Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zrobić coś w stylu stout'a. Na podstawie przepisu na piwo "gryczane" z: http://www.browamato...79857&=GRYCZANE

w oparciu o wskazówki odnosnie piwa miodowego z: http://www.piwo.org/...-doswiadczenia/

 

Piwo ma być "miodowe", raczej słodkie

 

W brewtarget:

http://imageshack.us...gryczanemod.jpg

+

 

Chmielenie:

- Challenger 45 g - 60 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 10 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 5 min

- Ziele wrzosu 30 g - 5 min

 

Drożdże: Safale S-04

 

Objętośc warki do fermentacji 23-25 l. Czy taki przepis przejdzie, czy jednak nalezy jeszcze coś poprawić (dodać/usunąć)? :) dzięki za wszelkie sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyliczyłem to tak:) mogę dać mniej miodu, etc. Zobaczę w praktyce jak będzie to wygladać (druga moja warka, a pierwsza od podstaw). A rodzaje słodu/chmielu/drożdże w porządku?

Przy tej ilości cukru dać dwie saszetki S-04 czy może lepiej Saflager S-23 (odfermentowują większe ilości cukru)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale kwestia weekendu.

To nie zaśmiecaj tego wątku. Załóż odpowiedni wątek w odpowiednim dziale, albo dopisz się do podobnego. To jest OSTRY DYŻUR wątek dla potrzebujących PILNEJ POMOCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie zostawiłem w samochodzie worek 25kg. słodu w bagażniku , worek fabrycznie zamknięty czy może zawilgotnieć za oknem leje jak diabli

Zależy czy worek ma foliową wkładkę czy nie.

Chociaż w bagażniku to nic złego i tak mu się nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem Wita z

0,8kg błyskawiczne pszenne

0,4kg błyskawiczne owsiane

0,4kg błyskawiczne jęczmienne

i ni .... nie leci ,czy coś mogę zrobić oprócz gmerania w wiaderku że by szybciej to poszło?

jak zaczynam gmerać leci syf,chyba będzie trzeba postawić na burzliwą ,normalną i cichą że by tego się pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem Wita z

0,8kg błyskawiczne pszenne

0,4kg błyskawiczne owsiane

0,4kg błyskawiczne jęczmienne

i ni .... nie leci ,czy coś mogę zrobić oprócz gmerania w wiaderku że by szybciej to poszło?

jak zaczynam gmerać leci syf,chyba będzie trzeba postawić na burzliwą ,normalną i cichą że by tego się pozbyć

Wyższa temp. wody do wysładzania (ponad 80°C)

Edit: Całość też można ponownie podgrzać do blisko 80°C

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się robi dokładnie whirlpool? mieszam po chmieleniu jak wszystko gorące jest jak się przestaje kręcić to wężyk i do fermentatora?

 

co do słodów

3kg Pilzneński

1kg Pszeniczny

1kg Biscuita to przez pomyłkę miało być też pszenica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem aktualnie w trakcie filtracji, a nasunęło mi się następujące pytanie dotyczące chłodzenia (z braku chłodnicy i wanny będzie no chill):

Wystawić garnek elektryczny na dwór czy przelać wrzącą brzeczkę do fermentatora i wystawić na dwór? Czy jest jakaś różnica? Jeśli tak i lepiej przelać to robić to stosując dekantację czy spokojnie przelewać podobnie jak przy wysładzaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz - rzeczywiście ostry dyżur działa sprawnie ;).

Chodziło mi o sytuację z granulatem bezpośrednio do kotła... I bardziej chodziło mi (mój błąd - nieprecyzyjnie się wyraziłem) o to czy dekantować wrzącą brzeczkę czy przelać do fermentatora, tam się ostudzi, i dnia następnego dekantować do drugiego fermentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu kociołka, zamieszaj mocno (whirpool) i zaczekaj około 10 minut. Wszystkie osady wraz z chmielem ułożą się w stożek.

Dekantuj przy brzegu gara do fermentora, na środku zacznie Ci się pokazywać czubek, góry błotka, wtedy uważaj, żeby nie zassać chmielin i osadów. Zamknij fermentor i chłódź na dworze.

Edytowane przez Fidel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaciagniesz ustami przez wężyk gorącej brzeczki to współczuje :P Musisz chwile odczekać zamieszać załośc ( tzw whirpool ) i dekantować tak aby nie zassać chmielin :)

Kolega mnie ubiegł ;)

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W wyniku własnej głupoty, czy też przeoczenia zakupiłem słody nieśrutowane, a jutro mam dzień wolny i planowałem rozpoczęcie sezonu warzenia. Znajdzie się jakiś miłosierny piwowar ze śrutownikiem w Poznaniu żeby mnie poratować? Płacę w naturze, to znaczy w piwie :P

 

Już zostałem uratowany. Dzięki 2artur2 i Nikhil :)

Edytowane przez Śniący
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.