wielkie dzięki za serdeczność! Bardzo to doceniamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wspominał, że mieli syna. Postanowili z żoną, że przyda się córka. Urodził się drugi syn. No to postanowili spróbować jeszcze raz. Urodziły się bliźnięta. Płci męskiej oczywiście. Czwarty raz nie próbowali :)

To i ja trochę OT: siostra żony urodziła kiedyś córkę... Chcieli też mieć syna... Ale po 4 latach, znów się urodziła córka. No to do trzech razy sztuka: niestety trzecie dziecko też córka. I już mieli darować, ale cóż... mała wpadka i się okazało że to bliźniaki! I jak myślicie co? Oczywiście dwie córki!

Tak więc równowaga w przyrodzie mniej więcej jest. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.