Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Na dodatek dość sporo brzeczki mi wykipiało. Zakończę gotowanie sprawdzę ile faktycznie wyszło BLG jak będzie za dużo i mówicie że spokojnie mineralkę można lać to przejdę się po świeżą butelkę na stację benzynową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranówka zamiast mineralki

Też prawda, w wodzie z kranu nawet jeśli jest chlor, to w ilościach nie przekraczających zalecanych dawek. W żaden sposób nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a co ważniejsze gwarantuje, że woda jest mikrobiologicznie czysta. Nie wszystkie mineralki ze sklepów są tak dobre jak zwykła woda z kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem w nowym miejscu. Co prawda Wiedeń szczyci się, że ma najlepszą wodę wśród dużych miast europy i faktycznie jest bardzo smaczna. Nie wiem jednak czy zaryzykuję. Choć pewnie "raz kozie śmierć", jak nie poeksperymentuję to się nie dowiem. Uczę się dopiero tego miejsca i tak np nie wiem czy to woda miała wpływ ale wydajność przy tej warce wzrosła mi o kilka procent.

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: wczoraj butelkowałem moje pierwsze piwo wyglądało ok bez oznak infekcji, w smaku juz całkiem pijalne ale podczas kapslowania pojawil się problem.

Kapslownica Emily nie chcała "zsunąć" się z kapsla po zakapslowaniu, kilka razy musiałem ją dosyć mocno szarpnąć boję sie czy te zamknięcia będą szczelne. dodam że końcówkę miałem odpowiednią, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: wczoraj butelkowałem moje pierwsze piwo wyglądało ok bez oznak infekcji, w smaku juz całkiem pijalne ale podczas kapslowania pojawil się problem.

Kapslownica Emily nie chcała "zsunąć" się z kapsla po zakapslowaniu, kilka razy musiałem ją dosyć mocno szarpnąć boję sie czy te zamknięcia będą szczelne. dodam że końcówkę miałem odpowiednią, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził.

Dzięki za pomoc

Żebyś widział ile ja czasami się naszarpię przy niektórych butelkach żeby wyjąć ją z głowicy... Najgorsze były butelki po kasztelanie ale już je wyeliminowałem po kilku rozbiórkach kapslownicy celem wyjęcia urwanej szyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to temat o kapslownicy? czy dla osób potrzebujących pilnej pomocy? Przenieś się do odpowiedniego tematu, przecież nie potrzebujesz pilnej pomocy jak już zabutelkowałeś piwo!

 

Co do twojego problemu dodam że nie wiem jak w emily ale w grecie trzeba blaszki wygiąć żeby nie ucinała szyjki, opisy tego masz na forum.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.