Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Na dodatek dość sporo brzeczki mi wykipiało. Zakończę gotowanie sprawdzę ile faktycznie wyszło BLG jak będzie za dużo i mówicie że spokojnie mineralkę można lać to przejdę się po świeżą butelkę na stację benzynową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranówka zamiast mineralki

Też prawda, w wodzie z kranu nawet jeśli jest chlor, to w ilościach nie przekraczających zalecanych dawek. W żaden sposób nie wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a co ważniejsze gwarantuje, że woda jest mikrobiologicznie czysta. Nie wszystkie mineralki ze sklepów są tak dobre jak zwykła woda z kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem w nowym miejscu. Co prawda Wiedeń szczyci się, że ma najlepszą wodę wśród dużych miast europy i faktycznie jest bardzo smaczna. Nie wiem jednak czy zaryzykuję. Choć pewnie "raz kozie śmierć", jak nie poeksperymentuję to się nie dowiem. Uczę się dopiero tego miejsca i tak np nie wiem czy to woda miała wpływ ale wydajność przy tej warce wzrosła mi o kilka procent.

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: wczoraj butelkowałem moje pierwsze piwo wyglądało ok bez oznak infekcji, w smaku juz całkiem pijalne ale podczas kapslowania pojawil się problem.

Kapslownica Emily nie chcała "zsunąć" się z kapsla po zakapslowaniu, kilka razy musiałem ją dosyć mocno szarpnąć boję sie czy te zamknięcia będą szczelne. dodam że końcówkę miałem odpowiednią, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: wczoraj butelkowałem moje pierwsze piwo wyglądało ok bez oznak infekcji, w smaku juz całkiem pijalne ale podczas kapslowania pojawil się problem.

Kapslownica Emily nie chcała "zsunąć" się z kapsla po zakapslowaniu, kilka razy musiałem ją dosyć mocno szarpnąć boję sie czy te zamknięcia będą szczelne. dodam że końcówkę miałem odpowiednią, czy ktoś miał podobny problem i jak sobie z nim poradził.

Dzięki za pomoc

Żebyś widział ile ja czasami się naszarpię przy niektórych butelkach żeby wyjąć ją z głowicy... Najgorsze były butelki po kasztelanie ale już je wyeliminowałem po kilku rozbiórkach kapslownicy celem wyjęcia urwanej szyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to temat o kapslownicy? czy dla osób potrzebujących pilnej pomocy? Przenieś się do odpowiedniego tematu, przecież nie potrzebujesz pilnej pomocy jak już zabutelkowałeś piwo!

 

Co do twojego problemu dodam że nie wiem jak w emily ale w grecie trzeba blaszki wygiąć żeby nie ucinała szyjki, opisy tego masz na forum.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.