Skocz do zawartości

BJCP 2008 PL pytania, komentarze, sugestie


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

skończyłem przepisywać do worda wszystkie style. Jest już wstępnie sformatowane, każdy styl ma dopisaną temperaturę serwowania, oraz rysunki szklanek. Przy tytułach też jest numer stylu. Teraz będę czytał i "wygładzał" trochę to potrwa bo bądź co bądź to ponad 160 stron. Zmiany będę od razu nanosił na wiki, więc będzie można obserwować postępy prac. Po namysłach stwierdziłem że oprócz 80 stylów BJCP, zbiorę i zamieszczę wszystkie informacje o jeszcze dwóch piwach - grodziskim i bohemskim ciemnym. Spis treści będzie alfabetyczny oraz po stylach - przy zestawieniu wszystkich piw w formie tabeli będzie podana strona z pełnym opisem piwa.

 

Całość będzie zedytowana tak aby wydrukować spiąć i mieć estetyczną książkę, ze spisem treści i z możliwością szybkiego odnalezienia piwo po stylu albo parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalebny to czyn, którego się podjąłeś. Przerobienie tych tłumaczeń na polski to nie lada wyzwanie. Część poprzerabiałem (poznasz łatwo które) ale to kropla w morzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalebny to czyn, którego się podjąłeś. Przerobienie tych tłumaczeń na polski to nie lada wyzwanie. Część poprzerabiałem (poznasz łatwo które) ale to kropla w morzu.

Właśnie patrzę że jest jedno tłumaczenie w którym nic nie trzeba robić :D nie spodziewajcie się za wiele bo ja jestem prosty inżynier z politechniki a nie polonista z uniwerku. Aczkolwiek postaram się żeby to miało wyraz. Jestem po korekcji piw na A, pewnie jutro poprawię na wiki więc będzie widać efekty mojej pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalebny to czyn' date=' którego się podjąłeś. Przerobienie tych tłumaczeń na polski to nie lada wyzwanie. Część poprzerabiałem (poznasz łatwo które) ale to kropla w morzu.[/quote']

Właśnie patrzę że jest jedno tłumaczenie w którym nic nie trzeba robić :D nie spodziewajcie się za wiele bo ja jestem prosty inżynier z politechniki a nie polonista z uniwerku. Aczkolwiek postaram się żeby to miało wyraz. Jestem po korekcji piw na A, pewnie jutro poprawię na wiki więc będzie widać efekty mojej pracy :D

No ja też inżynier. Ściągnij na nowo robust portera, wczoraj go edytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace trwają i robię jeszcze jedną rzecz, wpisuję synonimy stylów, np.: Belgian Golden Strong Ale - Duvel, Belgian Dark Strong Ale/quadrupel może to nie jest ścisła nazwa stylu, ale sam się na tym naciąłem, bo praktycznie nikt nie używa Belgian Dark Strong Ale, tylko wszyscy mówią quadrupel i na początku sprawiło mi to sporą trudność.

 

ED: i jeszcze mierzi mnie strasznie forma "coś tam coś tam są powszechnie używane" dla mnie taki szyk jest strasznie trudny do czytania, dlatego wszystko przestawiam moim zdaniem na bardziej ludzki.

Edytowane przez wsaczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no poprawianie tego tekstu żeby było po polsku nie jest proste, teraz miałem więcej zajęć ale za 2 h mam ostatnie zlaiczenie i będę miał trochę wolnego czasu to przysiądę nad tym. Na pewno będzie gotowe na szkolenie sędziów organizowane przez PSPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
no poprawianie tego tekstu żeby było po polsku nie jest proste, teraz miałem więcej zajęć ale za 2 h mam ostatnie zlaiczenie i będę miał trochę wolnego czasu to przysiądę nad tym. Na pewno będzie gotowe na szkolenie sędziów organizowane przez PSPD.

I jak prace? Zapytuję, bo mam jeszcze drukareczkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

po wielu naciskach z różnych stron gonię prace nad opracowaniem, na chwile dzisiejszą jest po korekcji ponad 100 stron tekstu ze 166, potem pozostanie tylko trochę prace redaktorskich. Na szkolenie sędziowskie PSPD powinno być gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Prawdopodobnie dziś zakończą się prace nad przewodnikiem. Aczkolwiek najpierw trafi przed oczy członków komisji ds certyfikowania sędziów, a po akceptacji do szerszego grona piwowarów.

Na jakim etapie jet proces akceptacji? :(

My (szersze grono piwowarów) czekamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak że są kwestie prawne co do upublicznienia tłumaczenia BJCP, teoretycznie powinno BJCP wyrazić zgodę. Po za tym nadal jest sporo błędów które powoli są eliminowane.

Czyli najdłuższy proces jeszcze trwa. Uzbrajam się zatem w cierpliwość. Dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wyłapałem rozbieżności w gęstościach z OG na blg od razu poprawiłem w wiki, ale takich rzeczy może być sporo. Kursanci dostali swoje wersje z prośbą o raportowanie błędów, na razie się nie odezwali więc może nie jest tak źle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym nadal jest sporo błędów które powoli są eliminowane.

Szkoda,że nie było chętnych jak ja się tym zajmowałem. Łatwiej by było podzielić prace na poszczególne etapy. Swoją drogą jako osoba,która zapoczątkowała pomysł tłumaczeń nie mam nawet wglądu na to co się dzieje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
prace trwają i robię jeszcze jedną rzecz, wpisuję synonimy stylów, np.: Belgian Golden Strong Ale - Duvel, Belgian Dark Strong Ale/quadrupel może to nie jest ścisła nazwa stylu, ale sam się na tym naciąłem, bo praktycznie nikt nie używa Belgian Dark Strong Ale, tylko wszyscy mówią quadrupel i na początku sprawiło mi to sporą trudność.

Hmm... kto mi wyjaśni jak to jest z tym quadruplem? Czy na pewno jest to piwo w stylu Belgian Dark Strong Ale?

W BJCP przy 18E Belgian Dark Stron Ale jest w komentarzu że:

Piwo typu Barleywine (na przykład Scaldis/Bush, La Trappe Quadrupel, Weyerbacher QUAD) [...]powinny być wystawione w kategorii Belgian Specialty Ale (16E), a nie w tej kategorii.

i automatycznie w 16E Belgian Specialty Ale pojawia się:

Jest to szeroka kategoria dla belgijskich piw, które nie pasują do innych belgijskich kategorii.[...] Niektore style ktore wpadaja w ta klasyfikacje :

Belgian-style Barleywines

Trappist Quadrupels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.