Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Pianę z jednego przenieść do drugiego? Na pewno nie zaszkodzi...

Dosc niebezpieczna akcja zeby to robic w piwinicy a nie bardzo mam teraz miejsce..czy to moze byc wina tej zle przeprowadzonej filtracji i tych osadow czy to nie ma nic do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc niebezpieczna akcja zeby to robic w piwinicy a nie bardzo mam teraz miejsce..czy to moze byc wina tej zle przeprowadzonej filtracji i tych osadow czy to nie ma nic do rzeczy?

 

Z tego co wiem to gorące i zimne osady mają wpływ oblepiając ściany komórkowe drożdży. Być może źle przeprowadzona filtracja też ma jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc niebezpieczna akcja zeby to robic w piwinicy a nie bardzo mam teraz miejsce..czy to moze byc wina tej zle przeprowadzonej filtracji i tych osadow czy to nie ma nic do rzeczy?

 

Z tego co wiem to gorące i zimne osady mają wpływ oblepiając ściany komórkowe drożdży. Być może źle przeprowadzona filtracja też ma jakiś wpływ.

No zle przeprowadzona bo prawie 5l osadow mam w fermentorze a to nie jest normalne..tak sie zastanawiam..moze to zdekantowac do gara..umyc fermentor i zadac innymi drozdzami? mam jeszcze chyba S-33 i US-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś fermentowałem próbkę Witbiera z osadem dość dużo tego było nie zaobserwowałem wpływu na fermentację. Po burzliwej opadło wszystko na dno. Przeniesienie piany jak pisze andy nie jest złym pomysłem - jak się boisz dodaj uwodnione suche drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeśli pytam o straszliwe podstawy, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Dziś zostały aktywowane drożdże Activator, koło południa. W tej chwili saszetka napęczniała jak balon. Niestety, z przyczyn niezależnych ode mnie warkę mogę robić dopiero od niedzieli rano. Czy drożdże mogą sobie poczekać ten jeden dzień w saszetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chciałbym to zrobić, ale niestety nie mam jak i kiedy, a jeśli nie zrobię warki w tę niedzielę to nie zrobię wcale. Zupełnie nie spodziewałem się, że taki worek ze zobowiązaniami czasowymi mi się w okolicach tego weekendu rozwiąże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów piwowarów - zawodowców.

 

Ja warzę piwo z kitów i mam taki problem/przypadek:

 

Jak to możliwe, że piwo z kita które powinno fermentować około tygodnia po 3 miesiącach dalej bąbelkuje i to 3-4 razy na minutę???!!!

 

Otworzyłem fermentor zajeżdża drożdżami fest.

 

Sprawdzałem i wg. areometru piwo jest odfermentowane - w skali OG-FG ponizej 1000.

 

Smak sprawdzałem - zepsute nie jest.

 

Pytanie moje: Czy ktoś ma pojęcie co się dzieje? Może mieliście już taki przypadek.

 

Boję się butelkować, żeby nie porozsadzało butelek.

 

Dziękuje za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.